Hylak forte - jaké máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mishutka
Stálice 95 příspěvků 16.02.10 19:50
Hylak forte - jaké máte zkušenosti?

Tak jsme na blinkání a průjem dostali předepsané Hylak forte…jenže…už tak máme problém do malé něco dostat, natož aby se to v ní udrželo a když jí dáme ten Hylak, tak už pak nechce vůbec nic. A to se má dávat před jídlem nebo během jídla…U posledního jídla jsme jí to dali během - spíše ke konci - pak už nám zbytek mléka (dodávám, že jsme museli koupit ten Nutrilon bez laktózy) prostě nechtěla. Napila se trošku čaje a po 45 minutách nám ten Hylak i s čajem vyblinkala ven…naštěstí mléko udržela…jaké máte zkušenosti s Hylakem vy? Nejradši bych jí to nedávala vůbec, je to dost kyselé a ani se nedivím, že jí pak Nutrilon nejede :(

Přečtěte si článek: Co pomáhá na průjem u dětí

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 16.02.10 20:01

Tak ten Hylak dávám dětem taky, ale jenom když mají průjema neblindí. Hodně, když jsme v cizině a tam mají ten průjem z jiného jídla, prostředí atd. Děti už jsou starší a specielně ten nejmladší je žumpa, šklebí se, ale sní vše. Od malička měl pořád něco a je zvyklý. ale chápu, že když nemá žaludek úplně vpohodě, tak to vyzvrací, je to hnusný a nedá se to do ničeho přidat, protože to má strašně výraznou chuť. Ale on ten hylak je stejně nějaký druh probiotika a hodně koncentrovaný, a ta kyselost by měla stahovat. Ale jestli jí to dělá hůř, asi bych se na to vybodla. Držela bych dietu.

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 16.02.10 20:12

Na průjem dávám jen Hylak,rychle jim zabírá,žádný problém s ním nemají,ale už mám větší děti,asi by Tě spíš zajímaly mladší :nevim:

Janina25
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 16.02.10 20:35

Ahoj,
tak my jsme dneska taky dostali Hylak a zkusila jsem ho dát do čaje. Malej se jednou napil zašklebil a od té chvíle prostě ne. Napije se jedině, když dám čistý čaj. Nevím jak to podle čuchu pozná, ale fakt jsme to zkoušeli snad hodinu a nic. :nevim: Takže taky netuším jak to do něj nacpat. Jinak náš prcek je popelnice sní a vypije cokoliv. :jazyk:

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 16.02.10 20:44

a nechceš mu ho dát na lžičku a „hodit“ do pusiny?pak zapít.jsem to tak dělala,když byly cácorky malé.

Janina25
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 16.02.10 21:06

Thea to mě taky napadlo jen je tam napsáno že to mám zředit tekutinou tak jsem se bála mu to dát nezředěné. Takže to jde?

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 16.02.10 21:12

jo jde,dělám to vlastně doted,bo by mi to nevypily :oops: :oops: nevidím na tom nic špatnýho,přijde mi to jedno :-) takhle jim dávám i kapky na kašel-v čaji by taky nevypily-Viki je háklivka.

Bebuska
Kelišová 5525 příspěvků 16.02.10 21:48

vše, co nechce normálně pozřít, dávám do stříkačky od Nurofenu..tam se ti to vejde i zředěné, určitě to řeď, je hodně hořký… Hylak je pro děti dobrý, asi spíš na ten průjem, ale na letní nepovedené dovče jsme ho na typickou virozu - průjem i zvracení - dávali jak divý… i pak preventivně… holt to někdy chce trochu násilí…a zadržet pusinu stisknutou dokud nepolkne… občas to ale nevyjde :roll: :-)

arin
Kecalka 440 příspěvků 16.02.10 21:53

Hylak není na zastavení průjmu, je na upravení střevní mikroflory. Chuťově lepší je Nutrolin B, ten je docela dobrý. Chutnala jsem obojí a ten Hylak je fuj.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 17.02.10 07:59

Hylak je oblíbený prostředek naší mudry na všechny střevní problémy. Mě ho malá pozře v čaji, ale musí být oslazený, jinak ani náhodou, takže buď normální čaj osladím glukopurem, nebo udělám granulovaný podle návodu, takže je taky sladkej jako cecek. Dávám ten 1ml Hylaku do cca 50ml čaje a nechám to malou vypít před jídlem (lahev) nebo popíjet během jídla (lžička).

rubberbear
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 17.02.10 08:08

ahoj, já s Hylakem nemám dobrý skušenosti. Víťa asi v pěti měsících měla zácpu a byla celkově nafouklá a mudra (ne zrovna naše) mi ho doporučila, at at jí ho dám klidně nezředěný a pak ho pořádně zapije…no, dopadlo to tak že, po třech dávkách nezředěného hylaku a to zapíjení se zrovna moc nedařilo, protože jak je to kyselý tak pak už toho moc vypít nechtěla, dostala žaludeční křeče a celá se chudinka kroutila že jsme nuseli jet na pohotovost. Tam si klepali na čelo, jak mi tohle ta mudra mohla poradit :cert: …takže bych ti rozhodně doporučila ten Hylak naředit- třeba jablečnym džusem, třeby by takovou reakci tvůj prcek neměl, ale jistota je jistota… :mavam:

mishutka
Stálice 95 příspěvků 17.02.10 08:55

No já teď při dietě dávám Domči jen černý čaj na pití oslazený Glukopurem. Ten mi ale bohužel nechce pít. Cucne si párkrát a konec :( Takže by mi ten Hylak nevypila ani v tom. Kdybych jí udělala šťávičku s převařenou vodou, vypila by celou láhev, ale fakt nevím, jestli můžu :( Naposledy nám hodně blinkala v sobotu, pak v neděli jen jednou a včera ublinkla po tom Hylaku.. Zase bych nerada, aby byla dehydrovaná, tak nevím.. My už v pondělí průjem neměli, takže ten Hylak asi vysadím… Možná bych mohla dát nějaký ten jogurt - Activia - co myslíte?

MikaSipa
Kecalka 439 příspěvků 09.03.10 13:26
arin píše:
Hylak není na zastavení průjmu, je na upravení střevní mikroflory. Chuťově lepší je Nutrolin B, ten je docela dobrý. Chutnala jsem obojí a ten Hylak je fuj.

Musím souhlasit, máme ho doma, my s manželem ho užíváme, když se dostaví nějaká ta střevní chřipka(opravdu to není nic moc), ale do malého jsme to nemohli dostat. Byl po porodu na antibiotikách, tak jsme předpokládali že se mu upraví střevní mikroflora, ale nevypil to v čaji ani mlíku. No a od té doby, musím zaťukat, jsme ho pro malého nepotřebovali :lol:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 09.03.10 13:30

Dám mu to na lžičce a pak teprv zapít čajem nebo vodou. Namíchané v čaji by to asi nevypil. Otázka je, jak dobře to funguje, už to oba jíme skoro týden a výsledek není zrovna stoprocentní :think:

Hellin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.10 11:19
Hylak a my

Ahojík, my také bereme Hylak, malá (nyní 5měsíců) ho také nechtěla, ale kapátkem trošku naředěný čajíkem jsme Hylak do ní dostali.Bereme ho teď 14 dní, ale nevidím nějaký výrazný změny. No, slyšela jsem, že probiotika, prebiotika apod. zabírají pořádně až po měsíci, ale na příbal.info je psáno, že po 7 dní má být znát, již nějaká změna. Doktorka je s malou spokojená, tak snad je vše ok. Má prosím někdo zkušenosti s tímto „lékem“?Předem moc díky H.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >