Hyperaktivní Močový měchýř bez léků

Anonymní
22.6.21 22:53

Hyperaktivní Močový měchýř bez léků

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Dá se hyperaktivní močový měchýř léčit bez léků? Mám tyto problémy jen když se něčeho bojím, teď momentálně chodím k zubaři, protože mám 4 kazy a je to pro mne utrpení, ne z důvodu zubaře nebo bolesti, ale od malička jsem měla se zuby problémy, vystřídalo se u mne hodně zubařů a mám to prostě v hlavě, kdykoliv jdu k zubaři myslím jen na to kdy už se budu moct vycurat, mocak se automaticky náplní a já panikarim, ze to nevydrzim, když odejdu domu, tak už takový pocit nemám, vše je v pořádku, dá se s tou psychikou něco dělat? Je mi to vážně trapné, říkat pane zubaři přestaňte teď vrtat potřebuji čůrat. Prosím co dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.6.21 09:45

Taky mám tyhle problémy při stresu, i z některých doktorů, kde je o pro mě nepříjemné. Řeším to tak, že mám prostě zmapované záchody, když vím, že bude nějaká stresující situace, tak třeba i jdu o dost dřív, abych si je našla. Nákupáky, veřejné budovy, benzínky. Základ je dojít si doma dvakrát v intervalu cca 15 minut před odchodem už bez pití mezi tím. Pak už nepiju nic, pak hned jak dojdu na místo určení jdu na nejbližší záchod, a pokud jsem brzo a ještě čekám, tak klidně ještě jednou. U jedněch doktorů to mám vychytané tak, že je záchod u vstupu do budovy, tak jdu tam, pak vyjedu do patra a běžím znovu u ordinace, aby to nikomu nepřišlo divné :D. Ale jinak na to kašlu co komu přijde divné. Když mezitím nic nepiju, tak tu půlhodinu u doktora vydržím a vím, že pak hned si zas můžu dojít než odejdu. Už jsem na to tak zvyklá, že mi to ani nepřijde, počítám s tím automaticky. Mám to tak už asi od dětství.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 10:43

Díky za odpověď, záchody mám taky vychytané, kde jsou, já půl hodiny u doktora nějak vydržím, ale u toho zubaře to trvá i hodinu a to nevím, jak řešit… Podle. Meho je to fakt že stresu psychika… Nevím, co s tím, zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
4099
23.6.21 14:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Dá se hyperaktivní močový měchýř léčit bez léků? Mám tyto problémy jen když se něčeho bojím, teď momentálně chodím k zubaři, protože mám 4 kazy a je to pro mne utrpení, ne z důvodu zubaře nebo bolesti, ale od malička jsem měla se zuby problémy, vystřídalo se u mne hodně zubařů a mám to prostě v hlavě, kdykoliv jdu k zubaři myslím jen na to kdy už se budu moct vycurat, mocak se automaticky náplní a já panikarim, ze to nevydrzim, když odejdu domu, tak už takový pocit nemám, vše je v pořádku, dá se s tou psychikou něco dělat? Je mi to vážně trapné, říkat pane zubaři přestaňte teď vrtat potřebuji čůrat. Prosím co dělat?

Ahoj zakladatelko,
mám úplně to samé, taky pořád lítám na wc, zejména ze stresu. Brala jsem asi patery léky na hyperaktivní močový měchýř, ale nepomohly a měla jsem jít na aplikaci botulotoxinu do močového měchýře, ale kvůli Covidu z toho sešlo a asi jsem ráda, protože bych pak byla nějakou dobu nejspíš závislá na cévkování.
Před zubařem mám taky nervy, jdu doma tak 3-krát, málo piju a pak jdu po cestě a pak na wc u zubaře těsně předtím, než přijdu na řadu. Tu hodinu jen tak tak vydržím a pak letím u zubaře znovu po zákroku. Bohužel noc nevím, co poradit, je to nepříjemné a hodně to člověka omezuje, já nemůžu jít někam, kde nejsou wc, nebo celý den nepiju… já mám k tomu ještě jiné urologické problémy, které nechci rozebírat, ale ta jejich kombinace mi velmi znepříjemňuje život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat