Hypersenzitivita, sociální fobie a práce

Anonymní
1.9.21 23:33

Hypersenzitivita, sociální fobie a práce

Je možné, aby si hodně citlivý člověk se sociální fobií zvykl na práci s lidmi? Nastoupila jsem totiž nedávno do nové práce a nevěřím si, že to zvládnu..nedokážu mluvit s lidmi, mám špatnou slovní zásobu a nedokážu nic vysvětlovat :( jsem vystresovaná z každého telefonátu a kontaktu s lidmi. Všichni mi říkají, že si na to zvyknu, ale nemyslím si. Mám psychické problémy už několik let a s karanténou se moje sociální fobie ještě víc zhoršila. Byla jsem nadšená, že jsem si po několika měsících našla znova práci, ale bohužel mám vždycky nějaké představy a realita je úplně jiná..
Cítím se jak idiot, který hned všechno vzdává, skoro nikdo z mých blízkých to nechápe a myslí si, že jen nechci pracovat, tak to ale vůbec není..
Furt se v životě tak nějak hledám a potřebovala bych práci, kde bych jako introvert byla spokojená. Byla by vhodná třeba práce ve skladu? Chtěla bych pracovat samostatně a zároveň chci i dostatek pohybu..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17956
1.9.21 23:45

Ano, sociální fobie se dají mírnit, hyperseniztivita kompenzovat.

Jsi v psychiatrické léčbě? Jsi v psychoterapii?

Když se ti podaří se stabilizovat a nad úzkostí získat kontrolu, bude výrazně snazší najít práci odpovídající tomu co umíš a případně najít cestu, jak rozvíjet svůj potenciál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
2.9.21 00:20

Proč máš sociální fobii? Špatnou slovní zásobu dle textu nemáš, to spíš v „offline“ kontaktu jsi nervozní - hele tohle já mám taky, dřív jsem se tím hrozně trápila a teď mi s tím každej může vlízt na hrb, páč co potřebuju, tak vyřídím. :nevim: :lol: Vlastně s tím neměl nikdy problém nikdo, akorát já. :lol: Nebo třeba myslíš, že nejsi dost dobrá v něčem, apod.?

Jinak jestli ti to pomůže, já jsem asi taky spíš introvert (i když jak s kým), při práci vidím živáčka maximálně při předávání zakázek a když ke mě někdo na hodinu přijde, tak málem při vyprovázení ze dveří už do sebe kopu panáky. :lol: Ne sranda. Ale taky se furt hledám. Ale mě to baví. Když si vyděláš na živobytí, můžeš se hledat třeba celej život. A třeba se nikdy „nenajdeš“, třeba tvůj cíl je cesta životem, poznávání, sbírání zkušeností. :kytka: To, jak to máš, nemusí být nutně špatně, směrodatný je, jak se v tom cejtíš (ten strach z lidí asi není nic příjemnýho, takže tam bych pátrala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35530
2.9.21 06:32

Jak pracuješ s lidmi? V pomáhájících profesích nebo Tvoje práce prostě obnáší častý kontakt a spolupráci s kolegy?

Pomáhající profese pro takového člověka úplně vhodné nejsou. Navíc ani klienti by nechtěli, aby v té roli seděla zničená troska. Kdyby šlo o děti, rodiče by se mohli vzbouřit. Tady bych byla na psychiatrickou léčbu opatrná. V některých profesích bys vůbec nemohla být. A závodní lékař se to dozví z výpisu karty od obvoďáka, pokud mu ty zprávy nosíš.

Pokud jde o jinou náplň práce, ale nutný kontakt s kolegy, případně spolupráce s jinou firmou, na to si zvyknout jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat