Hygienická stanice - je to pěkné zaměstnání?

17225
3.2.15 14:11

Hygienická stanice - je to pěkné zaměstnání?

Hezký den,
pracuje někdo na hygienické stanici třeba jako nějaký asistent nebo referent (ne přímo vedoucí odboru hygienické stanice)? Dle popisu práce, úkolů a cílů různých odborů na Krajské hygienické stanici nedaleko mého bydliště to zní jako pěkné a zajímavé zaměstnání, a docela by mě to lákalo. Ale realita může být úplně jiná, tak abych třeba nebyla úplně zklamaná nebo spíš překvapená… Pozvali si mě zatím na nezávazný pohovor, proto si nedělám moc velké naděje, ale třeba možná, uvidíme. A zajímá mě osobní zkušenost někoho, kdo tam na podobných pozicích pracuje ;)
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3.2.15 14:40

@zoubky Kamaradka pracuje jako asistentka, myslim, ze je spokojena. Je to stabilni zamestnani na neurcito, v podstate statni urednik. Prace je spise kancelarskeho charakteru, obcas podle planu chodi na kontroly nebo setreni, takze ma i styk s lidmi. Je spokojena, idealni k rodine s detmi. Dela jen ranni, obcas uredni den a vikendy volne. Co chtit vic. ja bych tuhle nabidku brala a moc bych nevahala. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17225
3.2.15 14:45

@f.e.r.n.e.t.k.a :lol: Ano, to je také důvod, proč by se mi to líbilo. Uvidíme, zatím je to prý nezávazný pohovor (nemám představu, co to znamená, ale asi takové to „My se ozveme“ :D ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
628
3.2.15 15:01

V rámci praxe jsem byla na všech oddělení (výživa, prácařina, děti x dorost, komunálka, epída) a za mě tedy rozhodně ne. Nudná kancelářská práce, v terénu věčné dohadování se zaměstnavateli nad nesplněnou legislativou, komunistické prostředí snad každé KHS, peníze žádný a flákárna, kde není možné se posunout „dál“. Fakt nejhorší sekce státního sektoru! Jdi raději někam do soukroma, myslím, že Santé momentálně hledá konzultanta, budeš přesně na druhé straně - obhajovat zaměstnavatele před KHS, tím jsem začínala a dneska (po cca 7 letech) si můžu fakt „pískat“ a to mám děti 2,5 roku a 7 týdnů a stále z domova pracuju. Zpracovávám kategorizace a dohaduju se právě s KHS, protože ty opravdu prachy nemají ani na školení ohledně novel a pak jsou úplně mimo. Mě je celá KHS pro smích!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 22:24

Ahoj, máte ještě někdo jiný zkušenosti s prací na KHS? Za týden jdu na pohovor na místo odborného rady. Podle popisu by to mohla být zajímavá práce blízká i mému vzdělání. Zajímaly by mě vaše zkušenosti - zda jsou často přesčasy, jaké je vedení a nadřízení, pracovní doba apod. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
18249
13.1.21 22:41

Dokud tady nepanoval covid, tak si kamarádka práci na hygieně nemohla vynachválit. Teď se raději neptej a jak to bude dál, to nikdo neví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 05:36

Takže je to tam špatný? Mají hodně přesčasů? A1

• Citovat
  • Nahlásit
4125
14.1.21 07:44
@Anonymní píše:

Tak co asi myslis ze v dobe korony delaji…nahaneji kontakty atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18249
14.1.21 08:38
@Anonymní píše:

Já nevím, jakou by jsi dělala práci. Ale momentálně chodí do práce na sedmou a domů se velká část z nich chodí jen vyspat. A to už od jara. Musíš se doptat co by bylo součástí tvé práce a jak to chodí v téhle době. Ale klidný místo to momentálně opravdu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 12:50

Taky jsem slyšela, že dřív to byla práce v pohod. Teď bych se tomu ale raději vyhnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 18:05

Já jsem tam měla na jaře „pracovní povinnost“ asi na měsíc a bylo tam moc fajn. Čisté prostředí, hodně administrativy, ale zároveň je to spojené se zdravotnictvím. Na jaře už byl covid, takže jsme řešili hlavně ty kontakty a objednávání na testy, ale jinak se tam dělají i salmonely, neštovice, boreliozy, atd.. To se obvolávají ti lidi, zapisuje do počítače, atd. Takže za mně super.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat