Hygiena a nemoci v rodině?

Anonymní
20.11.20 17:32

Hygiena a nemoci v rodině?

Ahoj holky… Jdu na pruzkum, jak to je u Vás anebo jestli už jsem praštěná já 😊 mám 9mesicni holčičku narozenou předčasně. Sice je teď doba zlá, ale ikdyz pominu nějaký covid, tak od narození malé bojuju s rodinou manžela a jejich ne příliš dobrou hygienou a nemoci v rodině. V rodině jsou další 4 vnoučata. Je to snad každou chvíli co děti smrkaji, kašlou, mají zvýšené teploty…ale celá rodina to nějak neřeší. Děti normálně chodi do školky, na navstevy a ikdyz jsem se prosila že k miminku ani nachlazení ne, tak věčně nerespektují. Jedeme k rodičům na oběd, ještě se ujišťuji že jsou zdraví, přijedeme a malý synovec nudli a hodně kašle.. je mi odpovězeno, vždyť to nic není, to už má 14 dnů, jen trošku kašle… Jednou jsem hezky švagrovou poprosila že děti moc ráda uvidím ale zcela zdravé, odpověděla mi,,no tak to se neuvidíme asi už nikdy moje děti jsou nemocné 365 dnů v roce a nemoci k detem patří prostě"… A já samozřejmě vypadám jako hysterka když slušně odmítnu pozvání na návštěvu když vím že tam je někdo nachlazený nebo nemocný… dle nich jsou virózy naprosto normální. Bohužel děti si ani nemyji ruce když přijdou z venku, po záchodě jen občas, jinak vůbec… Dospělí také po příchodu zvenku ani když chtějí si hrát s malou tak ne. Já už jsem zoufalá a nevím jak reagovat racionálně, protože jsem tam opravdu jediná která když přijde někam tak jako první si jde umýt ruce, ostatní jsem po narození dcery musela o to prosit, ale vydrželo jim to měsíc a pak už říkali ať to tak nehrotim když je prosím o umytí rukou než jdou k malé, pes tchyně oblizuje miminko dle nich úplně v pohodě, vždyť oblizal od narození všechny vnoučata… Prosím o anonym, mám tu rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5612
20.11.20 17:37

Nelezu ani jako dospělá k někomu kdo je nachlazeny, natož abych k němu dobrovolně tahala svoje děti… Jsou to prostě prasata no. :nevim: 2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29738
20.11.20 17:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky… Jdu na pruzkum, jak to je u Vás anebo jestli už jsem praštěná já 😊 mám 9mesicni holčičku narozenou předčasně. Sice je teď doba zlá, ale ikdyz pominu nějaký covid, tak od narození malé bojuju s rodinou manžela a jejich ne příliš dobrou hygienou a nemoci v rodině. V rodině jsou další 4 vnoučata. Je to snad každou chvíli co děti smrkaji, kašlou, mají zvýšené teploty…ale celá rodina to nějak neřeší. Děti normálně chodi do školky, na navstevy a ikdyz jsem se prosila že k miminku ani nachlazení ne, tak věčně nerespektují. Jedeme k rodičům na oběd, ještě se ujišťuji že jsou zdraví, přijedeme a malý synovec nudli a hodně kašle.. je mi odpovězeno, vždyť to nic není, to už má 14 dnů, jen trošku kašle… Jednou jsem hezky švagrovou poprosila že děti moc ráda uvidím ale zcela zdravé, odpověděla mi,,no tak to se neuvidíme asi už nikdy moje děti jsou nemocné 365 dnů v roce a nemoci k detem patří prostě"… A já samozřejmě vypadám jako hysterka když slušně odmítnu pozvání na návštěvu když vím že tam je někdo nachlazený nebo nemocný… dle nich jsou virózy naprosto normální. Bohužel děti si ani nemyji ruce když přijdou z venku, po záchodě jen občas, jinak vůbec… Dospělí také po příchodu zvenku ani když chtějí si hrát s malou tak ne. Já už jsem zoufalá a nevím jak reagovat racionálně, protože jsem tam opravdu jediná která když přijde někam tak jako první si jde umýt ruce, ostatní jsem po narození dcery musela o to prosit, ale vydrželo jim to měsíc a pak už říkali ať to tak nehrotim když je prosím o umytí rukou než jdou k malé, pes tchyně oblizuje miminko dle nich úplně v pohodě, vždyť oblizal od narození všechny vnoučata… Prosím o anonym, mám tu rodinu.

Věčně nemocné dítě jsem byla já. Moji rodiče nemohli pobrat, že se jim po mé sestře s železnou imunitou po nich narodil chcípáček.

Takže mě „promořovali“ a „otužovali“ já strávila celé dětství s rýmou, bolestí v krku a teplotou :zed: To bylo furt „nesmíš bejt skleníková kytka“. No, já nechtěla. Fakt jsem nechtěla vods… každej jejich debilní výlet v dešti nemocí. Ale bohužel jsem neměla na výběr.

Teprve v jako mladá holka, kdy jsem už si mohla o sobě rozhodovat sama, takže jsem se vyhýbala prochladnutí a nemocným lidem, jsem mohla od podzima do jara normálně fungoavt.

Chrchláky nesnáším. To je jediné, co mi vyhovuje na téhle covid době, že už k sobě lidi nelezou nachcípaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16251
20.11.20 17:52

No tak to bychom se teda asi neviděli už nikdy…hygienu osobně nijak nehrotím, ale mytí rukou považuju za naprostý základ…psíka doma máme, ale olizovat se nenecháváme, natož mimino…to by mi vadilo dost…pokud ti to vadí, tak k nim nechoď a nepouštěj si je domů…je to jednoduché…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61715
20.11.20 17:53

Vadilo by mi, že mi lžou.. Ale sama mám 3 týdenní a kluk přijel nastydly, druhý marodi.. Tak jsem se jen snažila, aby mi přímo nechrchlal na malého.. Druhý kluk taky chrbla.. To prostě úplně neřeším.. Ale to s dětmi ani nejde, no.. Vadil by mi cokl :think: a nemyte ruce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29738
20.11.20 17:56
@mackA159 píše:
Nelezu ani jako dospělá k někomu kdo je nachlazeny, natož abych k němu dobrovolně tahala svoje děti… Jsou to prostě prasata no. :nevim: 2

Bať bať

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
20.11.20 18:00

Je pravda, že školkové děti jsou pořád nemocné. Takže buď se můžete pořád izolovat, nebo to prostě neřeš - nebo má mimino problém s imunitou? Kdybyste měli staršího sourozence, tak by tqky na malou plival svoje rýmičky a nejspíš by to přežila, pokud není nemocná (píšeš jen, že je nedonošená, ale ne, jestli jí něco je)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 18:04

@Bábrdl mám to úplně stejně. Až jakmile jsem se osamostatnila tak jsem si dala dokupy imunitu. Nejhorší na tom je, že právě toto chování mám od nich i teď v době covidu. Nechci se izolovat od prarodičů, na které už je to dlouhé a psychika už dělá své.. takže uznávám že tak jednou za týden až 14 dnů jedu za rodičema partnera ukázat jim malou a to jim zvedne náladu… Ale nevěřím svým očím když tam mají nachrmlane 2 vnoučata protože rodiče přece musí chodit do práce, ví že přijedu, do telefonu mi pro jistotu ani o těch malých nemocných neřeknou protože ví že bychom asi nedorazili… Vnoučata tam lítají s teplotou bez trička a vypráví mi jak včera měli oslavu s celou rodinou (je nas celkem 14 v rodině) jen my jsme tam nebyli tak ať ten covid už tak nehrotime a neseparujeme se od nich… Málem jsem omdlela.. :D :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
6221
20.11.20 18:05
@martina.se píše:
Vadilo by mi, že mi lžou.. Ale sama mám 3 týdenní a kluk přijel nastydly, druhý marodi.. Tak jsem se jen snažila, aby mi přímo nechrchlal na malého.. Druhý kluk taky chrbla.. To prostě úplně neřeším.. Ale to s dětmi ani nejde, no.. Vadil by mi cokl :think: a nemyte ruce

Ale oni nelzou. Jen maji posunuty to co povazuji za zdrave nebo nemocne dite. Ze dite jen smrka nebo pokaslava berou za zdrave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11558
20.11.20 18:08

Nasi psi nas olizovat nesmí.
Nechápu bezohlednost těchto lidí. To mi dělala svagrova.
Fakt prasata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 18:09

@kacz jo to chápu, vím, jak snadno se mezi dětmi ve školce roznese nemoc…což o to, mě by ani tak nevadila ta rýma jejich…spíše to zlehčování, neřešení…že vlastně o nic nejde.. zatím netuším jak na tom malá je s imunitou, je nedonošená, po porodu jsme měsíc pobyli na JIPu protože infekce a další problémy… Teď je zdravá a nic jí netrápí ale nechci to pokoušet a zjišťovat kontaktem s nemocným…ale je jasné že kdyby bylo další dítě v rodině tak se to moc ovlivnit nedá, takhle to ovlivnit můžu protože mám zatím jedno, ale rodina to nerespektuje.

• Citovat
  • Nahlásit
14909
20.11.20 18:09

Me by nevadila navsteva s usmrkanymi detmi, vadila by mi ta absence hygieny-jako nemyt si ruce po wc nebo kdyz prijdu z venku? :poblion: a to rikam jako clovek, co v klidu jede na tyden pod stan a deti se smudlaji v rece bez mydla, ale tohle je hnus. Ano, nektere skolkove deti jsou nachcipane nonstop, kdyz ma 4,je to vecnej kolotoc. Stykala bych se s nimi spis venku. Ale pokud mas dite zdrave, nemel by to byt problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
20.11.20 18:11

Že si nemyjou ruce, to je teda fuj, obzvláště v dnešní době to tedy nechápu vůbec. S tím nachlazením by mi také vadilo nejvíce, že lžou (jak psal někdo výše). Já si osobně myslím, že nějaké nastydnutí k dětem patří a zkoordinovat to tak, aby všechny děti byly naprosto zdravé, není vůbec jednoduché. Je to daň za to, že je vidíš. Ale pokud ti tvrdí, že jsou 100% zdravé a ty pak zjistíš, že nejsou, tak bych klidně odjela s tím, že nejsou féroví. Nicméně si myslím, že bys mohla trochu slevit ze svých standardů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7675
20.11.20 18:14

A partner tě podrží?
Pak bych si stala za svým.
Není pravda, že skolkove dítě je pořád nemocné.
Jak ses zachovala, když jste přišli někam, kde byl nemocný? Sbalila se a šla domů.?

A jak někdo psal, jsou to 🐷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12909
20.11.20 18:15

Mě tohle vadí neskutečně. Já tohle nikdy nedělám, když jsou děti nachlazený, tak jsou prostě doma, stejně tak já, natož abych s nima lezla po návštěvách a nakazila další lidi/děti… Nikdy tohle nepochopím. :cert:
Me by teda nedělalo vůbec problém se s nima nevídat, když ti ještě ke všemu lžou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat