Reklama

Hypotéka 08/2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 01:21
Hypotéka 08/2018

Dobrý den. Právě řešíme s přítelem problém ohledně hypotéky a tak bych chtěla požádat o radu. Jsme mladá rodina - já (27), přítel (26) a 15 měsíční miminko. Já jsem na 3leté rodičovské dovolené a pak plánujeme ještě jedno dítě. Přítel je ve služebním poměru a vydělává měsíčně zhruba 30 000. Momentálně žijeme v bytu 4+1, který patří jeho mámě, ale plánujeme ho koupit. Odhadní cena bytu je 3 200 000, nám by ale stačilo 2 700 000. Peníze našetřeny žádné nemáme. Dnes (včera) vypukli půjčky od státu. Myslíte, že je lepší si půjčit hypotéku na celou částku od banky, popřípadě od které nebo by šla kombinovat půjčka od státu s hypotékou, abychom moc nepřeplatili? Hypotéky se stále zpřísňují a tak bychom to chtěli vyřešit co nejdříve. Proto děkuji za každou pomoc. B

Reklama

Reakce:

Vendullinka
Kecalka 370 příspěvků 16.08.18 06:20
@Anonymní píše:
Dobrý den. Právě řešíme s přítelem problém ohledně hypotéky a tak bych chtěla požádat o radu. Jsme mladá rodina - já (27), přítel (26) a 15 měsíční miminko. Já jsem na 3leté rodičovské dovolené a pak plánujeme ještě jedno dítě. Přítel je ve služebním poměru a vydělává měsíčně zhruba 30 000. Momentálně žijeme v bytu 4+1, který patří jeho mámě, ale plánujeme ho koupit. Odhadní cena bytu je 3 200 000, nám by ale stačilo 2 700 000. Peníze našetřeny žádné nemáme. Dnes (včera) vypukli půjčky od státu. Myslíte, že je lepší si půjčit hypotéku na celou částku od banky, popřípadě od které nebo by šla kombinovat půjčka od státu s hypotékou, abychom moc nepřeplatili? Hypotéky se stále zpřísňují a tak bychom to chtěli vyřešit co nejdříve. Proto děkuji za každou pomoc. B

Myslím, že kombinace nepůjde kvůli ručení nemovitostí. Podle mě nelze jednou nemovitostí ručit i bance i státu. Navíc stát řeší i M2. Ten byt musí mít max 75 M2. Viz http://www.sfrb.cz/…m-pro-mlade/

Uživatel je onlineJanee19
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 16.08.18 06:56

S tím ručením jak píše výše Vendullinka, ta metráž je problém, takže nárok na státní půjčku nemáte. Ale teoreticky vám půjčí normálně banka, když něco málo přihodite, abyste se dostali na LTV 80 %, tak i ten úrok nebude špatný. Ale 30 000 není žádný terno, pro dva dospělí a případně dvě děti. Zazadejte do října, abyste pak neměli problém…

Veju123
Kecalka 110 příspěvků 22.08.18 20:38

My budeme žádat o hypotéku teď, prý je to do konce měsíce září ještě výhodný a pak se to zpřísní takže bychom už měli po… Nechali jsme si spočítat hypotéku cca a vychází to měsíčně „dobře“. Jak to bude potom, bůh ví… :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama