Hydrocefalus-vymizení po porodu

22.11.15 08:47

Hydrocefalus-vymizení po porodu

Zdravím maminky, hledám radu nebo podporu, máte některá zkušenost s hydrocefalem miminka ještě v bříšku? V 31tt doktor objevil tuto vadu u naší holčičky, vyjmenoval mi, co vše to může znamenat a jsem z toho strašně nešťastná. Máme hraniční hodnoty na obou stranách 15mm. Zmínil se, že to po porodu může zmizet samo, budu ráda za každou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3549
22.11.15 09:09

Ahoj,

já mám syna s hydrocefalusem. V těhotenství se to neobjevilo, nevíme přesně, kdy vznikl. Po narození zjištěn při kontrtrole sonem, následně byl syn poslán na magnetickou rezonanci v cca 3. týdnech. Tam nám byl diagnostikován. Navrhnuta operace, nakonec se nekonala, byla odlože s tím, že tam je ještě prostor, takže pokud by se to plnilo mozkomíšním mokem, tak má zatím místo, kam může. Chodil pravidelně na kontroly na sono hlavičky a cca jednou za půl roku na magnetickou rezonanci. Momentálně se to zastavilo a je to statické, tzn., že to nepracuje, takže je syn bez šantu. Jen prostě budeme chodit na tu rezonanci. Takže u nás se to zastavilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3549
22.11.15 09:14

Jo zmizet to nemůže, ty komory už zvětšené zůstanou, ale nemusí to pracovat (zvětšovat se to) a ty zvětšené komory nemusí vůbec ničemu vadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 09:15

@zejazeja tak to ráda slyším pozitivní zprávy! :kytka: Kolik jste měli hodnoty, jestli se můžu zeptat? Syn je jinak v pořádku? U nás se to po 3 týdnech od nalezení nezhoršilo, snad se to taky zastavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3549
22.11.15 09:30

Ty hodnoty už si nepamatuju, ale určitě to nebylo hraniční, ale to zvětšení tam bylo daleko větší. teď je mu rok a půl a na kontroly chodíme stále méně často. Doktoři vždy říkají to nejhorší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
old daddy
22.11.15 09:59

Podívejte se na web nadačního fondu N. Najdou to všechny vyhledávače. Hydrocefalus je jeden ze tří nejvážnějších problémů předčasně narozených dětí. Naše dítě prošlo punkcemi, operací, a nakonec má shunt. Je to ale bezvadný zdravý kluk, a doufám, že to tak zůstane… A chcete li pomoci, ostatním dětem z novorozenecké JIRP, pošlete jim DMS. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
22.11.15 10:05

@zejazeja Kéž by to dopadlo tak dobře jako u vás! Je to naše vymodlené miminko po dlouhém čekání. Jak mi to doktor řekl, že tam vidí vývojovou vadu, tak jsem myslela, že se mi zhroutil svět :( Řekl, že může být i postižená. Máme před sebou ještě 6 týdnů do porodu, bude to nekonečné čekání se strachem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
22.11.15 10:16

Moc držím palce, aby miminko bylo v pořádku :hug:
Chci se ještě zeptat, jestli jinak do té doby na sonu byl vše ok a jestli si byla třeba ve 20 tt na Utz někde na genetice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 10:23

@alisekR Děkuju :kytka: Do toho 31tt bylo všechno v pořádku. Ve 20tt nám dělal screening přímo můj gynekolog, nic špatného tam neviděl. Při každé kontrole vždy vše kontroloval na ultrazvuku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
22.11.15 10:41

@Danďuška Tohle považuju za jeden z největších strachů a stresů v životě, co jsem prožila, v obou těhotenstvích mi špatně a hodně špatně vyšla genetika, ale bylo to brzo a tak jsem měla možnost volby odběru plodovky. Naštěstí jsou obě děti v pořádku a já jsem za to strašně vděčná. Moc ti držím palce, aby si měla sílu to zvládnout a hlavně, aby to vůbec nic neznamenalo a miminko bylo naprosto v pořádku a ty si na to za čas mohla vzpomínat, jen jako na nepříjemné období strachu, které dopadlo moc dobře :kytka:
Jinak mě zaráží, kolik gynekologů dělá samo NT, přitom dost často ty jejich zkušenosti nejsou takové jako na spec. pracovištích. u nás v jižních Čechách se prakticky každá posílá do ČB na genetiku a myslím, že je to tak dobře. Moje gynekoložka tvrdí, že málo kdo z gynekologů má atestaci z genetiky, aby mohli odpovědně sledovat případné odchylky. A tomu tedy věřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 10:57

@alisekR taky doufám v zázrak, že to bude všechno dobré. Nenapadlo mě, že by mě měl na screening někam poslat, nevím, jak moc je v tom zkušený, nějakou atestaci ale mít určitě musí. Je to nejtěžší období v životě, vím jak ses musela cítit. Navíc nemůžu nic dělat, jen čekat, jak to bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
22.11.15 15:05

@Danďuška Já bych to tvému Dr nevyčítala, klidně mohlo na tom1. screeningu i na ultrazvuku být všechno vporádku. Ten hydrocefalus se vyíjí později.
Poslal tě s tím ten tvůj dr někam? Na nějakej ten superkonziliarní ultrazvuk do fakultky? Doufám, že jo. Tam by s tebou měli všechno probrat, i porod kde a jak a ev. léčbu nebo zavedení schuntu. Ale pokud to je hraniční, tak to ještě všechno může byt dobré. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
old daddy
22.11.15 15:11
  • Nahlásit
  • Citovat
22.11.15 15:13

@Klara1234 neposlal mě nikam, jen že za 14 dnů mám přijít na kontrolu. Čekat bych ale nevydržela, tak jsem se objednala na zítra do fakultky k jedné doktorce, která se na malou ještě koukne a doufám, že řekne víc a navrhne nějaký postup. Trochu pořád doufám, že to můj doktor špatně změřil a hodnoty budou menší :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
22.11.15 15:17

@Danďuška tak to jsi dobře udělala, že jsi šla i jinam.Moc ti držím palce, ať všechno dobře dopadne. Svého gynekologa ohledně toho hydrocefalu zase tak moc neposlouchej, v té vaší fakultce budou vědět omnoho lépe co a jak ev s tím. Drž se a ať to dobře dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama