Hygiena po extrakci osmičky

Anonymní
2.11.19 12:06

Hygiena po extrakci osmičky

Zdravím, ve čtvrtek jsem byla na extrakci osmičky vpravo nahoře. Dnes (tedy v sobotu) už to skoro vůbec nebolí. Zatím tedy čistím zuby jen kartáčkem bez pasty a nevyplachuji. Dnes bych chtěla přejít i na normální stravu - budu kousat na druhé straně. Neví někdo - je už možné čistit zuby i pastou (mimo ránu)? Jak bych měla následující dny, prosím, postupovat v hygieně? A je vhodné vyplachovat ústa řepíkem? Máte někdo zkušenosti? :) Díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2317
2.11.19 12:10

Doporucuje se ranu kartackem cistit po tydnu az bude zpevnena ta krevni srazenina, prvni dva dy se nema pastou cistic vubec ale povalovat v puse paradontax, hermankovy caj nebo salvej, pak ostatni tedy snes uz muzes, dva dny by se mala jist jen studena strava a mela by se delat rychla sprcha jen, nelezet na strane kde rana je, cely tyden by mela byt strava kasovita..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16098
2.11.19 12:26

Ja jsem byla minuly patek trhat levou vrchní a spodní. Po dvou dnech jsem zacala čistit pastou zbytek zubu a vyhybala se raně. Pred tim jsem vyplachovala corsodylem a cítila pravou stranu bez pasty. Dva dny jsem strávila na jogurtech a jogurtovych napojich a ledove kave :mrgreen:. Ted po tydnu jim skoro vse. Rany uz nebolí ale pořád me boli hlava a jakoby leva horní strana krku a to okoli. Včera jsem si dala poprve vanu. Pusu ale pořád neotevřu poradne, maximalne na dva prsty a i to bolí.

29.11 jdu na trhani prave spodní.
Už ted mam z toho hrůzu, nevim jak tu pusu otevřu. Raději bych kdyby mi to udělali cele naraz, než takto na 2×. :,(

Jinak horni osmicka je ještě v pohode, ale ty spodní… to je peklo :,( 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
2.11.19 12:39

No oni prave nemuzou lokalne umrtviz obe strany, mama byla na implantatu a taky ji to odmitli, ze jedine si zaplatit anglosedanci, po novem roce jde na dalsi a to si udelat necha. Ja po trhani byla tyden na zrzline, ledove kralostvi, to s otevrenim pusy mi trvalo uplne ten tyden ale nebolelo to po dnu vubec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16098
2.11.19 13:09

@Peggy54 skoda, ja bych raději tyden byla o hladu, nez na to jít znovu. A zrovna na tu spodni.. ani jedna u těch spodních nebyla venku tak to byl a bude masakr :roll:
Každopádně uz mi vypadlo par stehu tak doufám že do těch 3tydnu budu schopna tu pusu otevřít, jinak si neumím představit jit na tu druhou spodní :,(
Nejvíce me štve ta bolest hlavy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
2.11.19 13:12

Čistit můžeš už od začátku i pastou, jenom ne nějak extra účelově zajíždět do rány

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9601
2.11.19 13:32
@evulinda79 píše: Čistit můžeš už od začátku i pastou, jenom ne nějak extra účelově zajíždět do rány

Taky jsem čistila hned pastou, akorát se vyhýbala rane, Kousala jsem celkem normálně hned potom co přestalo působit umrtvení, měla jsem to ještě s korunkou na druhé straně, kde jsem měla dočasné provizorní, tam kousat moc nešlo, takže jsem to zvládla na té straně, kde se trhalo. Ničím jsem nevyplachovala, na bolest taky nic, bylo by to úplně v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
2.11.19 13:36

Nevím o tom, že by se nesmělo čistit pastou. Hlavní je nezajizdet kartáčkem do rány, první dny nevyplachovat, potom jenom jemně nechat poválet, nevycucavat. Řapík klidně můžeš, ale opravdu jenom stylem poválet v ústech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
2.11.19 14:03

@aknah31 a mela jsi atb? Muze tam byt zanet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16098
2.11.19 14:04

@Peggy54 ne atb jsem nemela, ale teplotu nemam a rany neboli. Jen ta hlava a spodní cast čelisti a krk :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
2.11.19 14:13

Mne v lokalnej anesteze vytrhli vsetky 4 osmicky naraz. Mala som ich vsetky nekomplikovane a skuseneho chirurga k tomu. Cele aj s umrtvenim to trvalo hodinu. Pred zakrokom som dostala 1 davku atb a aulin. Ziadne ine analgetika som uz potom nepotrebovala. Rany som mala vsetky zasite, prvy den som len vyplachovala corsodylom, od dalsieho dna som uz normalne cistila kefkou a pastou. Jest som mohla vsetko, kvoli otvaraniu ust a zutiu som ale volila makke jedla. :)
Ten isty chirurg mi potom daval aj implantat a priebeh bol rovnaky. Rychly, bezproblemovy zakrok, ziadne pozakrokove analgetika, ziadne komplikacie :D
Snad moja skusenost povzbudi vsetkych, ktori maju obavy, rovnako ako som ich mala aj ja… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
2.11.19 14:15
@aknah31 píše:
@Peggy54 ne atb jsem nemela, ale teplotu nemam a rany neboli. Jen ta hlava a spodní cast čelisti a krk :think:

Mozes to mat stuhnute a z toho ta to boli, treba vela pocas dna rozhybavat, ako to telo dovoli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
2.11.19 14:36

@aknah31 a otekle to mas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16098
2.11.19 14:40

@guudy zkouším, ale zatím to jde max na dva prsty :nevim: a to už s vypětím sil
@Peggy54 mela jsem to natekle asi 4dny, i žlutou modřinu na krku, ale ted uz napohled neni nic poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
2.11.19 14:45

@aknah31 ja bych v pondeli pro sychr zasla na kontrolu, mit modrinu, me delali tolik stomazakroku, i operaci celisti ale modrinu jsem nemela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat