Hypofunkce štítné žlázy

30.1.21 10:13

Hypofunkce štítné žlázy - letrox - stav se nelepší

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zdáli některá z vás má podobné problémy.
Už je to několik let co mi byla stanovena hypofunkce štítné žlázy… Dostala jsem na to lék Letrox 50, ale vlastně od té doby co ho užívám se můj stav nezlepšil. Je to stále stejné jako předtím, kdyz jsem ho nebrala. Doktorka mi rikala, že má štítná žláza je v současnosti"stabilní".. neděje se žádné zhoršení, ale ani zlepšení..je stále zánětlivá. Je to normální, že je můj stav pořád stejný? Odezněly vám při nasazení léků problémy? Napadlo mě, zdali za to vše nemůže ještě jiná nemoc, která způsobila i právě onu hypofunkci a ta se nelepší, jelikož ta nemoc nebyla odhalena… Např. Celiakie… Ale je to jen teorie. Tyto své problémy mám uz od mala (momentálně mi je 22).. neustálá únava, až vyčerpání, jsem unavená ať už spím jakkoliv, ale stačí jen jednou spát méně hodin a už mě z toho začne bolet v krku, právě bolest v krku mě taky neustále doprovází, ledové ruce a nohy, nesoustředěnost, jako bych byla úplně mimo, problémy se spánkem (buzení se, špatné spaní), motání hlavy, deprese, úzkosti, plynatost, časté modřiny na nohou, vlastně bezdůvodné..
Nasadila jsem teď zkušebně bezlepkovou dietu, cca měsíc, ale zatím se nedostavilo žádné výrazné zlepšení… plánuju, že si zajdu za doktorkou, aby mi udělala různé testy.. avšak to už mi jednou děláno bylo a nalezena byla právě ona štítná žláza. Většinou si člověk musí i sám říct, na co ty testy chce udělat, protože ho často spíše odbydou.
Kdyžtak, budu ráda za jakoukoliv radu, postřeh, či kdyby vás napadlo co by to mohlo se mnou být, děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20449
30.1.21 10:20

Jak dlouho bereš letrox? ono i když máš výsledky v normě tak tabulky mají velké rozpětí někomu vyhovuje být na horní hranici musí se experimentovat tedy tvůj mudr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15433
30.1.21 10:23

@Verrroonikaaa hele s hypofunkcí štítné žlázy můžou být spojené i další problémy, třeba celiakie, nebo problém s mléčnými bilkovinami/laktozou.

Zajít na alergologii a nechat to prověřit je dobrý nápad.

Stejně tak ale chtěj po svém endokrinologovi, aby řešil to že se ti stav nelepší a že by to možná chtělo ještě trošku laborovat s medikací. Případně teda zajdi za jiným endokrinologem pro druhý názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 10:24

@ka2ka nedokážu říct jak dlouho přesně, ale 3 roky to budou. Neřekla bych, ze bych byla v normě, spíš se teď nic nehorší ani nelepší… Ale tak i tak, ten lék by po těch letech člověku přeci měl pomoci ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20449
30.1.21 10:27

@Verrroonikaaa měl možná zvednout dávku, ale tohle musíš řeši s empatickým endo protože spousta jich jede podle tabulek a né podle pocitů a funkčnosti člověka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 10:28

@Ou
Ten jiný endokrinolog je dobrý nápad. To zkusím, ale tam člověk asi musí mít žádanku že?
Na alergologii jsem už byla a nic nenašli :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15433
30.1.21 10:31

@Verrroonikaaa jo potřebuješ žádanku od praktika, ale to by imho neměl být problém pokud tři roky chodíš k tomuhle lékaři a moc to nefunguje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26260
30.1.21 10:34
@Verrroonikaaa píše:
@Ou
Ten jiný endokrinolog je dobrý nápad. To zkusím, ale tam člověk asi musí mít žádanku že?
Na alergologii jsem už byla a nic nenašli :?

A dělali odběr přímo na celiakii nebo jen alergie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
30.1.21 10:37

@Verrroonikaaa Já při změně endokrinologa žádanku nepotřebovala. Normálně jsem zavolala, řekla jsem že se léčím tam a tam a jestli bych mohla přejít k nim. Vzala jsem pak sebou jen poslední zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26260
30.1.21 10:40
@Serpentini píše:
@Verrroonikaaa Já při změně endokrinologa žádanku nepotřebovala. Normálně jsem zavolala, řekla jsem že se léčím tam a tam a jestli bych mohla přejít k nim. Vzala jsem pak sebou jen poslední zprávu.

On to má každý doktor jinak. Dcera taky přecházela, protože její doktorka končila. ALe bylo to v rámci nemocnice, oni si to předali. Kdyby šla jinam, musela by mít žádanku. A třeba na gastgro musím mít novou žádanku, pokud jsem tam nebyla více než rok. I když jde o stejnou diagnozu, se kterou jsem tam už byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 11:41

@vokishka Jen alergie, celiakii ne. Dostala jsem ted od endokrinoložky žádanku na krev, ale jelikoz uz ten měsíc držím bezl. dietu, tak zase musím na cca 6 týdnů jíst lepkově a až potom mužů jít na odběr… Což mě docela demotivuje, když už jsem s tím začala a teď zase nasadit lepek :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
30.1.21 11:45

Beru Letrox rok, a taky se problémy nelepší, už mi dvakrát navýšila dávku. Navíc jsem i přibrala. Zkoušela jsem i léky na pár měsíců vysadit, ale bylo mi špatně zak jsem zase začala brát. Štítná žláza je potvora… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26260
30.1.21 12:02
@Verrroonikaaa píše:
@vokishka Jen alergie, celiakii ne. Dostala jsem ted od endokrinoložky žádanku na krev, ale jelikoz uz ten měsíc držím bezl. dietu, tak zase musím na cca 6 týdnů jíst lepkově a až potom mužů jít na odběr… Což mě docela demotivuje, když už jsem s tím začala a teď zase nasadit lepek :(

No ony se nejprve delaji testy, potom teprve dieta. Moc nevim, proc to delate naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
30.1.21 12:38

To není lék, po kterém se to má spravit a uzdravit se. To je na celý život, dodává ti to ten hormon co ti chybí, proto se to bere pořád a každý den. Taky je beru a to vyšší dávky než ty. Zkusila bych se zeptat, jestli by ti nezkusil zmenit dávkování. A jodid beres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
30.1.21 13:14
@Micilin píše:
To není lék, po kterém se to má spravit a uzdravit se. To je na celý život, dodává ti to ten hormon co ti chybí, proto se to bere pořád a každý den. Taky je beru a to vyšší dávky než ty. Zkusila bych se zeptat, jestli by ti nezkusil zmenit dávkování. A jodid beres?

Uzdravit ne, ale zlepšení by nastat mělo ne? Když se ten hormon doplňuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat