Hyperaktivní močový měchýř - pořád musím čůrat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.9.21 23:32

hyperaktivní močový měchýř-pořád musím čůrat

Dobrý večer, prosím o radu, zřejmě se u mně vlivem stresové situace rozjel syndrom hyperaktivního močového měchýře. Je pro mně peklo odejít z domu, musím pořád čůrát… Když jdu někam kde to neznám, začnu být nervozní a hlava myslí, jen na to, kde najít záchod a dojít se vyčůrat. Uplně mne to pohltilo. Jsem objednaná na urologii, ale volný termín mají až za měsíc, Může mi do začátku pomoci obvodní lékař napsat nějaké léky, abych vydržela alespoň hodinu a půl nečůrat? Nastupuji příští týden na jeden kurz, který má přestávky nejdříve po dvou hodinách a já už vidím ten scénář, jak každou půl hodinu utíkám na záchod. Opravdu je mi to strašně trapný a i když vím, že je to zdravotní problém, tak i když se nepočůrám, tak prostě na ten záchod opravdu potřebuju, je mi zle začne mi být špatně a uleví se mi jen když si prostě po té půl hodině dojdu. Co s tím? Prosím poraďte mi, že mi může obvodní lékař něco napsat, co opravdu zabere hned. Už jsem z toho zoufalá. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
187
18.9.21 23:41

Léky na nečúrani neexistují… Mám ten samý problém se záchodem jsem jedna ruka. U mě to způsobuje špatná sliznice v močovém měchýři jednou mi to opravili ale zase se to vrátilo… Ale naučila jsem se s tím žít… Takže když potřebuju můj záchytný bod je převlečení v batohu a nikdy jsem ho ještě nepoužila psychika je mocná čarodějka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 23:43

U mně to opravdu udělala psychika, nemohli by antidepresiva nějaký neurol aby prostě ten močový měchýř dal na chvíli pokoj? Já fakt nevím, co od příštího týdne budu dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
187
18.9.21 23:46

Jako ze si dáš tabletku a nebudeš curat celý den tak to asi nefunguje každopádně by ti ho musel někdo napsat a na močový měchýř ti ho nikdo nenapíše.. a jestli je to jen „psychika“ tak bych se jí snažila ošálit tím že je vše v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 23:58

Zkoušela jsem myslet na něco jiného než na curani, ale ten mocak se prostě vždycky ozve. Jsem z toho zoufalá.

• Citovat
  • Nahlásit
187
19.9.21 00:03

Zajdi k praktikovi a řekni mu svůj problém udělá rozbor moči zda tam není nějaká bakterie a pokud ne pošle tě k urologivi ten udělá potřebné vyšetření a pokud to je že stresu něco ti naordinuje… A nebo si vem Lexaurin pri svůj klid jiná ráda není :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
19.9.21 06:42

Napadlo mě pro jistotu si vzít nejake inkontinencni vložky. Není ti dlouhodobě řešení asi, ale varianta, jak hlavu třeba osalit. Budeš vědět, že když nepůjdes na záchod a stane se nehoda, tak nikdo nic nepozná. Při chození na záchod každou půl hodinu urco vytlačís pár kapek, čoz by ta vložka měla v pohodě zachytit. A zkusit tak prodlužovat dobu chození na záchod. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
19.9.21 07:29

Existují léky na hyperaktivní močový měchýř, který predepisuje urolog. Berou je hodně i děti, takže to není žádný dryák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 07:33

Já toho po půl hodině vycuram fakt hodně, bohužel to není pár kapek.

• Citovat
  • Nahlásit
852
19.9.21 07:36
@Anonymní píše:
Zkoušela jsem myslet na něco jiného než na curani, ale ten mocak se prostě vždycky ozve. Jsem z toho zoufalá.

Léky existují, ale nevím, jestli je může napsat obvoďák. Chápu Tě, ale určitě je v tom i trošku psychika. Když jdu někam, kde nevím, jak je to se záchodem, tak se bojím, raději míň piju. Dlouhé cesty jezdím raději vlakem. Většinou WC ani nepoužiju, ale mám jistotu, že můžu. Snad Ti na urologii pomůžou.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
19.9.21 10:22

A po gynekologické stránce jsi v pořádku? Nemáš myom, který utlačuje močový měchýř nebo pokles pánevních orgánů? Diabetes taky vyloučen? Použít v tomto směru AD na potíže je podle mě scestné…Je třeba vyloučit jiné aspekty..A léky na hyperaktivitu měchýře může i gynekolog předepsat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 10:38

Po gynekologické stránce jsem v pořádku a můj gynekol s tím nechce nic mít, říká, že je to věc urologa, diabetes nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
4251
19.9.21 13:34
@Anonymní píše:
Dobrý večer, prosím o radu, zřejmě se u mně vlivem stresové situace rozjel syndrom hyperaktivního močového měchýře. Je pro mně peklo odejít z domu, musím pořád čůrát… Když jdu někam kde to neznám, začnu být nervozní a hlava myslí, jen na to, kde najít záchod a dojít se vyčůrat. Uplně mne to pohltilo. Jsem objednaná na urologii, ale volný termín mají až za měsíc, Může mi do začátku pomoci obvodní lékař napsat nějaké léky, abych vydržela alespoň hodinu a půl nečůrat? Nastupuji příští týden na jeden kurz, který má přestávky nejdříve po dvou hodinách a já už vidím ten scénář, jak každou půl hodinu utíkám na záchod. Opravdu je mi to strašně trapný a i když vím, že je to zdravotní problém, tak i když se nepočůrám, tak prostě na ten záchod opravdu potřebuju, je mi zle začne mi být špatně a uleví se mi jen když si prostě po té půl hodině dojdu. Co s tím? Prosím poraďte mi, že mi může obvodní lékař něco napsat, co opravdu zabere hned. Už jsem z toho zoufalá. Děkuji

Ahoj, k tomuhle tématu jsem se tady už několikrát vyjadřovala, též mám hyperaktivní močový měchýř. Léky na něj jsou, ale ne vždy zaberou. Já zkousela Betmigu, Vesicare, Mictonetten a Emselex. Ale ani jeden mi pořádně nepomohl. Měla jsem jit vloni na aplikaci botulotoxinu do stěny močového měchýře, ale sešlo z toho kvůli Covidu. Jinak psychika v tom u mě taky hraje roli, AD beru, ale na jiné psychické problémy. Někde jsem četla, že na hyperaktivní močový měchýř se z AD dává tuším imipramin. Ten jsem ale nebrala. Určitě to prober s urologem, já mám ještě jiné urologické problémy a na urologii dochazim už 14 let. Jinak je potřeba močový měchýř trénovat. Já tam taky po půl hodině mám tolik moci, že nechápu, kde se bere, ale cukrovku mám opakovaně vyloučeno, tak nevím. Kolik litrů denně vypijes? Je potřeba dbát na pitný režim, ale mně urologove doporučili kolem cca 1,5 až 2 litry. Jinak jsem chodila na specializované rehabilitace na pánevní dno. Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat