Hypotéka 08/2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 01:21
Hypotéka 08/2018

Dobrý den. Právě řešíme s přítelem problém ohledně hypotéky a tak bych chtěla požádat o radu. Jsme mladá rodina - já (27), přítel (26) a 15 měsíční miminko. Já jsem na 3leté rodičovské dovolené a pak plánujeme ještě jedno dítě. Přítel je ve služebním poměru a vydělává měsíčně zhruba 30 000. Momentálně žijeme v bytu 4+1, který patří jeho mámě, ale plánujeme ho koupit. Odhadní cena bytu je 3 200 000, nám by ale stačilo 2 700 000. Peníze našetřeny žádné nemáme. Dnes (včera) vypukli půjčky od státu. Myslíte, že je lepší si půjčit hypotéku na celou částku od banky, popřípadě od které nebo by šla kombinovat půjčka od státu s hypotékou, abychom moc nepřeplatili? Hypotéky se stále zpřísňují a tak bychom to chtěli vyřešit co nejdříve. Proto děkuji za každou pomoc. B

Reakce:

Vendullinka
Kecalka 419 příspěvků 16.08.18 06:20
@Anonymní píše:
Dobrý den. Právě řešíme s přítelem problém ohledně hypotéky a tak bych chtěla požádat o radu. Jsme mladá rodina - já (27), přítel (26) a 15 měsíční miminko. Já jsem na 3leté rodičovské dovolené a pak plánujeme ještě jedno dítě. Přítel je ve služebním poměru a vydělává měsíčně zhruba 30 000. Momentálně žijeme v bytu 4+1, který patří jeho mámě, ale plánujeme ho koupit. Odhadní cena bytu je 3 200 000, nám by ale stačilo 2 700 000. Peníze našetřeny žádné nemáme. Dnes (včera) vypukli půjčky od státu. Myslíte, že je lepší si půjčit hypotéku na celou částku od banky, popřípadě od které nebo by šla kombinovat půjčka od státu s hypotékou, abychom moc nepřeplatili? Hypotéky se stále zpřísňují a tak bychom to chtěli vyřešit co nejdříve. Proto děkuji za každou pomoc. B

Myslím, že kombinace nepůjde kvůli ručení nemovitostí. Podle mě nelze jednou nemovitostí ručit i bance i státu. Navíc stát řeší i M2. Ten byt musí mít max 75 M2. Viz http://www.sfrb.cz/…m-pro-mlade/

Janee19
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 16.08.18 06:56

S tím ručením jak píše výše Vendullinka, ta metráž je problém, takže nárok na státní půjčku nemáte. Ale teoreticky vám půjčí normálně banka, když něco málo přihodite, abyste se dostali na LTV 80 %, tak i ten úrok nebude špatný. Ale 30 000 není žádný terno, pro dva dospělí a případně dvě děti. Zazadejte do října, abyste pak neměli problém…

Veju123
Kecalka 110 příspěvků 22.08.18 20:38

My budeme žádat o hypotéku teď, prý je to do konce měsíce září ještě výhodný a pak se to zpřísní takže bychom už měli po… Nechali jsme si spočítat hypotéku cca a vychází to měsíčně „dobře“. Jak to bude potom, bůh ví… :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >