Hypotéka - 1 žadatel

9
22.4.21 21:03

Hypotéka - 1 žadatel

Ahoj, hledala jsem podobný dotaz v již existujících tématech, ale nenašla jsem nic aktuálního tak zakládám nové. Momentálně uvažuji, zda jít do hypotéky, bude mi 30 a bydlím u rodičů, chtěla bych si konečně pořídit svůj byt, jen ty ceny jsou v současné době dost vysoké, ale nemyslím si, že ceny půjdou dolů, ba naopak. Byt, který mám vyhlídnutý stoji 2.9 Mil. Momentálně mám 28 tis. čistého a smlouvu na dobu neurčitou, 20 % z částky mám. Dle fin. poradce mi půjčku určitě schválí. Jen mi jde o to, zda by jste šli sami do takové hypotéky. Předpokládám, že v budoucnu ji nebudu platit sama, když si někoho najdu. Děkuji za vaše názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8331
22.4.21 21:08

Ano šla. S tím společným placením hypotéky v budoucnosti bych byla opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
22.4.21 21:14

Já si vzala taky hypo sama. Chlap tu se mnou bydlí, ale hypotéku si platím sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
22.4.21 21:46

Vyřizovala si teď sestra manžela (28) hypo, brala si 2mil, plat čistý 20- 22 000 Kč a půjčili by ji až 2,5 mil, takže by u vás neměl být problém. Původně si chtěla hledat nájem, to jsme ji vymluvili. Jediné, co nám bylo doporučeno fin poradcem bylo dát si fixaci max 7 let, vzhledem k tomu, že má 2+1a bere, že si za nějakou dobu najde partnera a skrz děti půjdou do většího. Kdyby pak neplánovala změnu, tak sazbu klidně delší.

Bratr (24) si taky už před dvěma lety pořídil byt a je spokojený jak želva. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
22.4.21 21:46

Taky jsem si vzala sama a s mnohem nizsim platem, nez mas ty. Bylo mi 26 tenkrat a do budoucna jsem nepocitala a ani nepocitam, ze tu se mnou nekdo bude nebo bude pomahat s placenim. Sve penize jsem nasetrene nemela, sla jsem do toho s prazdnyma kapsama a bylo to nejlepsi rozhodnuti. Rozhodne nelituju. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
22.4.21 21:57

@Zdii šla bych do toho. Brala jsem si hypotéku ještě na škole s daleko nižším platem než máš ty. S placením od chlapa raději nepočítej. I kdybyste se vzali pak po něm nemůžeš splátky hypotéky chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
23.4.21 06:36

@Dha14 a kolik sis brala hypo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
23.4.21 06:38

@Polnik ano fixaci si dam 5 let. Dekuji za prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63693
23.4.21 10:32

@Zdii počítej s tím, že ji sama platit budeš.. Nemůžeš očekávat, že někdo cizí bude splácet tvůj majetek. Za mě s tímto příjmem nic moc.. Nikdy sis nezkusila bydlet sama v nájmu? Hypo na byt totiž ubere jen čistý nájem, ale zůstanou to energie a další poplatky. Měla jsem hypo na byt, 6 tis měsíčně, ale dalších 8 byly právě ty poplatky.. Třeba si to promyslet i z této stránky. Kolik bude splátka, kolik ti zůstane atd… Jinak teď mám sama hypo na dům, nějakých 15 tis, plus dalších cca 10 na poplatcích. Kdybych měla jen rodicak, tak to nedám, třeba myslet i tímto směrem. Hypo si platím sama, jde o můj majetek.. Ale takto jsme se předem domluvili s chlapem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
23.4.21 16:00
@Zdii píše:
@Dha14 a kolik sis brala hypo?

Brala jsem si 1,1 milionu :mavam:
S platem 14 500kc jsem dosahla na 1,3 milionu, ale stacilo mi mene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
25.4.21 14:16

K tomu, že ti nikdo cizí nebude platit hypo… v našem okolí se to řeší tak, že když se někdo nastěhuje k někomu, kdo má byt, tak se třeba domluví na příspěvku 2000 Kč (dá se říct nájem) a energie napůl. Kdyby si bydlela v nájmu a našla si k sobě muže, taky by byla od něj slušnost platit půlku nájmu a platil by se tím majetek cizímu člověku. Po delším vážném vztahu už je možnost to řešit právně nebo si koupit úplně nové dohromady. To jen, jaké mám zkušenosti já, chápu, že každý to má jinak. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
25.4.21 15:06

Špatně jsem se v textu výše vyjádřila, myslela sem příspěvek na inkaso. Nikoliv, aby mi někdo platil můj majetek, hypotéku. Hlavně mi šlo o zkušenosti s takovou výší hypotéky ku čistému příjmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
28.4.21 09:58

Určitě ho toho jdi, fandím takovým rozhodnutím :potlesk:

Brala jsem ani ne před půl rokem milion s platem 14.500.
Půjčili by mi i víc, ale nepotřebovala jsem, měla jsem dvě třetiny na byt hotově z doby, kdy jsem měla mnohem větší plat..
Milion jsem si vzala jen kvůli lepšímu úroku a vzápětí jsem pod „pokutou“ 700 Kč od banky mimořádně splatila 300t, které jsem nepotřebovala.
Takže mám splátku 2300/měs. a to je nic, náklad na byt 3+kk za 6000.

Když se ti příjmy zlepší nebo našetříš, vždycky můžeš dát mimořádný vklad nebo na výročí něco umořit nad plán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
29.4.21 11:31

Pokud na to máš příjmy a naspořeno, tak neváhej ani minutu. Řeší se rozvolnění pravidel pro poskytování hypoték, takže na ně zase dosáhnou i lidé s nižšími příjmy = nemovitosti budou zdražovat.

Pokud budeš mít alespoň 2+1, tak můžeš v klidu jeden pokoj pronajmout kamošce, když bude nejhůř…
A pokud budeš mít časem partnera, tak určitě najdeš takového, který u tebe zadarmo bydlet nebude. A je jedno, jestli tomu budeš říkat příspěvek na inkaso, nebo na bydlení, nebo jinak.
Jestli mají zdejší diskutující představu, že je jako vpořádku bydlet zadarmo u partnera, jen protože partner platí hypo, tak teda sorry jako, ale to je fakt nářez. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2601
7.5.21 13:24

Šla bych do toho. Mám příjem jako ty, brala jsem si 1,3 M na chalupu. K tomu ale platím nájem v bytě,, a žiju s pubertální dcerou. Vychází nám to sice tak akorát,,ale tu chalupu beru jako investici do budoucnosti, na můj důchod konkrétně a pak majetek dcery.

Zpětně lituju, že jsem v nějakých 25-30 letech neudělala totéž, myslím hypo na svůj byt…teď už by byl splacenej a mohla bych mít další hypo na tu chalupu, ovšem už bych neplatila nájem v bytě. no co už

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat