Hyperstimulační syndrom na konci bez vajíček

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12
26.5.22 10:59

Hyperstimulační syndrom na konci bez vajíček

Ahojky holky,

s manželem jsme teď podstoupili odběr vajíček s prodlouženou kultivací.

Manžel má problém s pohyblivostí spermií a já mám jeden vejcovod pryč a druhý je znetvořený.

Po odběru vajíček mi odebrali 33 folikulů z toho bylo 20 vajíček.
5 vajíček bylo špatných, 15 zralých, 14 oplodněno.

Samozřejmě následoval hyperstimulační syndrom a zvýšené hodnoty v krvi, tudíž si můsím ještě píchat injekce na ředení krve. Tolik k tomu, abych Vás uvedla do obrazu.

Chtěla bych se zeptat, zda jste někdo z Vás měli po IVF hodně vajíček a nepřežilo ani jedno? AMH mam 5,23 a volali mi, že jsou možná 2 vajíčka ještě v naději, ale jinak jsou všechny k. o. Btw. na odběru jsem byla v sobotu.
Dále jsem se chtěla zeptat, zda jste to absolvovali celé znovu a zadařilo se. Zda jste měli už něco k zamražení.

Děkuji moc za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1900
26.5.22 11:13

Kolik ti je? Ta kvalita bohužel s věkem klesá, nezávisle na počtu vajíček… Max se dá upravit stimulaci protokol, ale ty jsi měla pěkný počet. Asi bych se zaměřila na kvalitnější výběr spermii, zvolila si po konzultaci metodu a šla do toho znovu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.22 11:27

@Tynka_Ma ty jo, tak to držím palce, ať ty 2 přežijí a zadari se. Doporucuju manžela objednat k andrologovi, at se zlepší ty spermie. Manzel byl u mudr Zamecnika v Praze Iscare, na konzultaci čekal 2 měsíce (před rokem), tam mu udelal ultrazvuk koulicek a vzal krev. Pak uz komunikovali jen přes emaily. Dostal nejaky prasek, 1×denne na 2 měsíce a po 2 měsících super spermiogram. Bral ještě reproman vitaminy. Takže pokud do toho půjdete znovu, dopporucuju se zaměřit na ty spermie, třeba to pomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
12
26.5.22 11:48

Děkuji za odpověď. Je mi 26let. Zkoušíme to poprvé, protože to blokují ty vejcovody, a právě ten mužův spermiogram, který se za rok rapidně zlepšil, měl předtím malý počet a malou pohyblivost. V tuhle chvíli už bojujeme jen s tou pohyblivostí. Ta se sice zlepšila, ale prý pořád není v pořádku. Když mi brali ty vajíčka, tak říkali, že jsou krásný a zralý. Ještě včera byla v pořádku většina a dnes už je scóre takové… Embryoložka říkala, že se může při tom hyperstimulačním syndromu stát. Celkově mi to je líto i díky tomu, že muž byl z té zprávy zdrcený ještě víc než já a myslí si, že je k ničemu. Proto píšu i sem, kdyby měl náhodou někdo podobnou zkušenost, aby nás to trošku vyklidnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
26.5.22 12:15

@Tynka_Ma já měla vajíček 16, oplodnění 13, prvního dne se dozilo 11, pak vůbec neubyvaly, tak jsem byla nadšena. No a paty den transferu byly najednou jen 4. Taky mě to překvapilo. Ale beru to tak, ze kdyby se zamrazily dřív, tak je jich sice hodně, ale nekvalitní, tedy byly by zbytečně transfery a smutek z neuchyceni. Takto jsou doufám ty 4 fakt kvality, hned z prvního mám syna. Tak držím palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.22 12:21

My s mužem oba zdraví, IVF jsme řešili kvůli genetice, a dvakrát nepřežilo ani jedno oplodnene vajíčko.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.22 13:35

Stava se to. Ja mela z 1.ivf asi 18 vajicek, 13 na oplodneni a nakonec zbyly 2. ET se povedl a vajicko se rozdelilo, takže máme jednovajecna dvojčátka :) 2.vajicko se nechytlo. S tim syndromem-hodne pij, jakoze fakt hodne, klidně i 3 litry vody a jez hodně bilkoviny, snad ti to taky pomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
1238
26.5.22 15:01

@Tynka_Ma
Urcite zkuste znovu, treba ti zmeni stimulaci a jak holky radily, mrknete i na zpusobboplodneni (vyber spermii).
Vajicek mas dost, ono mnozstvi byva i na ukor kvality.
Verim, ze se vam zadari :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
26.5.22 16:39

Ptala ses, který den to ty embrya vzdala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
26.5.22 21:40

Už během stimulace hodně pij a jež bílkoviny, mně doporučili i vysokoprocentni protein.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
27.5.22 08:13
@Mariane.B píše:

Včera jsem byla na ultrazvuku a doktor říkal, ze ještě většina žije a dnes ráno mi volali, ze jsou tam už jen dvě, které nevypadají, že by se vschopili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
27.5.22 08:14
@Micilin píše:
Už během stimulace hodně pij a jež bílkoviny, mně doporučili i vysokoprocentni protein.

Děkuji :-´) Hodně piju a už začínám mít averzi na řecké jogurty a ryby. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
27.5.22 08:16
@Mariane.B píše:

No, když volal doktor do laboratoře ve středu, tak prý byla ještě většina. Včera mi volali, že už zbývají jen 2, které nevypadají moc dobře a dnes mi budou volat jestli je po nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
27.5.22 11:04

Holkyyyyy, tak mi volali a přece jen máme jednoho mrazáčka!! :andel: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1238
27.5.22 11:08

@Tynka_Ma