Hypermobilita.. zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 17:54
Hypermobilita.. zkušenosti?

Holky delší dobu mám problémy s bolestí hrudní páteře a pravého ramene. Obvodní vždy napsal lék na uvolnění svalů. Po návštěvě na neurologii mi Paní doktorka řekla, že jsme zablokována narovnala a nic víc :think:. Po týdnu mě strašně bolela ta pravá ruka :zed: ráno jsem letěla ba neurologii a znova blokace a řekla, že jsem Hypetmobilni :? Předepsal magnesko a zákaz tahání těžkého a dávat si pozor na pohyb. Ruka bolí pořád. Máte někdo zkušenosti s hypermobili­tou? Děkuji

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9082 příspěvků 33 inzerátů 11.01.19 19:06

Jo. Musis cvicit a posilovat svaly, ty drzi klouby u sebe. Bacha na protahovani do extremnich pozic. Mne treba krupou ramena. Dobra je nejaka jemna joga.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 19:24

@Verun83

Děkuji a je možné, že mě bolí jen jedno rameno a malinko mezi lopatky? Ani jsem netušila, že to mám až jsem užívala léky na uvolnění svalů se ta bolest horšila. Je pravda, že na neurologii Paní Dr napsala do zprávy , že léky na uvolnění svalů velice opatrně.

Verun83
Echt Kelišová 9082 příspěvků 33 inzerátů 11.01.19 20:16
@Anonymní píše:
@Verun83Děkuji a je možné, že mě bolí jen jedno rameno a malinko mezi lopatky? Ani jsem netušila, že to mám až jsem užívala léky na uvolnění svalů se ta bolest horšila. Je pravda, že na neurologii Paní Dr napsala do zprávy , že léky na uvolnění svalů velice opatrně.

Dojdi si k fyzioterapeutce. At ti to rozmasiruje, udela mobilizaci. At te celou narovna a pak zacni cvicit, at svaly zpevnujes. Asi tam mas nejakou blokaci jeste.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 20:23

@Verun83
Také mě to napadlo, ale včera jsem byla na neurologii a rovnala mě 1 a 4 žebro a mám tam spasmus u té práve lapatky. :zed: děkuji asi to chce čas a mám po těch lécích to svalstvo hodně povolené :think:

neila
Extra třída :D 11253 příspěvků 11.01.19 20:25
@Anonymní píše:
@Verun83Děkuji a je možné, že mě bolí jen jedno rameno a malinko mezi lopatky? Ani jsem netušila, že to mám až jsem užívala léky na uvolnění svalů se ta bolest horšila. Je pravda, že na neurologii Paní Dr napsala do zprávy , že léky na uvolnění svalů velice opatrně.

Na základě jakého vyšetření ti stanovila dg?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 20:32

@neila
Při prohlídce mě kroutila hlavou, rukama a samotnou mě překvapilo až kam dám ruce a hlavu. Řekla, že jsem jak hadrova panenka. Nemám problém se ohnout a položit celé dlaně na zem. Jinak žádné vyšetření nedělala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 20:38

Je pravda, že jsem bývalá hodně ohebná, ale o tomhle jsem nikdy neslyšela. :think: Bolest kloubů občas jsem začala pociťovat až v loni. Koleno, prsty, časté blokace krční páteře, bolest hlavy, kyčle vždy mírně. Je mi 39 a říkala jsem si, že stárnutí :mrgreen: :mrgreen:

Havlova
Kecalka 159 příspěvků 11.01.19 20:39
Hypermobilitu pozná zkušenější lékař pouhým pohledem. Není to až tak neobvyklá věc. U nás v rodině ji máme já, máma i dcera. Chce to cvičit, ale nejsou vhodné sporty typu gymnastika, balet a některé sálové sporty. Záleží i na stupni hypermobility.
@Anonymní píše:
@Verun83
Také mě to napadlo, ale včera jsem byla na neurologii a rovnala mě 1 a 4 žebro a mám tam spasmus u té práve lapatky. :zed: děkuji asi to chce čas a mám po těch lécích to svalstvo hodně povolené :think:

@neila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 20:47

@Havlova
Děkuji během 8 dnů mě musela dvakrát rovnat zablokováne žebro. Po prvé jen na pravé straně včera na obou tahala jsme těžký nákup a kabelu jsem si hodila přes rameno a bylo to :zed:.

Havlova
Kecalka 159 příspěvků 11.01.19 21:15
@Anonymní píše:
@Havlova
Děkuji během 8 dnů mě musela dvakrát rovnat zablokováne žebro. Po prvé jen na pravé straně včera na obou tahala jsme těžký nákup a kabelu jsem si hodila přes rameno a bylo to :zed:.

To už jsou holt následky. Mě zase jako puberťačce stále vypadávaly prsty při volejbale a furt jsem měla podvrtnutý kotník. Teď to chce vydržet, a až to bude OK tak napodobovat svaly - asi přes nějakého fyzioterapeuta.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 21:27

@Havlova
AU prsty jsem měla také co si vzpomínám vykloubene a zápěstí. :roll: určitě si nějakého seženu.

Ou
Kelišová 5852 příspěvků 11.01.19 22:01

Zajděte na fyzioterapii - je potřeba uvolnit blokace a vcelku důsledně cvičit na srovnání dysbalancí.

neila
Extra třída :D 11253 příspěvků 12.01.19 20:15
@Havlova píše:
Hypermobilitu pozná zkušenější lékař pouhým pohledem. Není to až tak neobvyklá věc. U nás v rodině ji máme já, máma i dcera. Chce to cvičit, ale nejsou vhodné sporty typu gymnastika, balet a některé sálové sporty. Záleží i na stupni hypermobility­.@neila
@Anonymní píše:
@neila
Při prohlídce mě kroutila hlavou, rukama a samotnou mě překvapilo až kam dám ruce a hlavu. Řekla, že jsem jak hadrova panenka. Nemám problém se ohnout a položit celé dlaně na zem. Jinak žádné vyšetření nedělala.

mám HM také, proto jsem se zeptala :palec: neurolog stanovil dg, ale nejvíc mi pomohla fyzio. Každopádně alfou a omegou je sport, já vsadila na běžky, což je asi nejlepší sport vůbec. Problém je v létě, kdy to nestíhám kompenzovat podobně komplexním pohybem a začnou mě bolet záda (hlavně kříže) :? Od letoška jsem ale rozhodnutá cvičit pravidelně (dva předešlé roky jsem to kvůli těhotenství a péči o nejmladší dost flákala :jazyk::mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >