Hygiena pro novorozence - Vybavička

Anonymní
15.2.21 12:21

Hygiena pro novorozence - Vybavička

Ahoj holky potřebovala bych poradit jsem v 5 měsíci a už začínám pomálu kupovat ale nevím jakou kosmetiku mám kupovat kolik toho mám kupovat, vim že ještě za mě dávali rodiče olejicek aviril používáte pořád? Jsem prvorodicka takže mám hodně otázek no.. nemáte nějaký seznam vybavicky který by mi pomohl? Byla bych moc ráda a vděčná za to…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2042
15.2.21 12:28

Moc to hrotíš. Vůbec nepotřebuješ seznam, ale pár věcí… Mycí gel, olejíček (někdo místo toho dává tělový krém někdo nedává vůbec nic ),něco na čištění pupíku a něco proti opruzeninam. Toď vše. Samozřejmě plinky a vlhčené ubrousky jsou samozřejmost (někdo, ale i od těch vlhčených ubrousků upouští )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7475
15.2.21 12:28

Na koupani cistou vodu, max neco na zadecek (pouzivam Biodermu Atoderm), nekdo pridava treba par kapek olejicku uz do koupele (bud primo na to - Weleda,… Nebo cisty treba merunkovy). Na mazani bud olejicek - Aviril bych ja osobne nemazala, ale je to na tobe. Bud delaji v lekarne treba primo michany olej na novorozence nebo i ta merunka je jemna a nebo ja mazu Biodermou Atoderm. Dcera ma sklony k ekzemu a tohle ji sedi. Ale zkousela jsem…tak uvidis.

Pupik jsem vytirala tim lihem z lekarny primo v porodnici, co byla. Nekdo to nedela uz. Ale dcera ma pupik krasny a nikdy zadny problem. Na zadecek jsem mela Bepanthen, hlavne po kakani, chvali Medvidka od Eone. A vlhcene ubrousky jsem mela jen v porodnici. Lepsi je perlan a voda, pripadne ten Medvidek, nebo pod kohoutek :)

Příspěvek upraven 15.02.21 v 12:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
15.2.21 12:29

Miminko žádný kvanta kosmetiky nepotřebuje. Právě že čím míň, tím líp. Avirilu bych se vyhnula, obsahuje azulen. Vykoupat mimi stačí třeba jednou za dva dny v čisté vodě a pak namazat přírodním olejem (např. mandlový). Miminko to nepotřebuje, ale protože mám ráda bylinky, tak jsem pořídila mesíčkovou sadu od Weledy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14356
15.2.21 13:05

Já dávala do koupele akorát pár kapek olivového oleje z lékárny, který jsme měli v porodnici a Benanthen na zadeček a moje bradavky, víc nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13511
15.2.21 13:17

Já používám měsíčkovou sadu od Weledy(něco do koupele, olej, krém- fajn na sušší místa, krém na opruzeniny). Klukům sedí i na ekzém. Ale v podstatě není potřeba vůbec nic. Na opruzeniny mám práce také z té Weledy a super. Na umývání perlan a medvídek ( nebo jen voda). Koupu každý den. Na ošetření pupíku stačil líh ;) teď do zimy mám od Weledy i krém proti mrazu na obličej měsíčkový. Já teď u druhého vyřadila vše v čem je moc chemie a fakt jedu jen v tomto. Vlhčené ubrousky používám na cesty a beru ty lepší co obsahují víceméně jen vodu. Ještě mám olivový olej na seboreu ;) lepší méně než více ;) od Weledy teda mám i masážní olej proti prdíkům, ale malý na ně moc netrpí, takže nevím zda úplně pomáhá. Spíš je to taková rutina namazat to bříško ;) na svoje prsa jsem koupila už jen purelan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6498
15.2.21 13:21

Na netu se dá najít seznam co je potřeba třeba

https://www.promrnousky.cz/…-pro-miminko

ale co jsem koukala je tam toho dost zbytečného.. dneska se dá všechno koupit velice rychle drogerie i věci na děti jsou bez omezení vše se dá rychle koupit podle potřeby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
15.2.21 13:34

Já mám od Hippu mandlovou koupel a telove mléko. Pak Bepanthen. A na pupík jsem používala líh z Lékárny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6498
15.2.21 13:46

Jinak já osobně měla líh z lékárny na ošetření pahýlku, sudokrém na opruzeniny, plenky pampers premium, olejíček obyč jakýkoliv pokud je potřeba promazávat, mýdlo nějaký z lékarny. malá byla v tomhle neproblémová bez ekzémů jen měla chvilku novorozenecké akné a na hlavě seboritické šupinky které stačilo mazat olejem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
15.2.21 13:55

V porodnici davaji vzorky kremu na zadek, syn ma 4 mesice a ja jeste ani vzorek nevypotrebovala. Na koupani mam linolu, to je olejicek z lekarny. Nic extra neni potreba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
15.2.21 13:56

Ahoj, u nas doma uplne staci pudr Aviril a masticka na zadek (zalezi, ktera bude vyhovovat), Nivea baby a krem do mrazu. Je ji 9 mesicu a zatim jsem nic vic z kosmetiky nepotrebovala. A to nejsem zadna eko mamka, jen zatim neni potreba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14954
15.2.21 19:48

Během prvního roku života jsem využila jen sudocrem, když se oprudili. Myla jsem čistou vodou, tělo ničím nemazala ani v zimě (to mi moje mamka doteď predhazuje, že do zimy je mám mazat i teď :lol:), ani nedávala líh na pupík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
15.2.21 21:25

Pro syna mám na bříško Tymiánový krém, na prdku Měsíčkový a po koupeli Mandlové mléko. Pak nakoupíš dle toho, zda budeš používat látkovky nebo jednorázovky, buď můžeš užít vlhčáky a nebo jen Perlan a vodu. Jinak Aviril mám za to se ještě používá, pokud myslíš tu malou lahvičku s modrým olejíčkem :wink: No a na pupeční pahýlek sem ještě dceři dávala líh a teďka se to už prý nedělá 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
16.2.21 20:04

Ahoj, na koupání používáme Linola Bad, to je takový olejíček, který se dává do koupele, miminko se už pak ničím nemaže, ale má krásně zvlhčenou pokožku. Pokud je potřeba něčím promazat, tak ještě dávám bio mandlový olej, ale opravdu jen občas. Jinak na zadeček Bepanthen Baby, nebo Infadolan, který se dá použít i na jakékoli poranění, aby se rychle zhojilo, např. když se ti mimi škrábne, nebo se udělá nějaký pupínek, tak po tom to zmizí skoro hned. Také používáme šampon Lupilu z Lidlu, ale to spíš jen tak, abychom dělali miminku z koupání zábavu, než že by to bylo nějak moc třeba. Vlhčené ubrousky používám jen když přebalujeme mimo domov, kde není možné mimi umýt, jinak umývam čistou vodou. Dobré je aspoň ze začátku koupit speciální přípravek na praní, já jsen používala z lidlu Formil Sensitiv. Z této řady ale nedoporučuji aviváž, ta je nějaká divná, strašně hustá, zacpalo mi to vždy tu přepážku v pračce na aviváž, s tou jsem teda spokojená nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
16.2.21 20:17

Líh na pupík, bepanthen nebo sudocrem. To mi stačilo u obou dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat