Hypertrofické jizvy a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 13:00
Hypertrofické jizvy a porod

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat těch, kterým hypertrofují jizvy. Což znamená, že i z mini poranění a malé jizvy se vám vytvoří velká vystouplá jizva, které bolí i několik let, ne-li pořád :,( Jak se vám takové jizvy hojily nebo nehojily po císaři či po sešití hráze? Docela se toho hojení bojím. Porod se mi blíží a zatím mi na to nikdo neuměl odpovědět. Jen jeden doktor zmínil, že takové jizvy se vytváří hlavně v horní části těla, především na hrudníku a krku, takže „tam dole“ by se to mohlo hojit normálně. Ale ráda bych znala názor někoho, kdo s tím má vlastní zkušenost.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 13:49

Tři sekce a jizva nebolí a je hezká - musíš dělat tlakové masáže a to dlouho a pak mas jizvu normální běžnou hezkou. Jinak mají gely a kdyby nepomohl gel, dá se do jizvy i opakovane napichat látka která ti jizvu ztenci, děla to plasticky chirurg.

Janli
Kelišová 6287 příspěvků 18.09.18 13:52

Mě se dělají keloidy i po štípnutí komárem :? . Po císaři jsem jizvu cítila ještě víc než rok, ale šlo spíše o pocit než o bolest, mám ji místy vystouplou, místy není vidět. Od klasického porodu mám rok a pár měsíců a jizva po sešití hráze mě při stlačení bolí pořád. Kupodivu při sexu a jízdě na kole necítím vůbec nic.

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 18.09.18 14:00

Byla jsem šitá hodně a jizvy cítím i dva roky od posledního porodu. Vizuálně neřeším, ale proste to bolí. Neudelas stejne nic, hojim se takhle i přes všelijaké masti, masáže apod

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 14:23

Taky mi zlobí jizvy. Moc jich nemám, ale buď jsou keloidní nebo vystouplé. Nejhorší jsou nahoře na hrudníku. Obě jsou z plastické chirurgie a jedna je keloidní, jedna vystouplá a jsou na ní vidět i stehy přes :roll: masírované byly pečlivě :nevim: Po první porodu (nástřih a šití) jsem to cítila při sexu dlouho, asi 9 měsíců, jako by tam něco překáželo. Už jsem to chtěla jít řešit, ale pak to přešlo. Po druhém porodu (spontání natržení a šití) to bylo výrazně lepší a po běžném zhojení to bylo dobré. Nevím, jestli tomu pomohly homeopatika :think: Císaře jsem se bála hodně, měla bych tu jizvu ošklivou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >