Totální závislák na dudlíku

31
30.11.18 20:11

Hustohustackej zavislak na dudaku

Potrebuju akutni pomoc, ikdyz u nas uz je to vlastne chronicky problem :think:
Ditko, 2 roky a 4 mesice je total zavislak na dudakovi. Ve dvou letech pokus o sebrani, 2 tydny pekla :zed:, pote navrat dudaka a najednou klid. Uz se dela predkus, tlaci se predni zoubky ven, ale jsme bezradni, vypada to na zavislost az do maturity…Problem vlastne je, ze ma 8mi mesicniho sourozence, kteremu bere dudak a bohuzel kdyz dudak zakazeme, tak sceny takoveho razeni, ze pak ma i mladsi z toho tik…takze radsi dudak vytahnu a nacpu do pusy, at je klid, pac tohle se fakt uz neda vydrzet ty hysteraky.

Mate nekdo stejnou zkusenost? Resp.co pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4920
30.11.18 20:20

Pomůže jedině pokud TY vytrváš. Je tvoje chyba, že má takhle velký dítě dudlík. Teď už ví, že si ho vyřve a je to. Vzala bych ho, výměnou dala nějakou hračku a nazdar. Mám děti dvě, jedna holka měla dudlík do roka a půl, pak jsem ji ho bez milosti vzala a druhý jsem ho nedala vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23222
30.11.18 20:22

Vydržet hysterák. Nebo lépe řečeno připravit se na to, že bude hysterčit. Zkusit ho dát čertovi do pytle. Poslat po vodě. Kus ustřihnout a říkat, že je pokažený. Hodit ho do žlutého kontejneru. U nás to bylo taky nadvakrát, podruhé jsem nevyměkla a jsem ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
30.11.18 20:26

Jezis,me pobavil ten nazev diskuze :mrgreen: jinak taky jsem mela predstavu jak male v roce dudlik vezmu a proste ma smulu 8) ale realita je jina,uz dva mesice dudlik presluhuje a nevypada to na jeho odebrani :roll: navic je ted nemocna (treti den horecek,dle dr se jedna p virozu) a bez dudlika fakt neusne,obcas si ho bere i pres den,ale to se snazim regulovat i z duvodu,ze jsme na svuj vek pomerne zubati :dance: az vyrostou vsechny zoubky,coz snad bude tak do dvou mesicu,tak dudlika seberu,pocitam s tim,ze s ni budu chodit spinkat,aby se uklidnila,ale uz ho fakt chci odebrat :nevim: takze vlastne radu nemam,snad jen vzit dudlik a uz nedat a proste vydrzet sceny,jednou se to uklidni,takhle je to vlastne skoro se vsim u deti ;) preji hodne stesti pri dalsim odebirani dudliku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1632
30.11.18 20:31

A nemůžeš ten dudlík zrušit u obou? Já ho dětem nedala vůbec. Ten mladší je taky hodně závislej?-třeba by to nebylo tak hrozný…Jak píše Russet, kousek bych ustřihla a řekla, že už je rozbitý a že se nový pro tak velké děti nevyrábí…nebo tak něco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
30.11.18 20:31

Synovi jsem dudlík nechala dokud sám neodložil. Nenechala jsem ho jen tak, ale denně jsme si povídali o tom, že velcí kluci nemají dudlík a až bude chtít být velký kluk, tak mi sám dudlík dá. Kdysi jsem tu vyčetla pohádku o tom, že si pro dudlík přijde skřítek a dá ho zvířecím miminků, protože zvířátka nemají peníze, aby si je samy koupily. Syn se rozhodl ve 2 letech a 6 měsících. Dal dudlík pod strom do zahrady. „Skřítek mu dal“ plyšového zajíce. Měl ho asi půl roku jako náhradu. Scény byly celkově 2 - jedna první den a trvala 10 minut, kdy ječel a ječel a najednou spal, pak druhý den odpoledne asi 4 minuty. Hůř jsem to nesla já, protože najednou nebyl moje malé miminko, ale velký kluk.
Prvnímu synovi jsem ho sebrala násilně ve 2 letech a byl to horor. Začal si kousat nehty, přestal po obědě spát, zhoršilo se mu noční spaní. Prostě na to nebyl zralý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
30.11.18 20:34

Zkuste vytrvat, kdyz rve skoro do bezvedomi a nenecha mimino usnout, natoz vyspat. Pres den je to celkem ok, ale uspavani masakr. Odebrani dudliku jsme propasli (prosim bez lynce, tohle neni tema), kdyz ji byl rok a pul, narodil se malej bracha. Zarleni, jaky jsem si nikdy nedokazala predstavit, vztekani uz jen proto, ze zacal bracha existovat. Odstrihavani nepomohlo, dudala i s rozbitym (ano, jde to). A vzit ji dudlika, kdyz vidi mimino, ktery dudlat muze a ona ne? Nemyslitelne, pro me tyranske reseni v teto situaci. Chjo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
30.11.18 20:38

Zrusit u obou me taky napadlo, malej ho ma jen na uspani, neni ani takovej zavislak na prsu, tam by snad problem nebyl. Ale priznam se, ze nevim, jestli to pomuze. Starsi moc nezajima, ze vrstevnici nedudlaji, davat nekoho za vzor, tak se mi „vysmeje“. Je hodne palicata, vzdorovita. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23222
30.11.18 20:38
@Twixinka píše:
Jezis,me pobavil ten nazev diskuze :mrgreen: jinak taky jsem mela predstavu jak male v roce dudlik vezmu a proste ma smulu 8) ale realita je jina,uz dva mesice dudlik presluhuje a nevypada to na jeho odebrani :roll: navic je ted nemocna (treti den horecek,dle dr se jedna p virozu) a bez dudlika fakt neusne,obcas si ho bere i pres den,ale to se snazim regulovat i z duvodu,ze jsme na svuj vek pomerne zubati :dance: az vyrostou vsechny zoubky,coz snad bude tak do dvou mesicu,tak dudlika seberu,pocitam s tim,ze s ni budu chodit spinkat,aby se uklidnila,ale uz ho fakt chci odebrat :nevim: takze vlastne radu nemam,snad jen vzit dudlik a uz nedat a proste vydrzet sceny,jednou se to uklidni,takhle je to vlastne skoro se vsim u deti ;) preji hodne stesti pri dalsim odebirani dudliku :kytka:

Nejde o zuby samotné. Deformuje to prý i patro. Poctivě jsme chodili se synem k zubařce a ona nám ho přímo zakázala na roce a půl. A to ho měl hlavně na usínání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
30.11.18 20:39

Řeším trosku jiný problém, ze syn 5M vůbec nepotřeboval dudlík, usinal bez nej úplně v pohodě. Ale posledních 14. dni začíná “cvrčkovat”, to znamena, ze si narve dva prsty do pusy a jede, cikady hadr. Když mu ty prsty vytahnu, tak se probere. On se tím ududava. Když jsem mu zkusila dat dudlík, podudal, vyplivl a narval si do pusy rovnou tři prsty… přes den to nedělá, jen u usinani, i v noci, když není úplně tuhý. Mám obavu, ze si bude cucat prsty a ty do koše jako dudlík nevyhodim, nějaká rada, prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1632
30.11.18 20:45

@Verurizeckova to přejde, na dudlík bych ho nezvykala. Dcera se taky takhle uspávala a pozdeji jen držela v ruce plyšáka. Tak bych mu dávala při usínání nějakého toho usínáčka na krk, ať si na něj navykne-lepší než na dudlík, si myslím
https://www.amosek.cz/…vy-d1044.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
30.11.18 20:48
@Verurizeckova píše: Řeším trosku jiný problém, ze syn 5M vůbec nepotřeboval dudlík, usinal bez nej úplně v pohodě. Ale posledních 14. dni začíná “cvrčkovat”, to znamena, ze si narve dva prsty do pusy a jede, cikady hadr. Když mu ty prsty vytahnu, tak se probere. On se tím ududava. Když jsem mu zkusila dat dudlík, podudal, vyplivl a narval si do pusy rovnou tři prsty… přes den to nedělá, jen u usinani, i v noci, když není úplně tuhý. Mám obavu, ze si bude cucat prsty a ty do koše jako dudlík nevyhodim, nějaká rada, prosím?

Davat ponožky na ruce. Přestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.18 21:01

Taky mám děti od sebe rok a půl. Rozhodli jsme se s manželem vzít dudlika až teď v srpnu cili měsíc před 3. narozeninami (měl ho jen na spani). My jsme mu ho vzali nejdřív v roce a dobry, ale pak se narodila malá a tragedie - zarleni, vynucování pozornosti. Takže jsme pod navalem středu vymekla a dudu vrátila. Takže jsme synovi několik měsíců dopředu říkali pribeh o tom, že když se on narodil, tak mu jeden velký chlapeček daroval svůj dudlik. A že teď se narodí jiné miminko a on mu dá ten svůj, protože je to už taky velký kluk. Dudu jsme dali do obálky, vhodili jakoze do schránky postakovi. Tohle bylo ještě v klidu. Pak přišlo večerní usínání a řev. Druhý den řev u odpoledního spaní. Trvalo to týden. A výsledek je ten, že přestal spát po obědě. Ale dudlik nemá a dcera ho má a jemu to nijak nevadí. Věřím tomu, že kdyby ten dudlik měl, tak po obědě spát bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
30.11.18 21:07

@Russet aha :( no o duvod vic,proc ho co nejdriv sebrat a uz nedat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
23222
30.11.18 21:09
@Verurizeckova píše: Řeším trosku jiný problém, ze syn 5M vůbec nepotřeboval dudlík, usinal bez nej úplně v pohodě. Ale posledních 14. dni začíná “cvrčkovat”, to znamena, ze si narve dva prsty do pusy a jede, cikady hadr. Když mu ty prsty vytahnu, tak se probere. On se tím ududava. Když jsem mu zkusila dat dudlík, podudal, vyplivl a narval si do pusy rovnou tři prsty… přes den to nedělá, jen u usinani, i v noci, když není úplně tuhý. Mám obavu, ze si bude cucat prsty a ty do koše jako dudlík nevyhodim, nějaká rada, prosím?

Kamarádka oblíbený paleček zdobila náplastí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama