Hydratační krémy ano - ne

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
225
26.9.21 13:21

Hydratační krémy ano - ne

Dobré odpoledne, milé dámy.
Zakládám diskuzi ohledně hydratačních pleťových krémů.
Zajímalo by mě, zda je používáte či ne. Setkávám se s různými názory.
Osobně je používám, jak ranní, tak noční. Jsou to hydratační krémy. Denní je proti UV záření a noční vyživuje.
Někteří na ně nedají dopustit, zatímco jiní říkají, že čím více budu pleť mazat, tím dříve budu mít vrásky a pleť rychleji zestárne.
Zatím mám s krémy dobrou zkušenost, hydratují. A i to akné už není tak časté, jak bylo dříve.
Moje mamka třeba nikdy pleť ničím nemazala a má ji pořád pěknou, mladou a zdravou.
Proto se na Vás obracím s tímto dotazem - pleť mám docela dobrou, sklony k akné a mám ji suchou.
Osobně bych v mazání pokračovala…
Nyní se chci zeptat Vás, jaký máte na to názor.
Moc děkuji.
Těším se na Vaše reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1086
26.9.21 13:28

Ja osobne jsem zastabcem toho, ze mene je vice. Jednou tydne, kdyz si meju vlasy, si udelam pealing a dam pletovou masku. Kazde rano oplachnu oblicej vodou a striknu ruzovou vodu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18732
26.9.21 13:29

No potřebuješ pleť jemně čistit, hydratovat a pokud bude vystavená UV paprskům, tak chránit.

Je celkem jedno, jestli hydrataci děláš krémem, fluidem, esencí, sérem - obecně potřebuješ aby v tom byla nějaká voda a něco, co ji zvládne zachytit v pleti. Krémi to dělají pomocí emulze tuku a vody, jiné látky třeba pomocí kys. hyaurlonové.

Podstatné je co potřebuje tvoje pleť a co ti vyhovuje.

Nemusí to být krémy. Ale můžou.

Pokud máš suchou pleť a sklon k akné, tak rozhodně chceš o pleť pečovat - primráně se zaměř na co nejšetrnější čištění, přidala bych k tomu kyselé tonikum, používala bych nějaké jemé exfolianty jednou týdně, kdy pomocí kosmetických kyselin udržuješ zdravější prostředí pleti a na hydrataci bych nějakou dobu volila něco hodně nedráždivého a přidala účinné látky - třeba niacinamid se zinkem od The Ordinary/Revolution skincare/Inkey list.

Na ochranu proti slunci nechceš nějaký generický krém, chceš vyloženě něco proti slunci, co má minimálně 30 SPF a chceš minrální filtr, tak aby v tom byl oxid zinku, to má celkem hojivé účinky na případné akné.

Jinak stárnutí pleti způsobuje špatná péče, nedostatečná ochrana před sluncem, dehydratace a špantá životní styl - kouření nedostatek spánku, nevhodná strava (včetně příliš zdravé, kde třeba chybí dostatek tuků)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 13:33

Už bych bez nich nemohla žít. Po teplé sprše mám suchou pleť, úplně cítím, jak je napnutá, je to fakt nepříjemné, musím to natřít.

Mám jednoduchou rutinu, ne každý den si čistím pleť ráno i večer, ale určitě minimálně 5× týdně ano. Ráno používám vyživující a čistící masku od Havlíka – tuhle značku miluju, používám Královskou snídani pro pleť. Po probuzení si to dám na obličej bez jakéhokoliv předešlého čištění, nechám pár minut a opláchnu. Pak tam dám hydratační krém, s těmi trochu experimentuju. Mám ráda Ziaja s kozím mlékem a paradoxně super je i takový růžový krém z lidlu. U krémů vůbec neplatí, že čím dražší, tím lepší, ale občas si udělám radost něčím zajímavým z Havlíka - třeba svého času CBD krém byl super proti akné, nebo Krásná zahradnice.

3-4× si udělám ve sprše peeling od Neutrogeny (takový růžový s grapefruitem). Nemám denní a noční krém, obvykle mám prostě jen jeden hydratační. Ale už je mi 27 a asi se začnu porozhlížet po něčem proti vráskám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23507
26.9.21 13:47

Vždycky jsem je používala a měla pocit, že bez nich nemůžu existovat. Jenže přišel covid, kvůli rouškám jsem se přestala líčit, nemusela jsem odličovat obličej, pak jsem si kvůli zdravotním problémům obličej přestala umývat úplně. Během pár dnů se mi obnovil přirozený stav pleti, přestala být suchá, vypnula se, zmizely mi hluboký vrásky, fakt je to hodně znát. Tak nějak jsem došla k tomu, že zrovna u mě je to zbytečný, ba naopak kontraproduktivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2065
26.9.21 15:13

Ja to nepouzivam vubec, je to plne chemie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7606
26.9.21 15:14

Je mi 46 let a posledni dva roky hydratuju jako diva, kazde rano i vecer pouzivam prirodni krem. Proste uz to bez toho nejde. Plet mam na svuj vek peknou, nestezuju si. Taky jsem si rikala, jestli to krem naopak vlastne nezhorsuje, zda na nem nevznika zavislost a hodne jsme si o tom googlovala a pak jsem se rozhodla ho pouzivat. Ty nazory jsou samozrejme ruzne, ale ja si to uz bez kvalitniho kremu nedokazu predstavit.
Francouzsky jsou krasne do vysokeho veku a jejich heslo zni- hydratovat, hydratovat a hydratovat. Tak hydratuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17871
26.9.21 15:19

Raději než hydratační krémy mám hydratační séra, krémy si kupuji spíš s účinnýma látkama. Nedovedu si představit po očištění pleti nedat toner, (serum), krem. Péče je základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17871
26.9.21 15:21

Btw víte, že pleť, která je dehydratovaná se více mastí (logicky). takže často ženy, které si myslí, jak mají mastnou plet a kupují kosmetiku, která je má vysušit - zbavit mastnoty, tak se akorát motají v kolečku, protože ta pleť potřebuje naopak hydrataci, aby mastnota ustoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4375
26.9.21 15:42

Ja pouzivam jen sera, kremy mi nevyhovuji, za posledni dva roky jsem definitivne skoncila s dekorativni kosmetikou. Ted mmt pouzivam jen termalni vodu ve spreji, hyaluB5 serum a mineral 89. A plet je uplne v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
26.9.21 15:57

Mažu asi od 23, ale vím, že některé celkem populární značky mi nesedí (přijde mi, že opticky zestařují pleť, takže tím mažu nohy). :nevim: Ráno dávám opalovák a oční krém, přes den opalovák, večer balzám + hydratační krém. Nárazově nějaké ty AHA, BHA, PHA atd. Zbytek podle potřeby, úplnou rutinu nemám. Uměla bych si představit, že bych mohla vypadat i mladší, ale dokud mi v práci prochází 15 let stará fotka, tak to asi nijak hrotit nebudu. Určitě znám i lidi, co nic s pletí nedělají a vypadají dobře, stejně jako lidi s arzenálem, co zas tak dobře nevypadají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
26.9.21 16:06

Ráno dávám hydratační krém, momentálně teda gel, a SPF, večer sérum s k. hyaluronovou, vitamín C a krém. Za mě hydratační krém ano, od té doby, co to dělám, se mi pleť zlepšila o 100%, ubylo jemných vrásek a akné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5788
26.9.21 16:09
@Mia2020 píše:
Dobré odpoledne, milé dámy.
Zakládám diskuzi ohledně hydratačních pleťových krémů.
Zajímalo by mě, zda je používáte či ne. Setkávám se s různými názory.
Osobně je používám, jak ranní, tak noční. Jsou to hydratační krémy. Denní je proti UV záření a noční vyživuje.
Někteří na ně nedají dopustit, zatímco jiní říkají, že čím více budu pleť mazat, tím dříve budu mít vrásky a pleť rychleji zestárne.
Zatím mám s krémy dobrou zkušenost, hydratují. A i to akné už není tak časté, jak bylo dříve.
Moje mamka třeba nikdy pleť ničím nemazala a má ji pořád pěknou, mladou a zdravou.
Proto se na Vás obracím s tímto dotazem - pleť mám docela dobrou, sklony k akné a mám ji suchou.
Osobně bych v mazání pokračovala…
Nyní se chci zeptat Vás, jaký máte na to názor.
Moc děkuji.
Těším se na Vaše reakce.

Maminka nepouziva kremy a mladou plet? Dost nepravdepodobne..moje mamka 74 ma pomalu hladsi plet nez ja, ale x let dostava a maze ae ultra drahymi sery od Diora nebo Chanelu..plet ma opravdu hladonkou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
26.9.21 21:18
@lilith1 píše:
Maminka nepouziva kremy a mladou plet? Dost nepravdepodobne..moje mamka 74 ma pomalu hladsi plet nez ja, ale x let dostava a maze ae ultra drahymi sery od Diora nebo Chanelu..plet ma opravdu hladonkou..

Mamce bude tento rok 50 let a má fakt úžasnou pleť…
U nás v rodině to tak ženy z její strany mají, působí mladistvým dojmem. Přála bych si, abych tyto skvělé geny podědila i já :D. Jsem na sebe zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat