Hygienické návyky - odlišnosti v rodinách

26.2.16 11:46

Hygienické návyky - odlišnosti v rodinách

V mojí domácnosti by se nedalo chodit s bílou rukavičkou, ani jíst z podlahy bych nedoporučovala, přesto jsou věci a zvyky, které netoleruji nebo se mi nelíbí. Příbuzní si ze mně utahují, že jsem cíťa, ale prostě mi vadí, když například při vaření olizují vařečku, když si přidávají ze společné mísy svojí olízanou lžící, když si mi v ložnici sedají na postel v džínách z venku, ve kterých sedají v autě, v čekárně u doktora a pod. Tak by mě zajímal názor většiny, jak to máte vy. Jaké máte zvyky vy? Co vám vadí a co ne? Co je tady v Česku „normální“, co přeháníme a v čem pokulháváme?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12312
26.2.16 11:50

V mojí domácnosti by se taky nedalo jíst z podlahy, uklízím 1× týdně a mezitím děj se vůle Boží. Ale olizování při vaření, nabírání ze společné mísy atp. to mě nechává naprosto chladnou. A jestli tebe ne, tak doporučuju přestat chodit do restaurací, v několika jsem pracovala a tohle se vůbec neřeší :-D :jazyk:

edit: já se doma většinou nepřevlíkám, když přijdu z školy/práce/hospody..atp., ale do postele lezu jenom nahá nebo v kalhotkách a tričku :nevim:

Příspěvek upraven 26.02.16 v 11:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18334
26.2.16 11:51

Varecku olizuju, oblizanou lzici si ze spolecne misy taky pridame, nikomu to nevadi. V obleceni z venku bych si na postel nikdy nesedla.
Prijde mi trochu usmevne, resit varecku a lzici a za par hodin vecer partnerovi olizovat nebo nechat si olizovat buhvico.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
26.2.16 11:52

Me osobne to olizovani varecky, lzice atd taky vadi, dokonce mi vadi kdyz dve ruzna jidla jako napriklad maso a spenat nekdo nandava stejnou naberackou…ale ja sem uz trochu extrem v tomhle :mrgreen: jinak musim mit cistou podlahu, zachod a kuch. linku a sporak. To obleceni mi nijak nevadi, pokud neni vylozene spinavy. Me spis vadi pes v posteli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
26.2.16 11:53
@Eemii píše:
Varecku olizuju, oblizanou lzici si ze spolecne misy taky pridame, nikomu to nevadi. V obleceni z venku bych si na postel nikdy nesedla.
Prijde mi trochu usmevne, resit varecku a lzici a za par hodin vecer partnerovi olizovat nebo nechat si olizovat buhvico.

8) co třeba? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Já jsem si říkala že mám doma bordel, ale pak jsem šla k sousedce na návštěvu, má malé dítě stejně jako já, ale byla jsem úplně v šoku, ani na záchod se tam nedalo jít, byl pos*aný, všude chlupy atd… děs

• Nahlásit
  • Citovat
3418
@šťastná_máma píše:
V mojí domácnosti by se nedalo chodit s bílou rukavičkou, ani jíst z podlahy bych nedoporučovala, přesto jsou věci a zvyky, které netoleruji nebo se mi nelíbí. Příbuzní si ze mně utahují, že jsem cíťa, ale prostě mi vadí, když například při vaření olizují vařečku, když si přidávají ze společné mísy svojí olízanou lžící, když si mi v ložnici sedají na postel v džínách z venku, ve kterých sedají v autě, v čekárně u doktora a pod. Tak by mě zajímal názor většiny, jak to máte vy. Jaké máte zvyky vy? Co vám vadí a co ne? Co je tady v Česku „normální“, co přeháníme a v čem pokulháváme?

Mám to úplně stejně, jako Ty. Taky nenávidím, když mi někdo sedne na postel a na duchnu, to bych přímo vraždila! A ještě mě lechtá v krku, když vidím matku, jak olizuje dítěti dudel, nejlíp s cigárem v ruce. :poblion: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
26.2.16 11:55

Vařečku olizuji, ale vařím jen sobě a manželovi, s ním vyměním denně tolik tělních tekutin, že vyvařená slina mě nechává chladnou :think: Ale vidět, že kuchař v restauraci olizuje vařečku, tak mě to asi kopne, ale iluze si nedělám, jen to nepotřebuji vědět :mrgreen:

Nesnáším, když někdo nechá ručník na podlaze, zahodí ponožky vedle postele, neodnese si po jídle IHNED nádobí a nedá ho do myčky, to samé slupky od banánu apod. Také jsem na vlastní oči viděla, jak si někdo stříhá nehty a nechává ho chladným, že mu lítají po celé místnosti 8o :poblion: Manžel je naštěstí čistotnější než já, takže tyhle hádky nám doma odpadají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
26.2.16 11:56

@debra.morgan tak to nevim co to bylo za restauraci, ale na tohle jsou hygienicke predpisy, ktere by se mely dodrzovat. A v lepsich restauracich se nestane aby kuchar olizoval varecku kterou pak dal micha jidlo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
26.2.16 11:57
@Madam-Owl píše:
@debra.morgan tak to nevim co to bylo za restauraci, ale na tohle jsou hygienicke predpisy, ktere by se mely dodrzovat. A v lepsich restauracich se nestane aby kuchar olizoval varecku kterou pak dal micha jidlo. :)

Možná by ses i divila. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
26.2.16 11:58

Tak z podlahy by se u nás taky jíst nedalo a v celku mi zas až tak moc nevadí. Akorát snad chození v botech z venku po bytě. ale já jsem vyrostla na vesnici v hospodářství s tunou zvířat, takže jsem otrlá :D
vařečku klidně olíznu, pokud jako rodina jíme z jedné mísy, tak mi to taky nevadí, v ložnici s džínama teda neznám nikoho kdo by mi sedal na postel. prostě doma má být čisto, ale nic se nemá přehánět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12312
26.2.16 11:58
@Madam-Owl píše:
@debra.morgan tak to nevim co to bylo za restauraci, ale na tohle jsou hygienicke predpisy, ktere by se mely dodrzovat. A v lepsich restauracich se nestane aby kuchar olizoval varecku kterou pak dal micha jidlo. :)

Je to několik průměrných restourací, kam lidi chodí na meníčka a večeře. Klasická hygiena je dodržená (čistota, úklid, nádobí atp.) ale ochutnávání jídel, olizování vařečky atp. no problem :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
26.2.16 11:59
@Eemii píše:
:mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
26.2.16 11:59
@Madam-Owl píše:

Ano, BY SE MĚLY… :mrgreen: Polreich taky všechno olizuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12312
26.2.16 12:00
@Lychee13 píše:
Možná by ses i divila. 8)

Přesně, hlavně si nedělat iluze o tom, že někdo dodžuje VŠE co se má…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama