Hypochondrická porucha v lékařské zprávě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 15:50
Hypochondrická porucha v lékařské zprávě

Zdravím všechny, mám takový dotaz a potřebuji si trochu vylít srdíčko :D Dnes jsem byla propuštěna z nemocnice. Jsem ve 24. týdnu a před několika týdny mi začalo tvrdnout břicho. Nejdřív jsem to řešila se sestřičkou u svého doktora, ta mi řekla, že kdyby se to stávalo častěji, mám jet do nemocnice. Brzy mi to začalo tvrdnout několikrát za hodinu po celý den, tak jsem jela. Tam řekli, že je všechno v pořádku a kdyby se to horšilo, mám znovu přijet. Horšilo se to čím dál více, břicho mi tvrdlo prakticky pořád, bolelo mě a tam dole mě to hodně tlačilo. Tak jsem jela, nepříjemný doktor mi sdělil, že to jsou úplně normální potíže. Tak jsem raději zavolala svému dr. abych se ho zeptala, zda je to opravdu normální a není třeba to řešit. Řekl mi, že od zítra nastupuju do nemocnice. Tam si mě chtěli ještě nechat, ale nakonec to nechali na mě a dnes mě propustili.

Jenomže v lékařské zprávě je popsána má dřívější hospitalizace, byla jsem tam v 17letech, kdy jsem měla potíže s dýcháním a s bolestí celého těla. Měsíc vkuse jsem měla zvýšenou teplotu a byla jsem celá oslabená. Dlouho nic nemohli zjistit, prošla jsem si i psychiatrem a zjistili mi úzkostnou poruchu. Celou dobu se tvářili, že si ty potíže vymýšlím, a až jsem dostala první záchvat a odvezla mě záchranka, zjistili mi nejvyšší stupeň tetanie. Takže ty potíže jsem měla z toho. No a v té zprávě z dneška je toto popsáno a v závorce napsáno (v. s. hypochondrická porucha?). Takže to znamená, že z něčeho usoudili, že jsem hypochondr? Ale z čeho? Jen proto, že mi na nic nemohli přijít?

Mamka se starala o jednu paní, která si dlouho stěžovala na bolesti hlavy a lékaři ji odbývali, že přece s bolestí hlavy nebude otravovat. Na to, že se jedná o rakovinu přišli, až už bylo pozdě a paní zemřela. Taky by ji napsali, že má hypochondrickou poruchu, protože na nic nepřišli? Co vůbec znamená to v. s. a otazník? Jsem z toho úplně rozhozená a je mi trapně, že jsem to vůbec řešila :oops: Přitom jsem člověk, co jinak chodí k doktorovi až z donucení.

Reakce:
Uživatel je onlinesediza
Závislačka 2571 příspěvků 03.06.19 15:57

Odpověděla jste si sama. Kdyz lekaři neznaji diagnozu, casto to svedou na psychiku. Nekdo nedokáže holt přiznat, že neví. A vy se tím nezabývejte. Budte rada, ze to nic není. Mně tvrdlo bolestivě břicho od poloviny tehotenstvi. Vykašlete se na to, co si o vás myslí druzí.

Lucie Lexová
Kecalka 327 příspěvků 03.06.19 15:58

Buď v klidu… To v. s. znamená tzv. suspektní (možný, pravděpodobný, podezření na…). Ve Tvých 17 letech nepřišli na zjevnou příčinu, proto tam uvedli i tuto možnost… Není to žádná diagnoza, spíše taková informace mezi zdravotníky.

Verun83
Extra třída :D 10137 příspěvků 03.06.19 16:27

Nj, klasika. Kdyz jsem pred 15 lety mela potize se srdecnim rytmem, tak jsem si taky vyslouzila status hypochondra a ze to mam ze stresu. Nakonec se ukazalo, ze za to mohla zablokovane obratle patere… o lekarich si myslim svy

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15365 příspěvků 03.06.19 16:44

Nic si z toho nedělej to je oblíbená diagnoza, jinak pokud máš tetánii tak tyhle divný stavy znám a chápu

Tarinka
Echt Kelišová 8418 příspěvků 03.06.19 17:05

Je to jen zminka, ze nad tim kdysi uvazovali. Me uz nic neprekvapi, kdysi jsem mela komplikace po porodu a vsude na me koukali jak na blazna a jeden dr mi tvrdil, ze jsem musela nekde upadnout na zadek. Ja byla tyden po porodu a on ze prej to mam narazene z naledi :roll: :mrgreen: (mimochodem byl brezen a asi 18stupnu nad nulou) :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 17:55

Také jsem příklad, kdy neví co se mnou, jelikož netoleruji léky. Byla jsem odložena na psychoterapie a psycholožka mi opakovaně říká, že tam nemám co dělat. A říkala mi to i jiná, ještě před oficiálním doporučením v lék. zprávě, kdy jsem šla psycholožce dobrovolně sama.
Bohužel nezapadám do tabulek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 21:38

Pracuji ve zdravotnictví a úzkostlivé pacienti jsou na denním pořádku. Bohužel takovým pacientům člověk věří méně než těm kteří ty problémy bagatalizují nebo z nich nešílí. Učí to i v první pomoci. První ošetřit ty co jsou v klidu a posléze ty který řvou a jsou histeričtí. Nevím jakým způsobem jsi to podala. Sama jsem teď byla v nemocnici (a to jsem dřív říkala že tam jako pacient nikdy nepůjdu) ale měla jsem bolesti břicha, horečky taky se na mě koukali jak na hypochondra a ani jsem se jim nedivila když jsem viděla ty případy co tam jezdí. Sono břicha ok, moč ok už jsem si připadala jak bl… a najednou crp 200. Chtěli si mě tam nechat s díky jsem odmítla dostala Atb a byla jsem spokojená :grin:Tím chci jen říct že je to těžký někdy u pacientů rozeznat kdo si potíže přibarvuje (a že jich je) a kdo ty potíže vážně má. Já jako sestra po 10 letech praxe to taky někdy špatně odhadnu. Anonym zdrav stav

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 11:21

Díky všem za vysvětlení i zkušenosti. Mě takhle domů chtěli poslat i se slepákem, nemohli na nic přijít, opět se tvářili, že si to vymýšlím, prý je to v pohodě. Nakonec z toho vylezl slepák a hned druhý den mě operovali. V době kdy jsem tam ležela, jsem měla flek po kousnutí klíštěte. Nejdřív malý červený, tak jsem to neřešila, pak se ale začal zvětšovat a fialovět. Řekla jsem to doktorovi a opět oblíbená věta, že to nemám řešit, je to v pohodě, zbytečně plaším. Nezdálo se mi to, mamka pracuje jako zdravotní sestra v jiné nemocnici, tak to ukázala jejich doktorovi, ten mě poslal okamžitě pro antibiotika, ať ani nečekám na výsledky z krve. Z krve nakonec vyšly tak vysoké hodnoty, že má obvoďačka si s tím nevěděla rady, prý se s tím ještě nesetkala 8o Kdybych se v té nemocnici u nás nechala odbýt, kdo ví, jak by to dopadlo. A když mi teď v těhotenství opět tvrdí, jak je vše normální a nemám nic řešit, tak už se prostě odbýt nenechám. Nejde o mě, ale o mé dítě.

Jo a doktor, který mi prvně řekl, jak je celodenní neustálé tvrdnutí břicha co pár minut úplně normální, mi v neděli na vizitě tvrdil, že to normální není a mělo by se to hlídat :nevim:

Váš příspěvek
Reklama