Hypotéka 2019 ČS versus UniCredit Bank

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PajkaJ
Povídálka 26 příspěvků 06.02.19 13:42
Hypotéka 2019 ČS versus UniCredit Bank

Ahoj/dobrý den, řešíme teď s manželem velké dilema a mooc by mi pomohl názor nebo zkušenost, byť jsme pročetli už mnoho článků, diskuzí a samozřejmě od A do Z i stránky a podmínky daných bank. Jde o aktuální hypotéku na byt a volbou mezi 2 bankami, konkrétně při úvěru 3,4mil. nabízí UniCreditBank úrok 2,79 na 10let (bez pojištění) versus Česká spořitelna 2,99na 8let. Je to přes našeho finančního poradce, ale volba je na nás. Jde mi teď o zkušenosti s jednáním banky (problémy během fixace, komunikace, vstřícnost). Já jsem pro variantu 2,79, kde oproti ČS ušetříme měsíčně na hypo cca 400 Kč během fixace. Proč tedy volit ČS a volit ji vůbec? Poplatky za účet jsou u obou zdarma a ty jednorázové za odhady a spojené s vyřízením hypo v potaz teď neberu. Manžel nevěří Unicredit, o tom to je..Předem děkuji za jakýkoliv názor :kytka:

Reakce:
Tesssa23
Kecalka 136 příspěvků 06.02.19 14:09

Zkusenosti mam pouze s CS a to velmi dobre. Mame u nich hypoteku 5 let a prave nam skoncila fixace, takze jsme si to u nich prodlouzili na dalsich 5 let. Pracovala sem pro Kooperativu, takze jsem mela velmi nizky urok u CS, protoze spolu uzce spolupracuji.
Jelikoz jsem ted na materske, a nejsem tim padem zamestnancem Kooperativy, urok samozrejme najednou o hodne vyssi nez byl, ale porad byl stejny jako u jine banky. CS se ale zachovala skvele v tom, ze jelikoz jsem na materske, snizili nam urok, a jeste mi dodatecne volali, ze ho jeste o trosku snizili, takze komunikace a vstricnost je skvela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:11

UCB neeeee! To je nejhorší banka na byrokracii! To, co chtějí doložit u nich, nikde jinde nechtějí. Budou po vás chtít i manželův spermiogram :mrgreen: . Partner je finanční poradce a UCB už úplně přestal řešit, protože na to nemá nervy. A to má letitou praxi a zázraky dělá na počkání. Vždycky říká, že italové měli zůstat u nudlí a nedělat banky a auta :mrgreen:

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 06.02.19 14:23

Tak my mame u UCB, jsem moc spokojena. Urok fakt nejnizsi ze vsech bank a vse ok. Ale vyrizovala to moje pribuzna, takze jsem defakto jen podepisovala smlouvy

PajkaJ
Povídálka 26 příspěvků 06.02.19 14:29

Holky moc díky za příspěvky :srdce: a ta poslední věta s Italama a nudlema mě i manžela pobavila :mrgreen: .. i v jiných diskuzích jsem toto bohužel o UCB dost často četla, tak proto monitoruju, jak je to aktuální…lepší úrok pro nás není všechno, i ta administrativa, komunikace po fixu nebo celkový pohled na spokojenost s bankou .. díky :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:45

Bohužel to tak je. Jejich vnitřní systém fungování je tragédie, to u jiné banky nevidíš. Ty story, kdy kvůli pomalýmu schvalování nebo pochybení přišli klienti málem o zamluvenou nemovitost nebo prošvihli termín fixace a muselo se znovu žádat o vyčíslení, ty nepobíráš. Zrovna ČS je teď dobrá a bezproblémová. Toť rada a zkušenost poradce s osmiletou praxí.

Vermun
Závislačka 3339 příspěvků 06.02.19 14:47

My máme u UCB hypotéku, předtím jsme měli u ČS. ČS - 90% splátky je úrok a zbytek jistina, což bylo šílené. UCB - zhruba 50% splátky je úrok a 50% je jistina. Konečně se to hýbe ta jistina směrem dolů. Vyřizování v UCB naprosto v pohodě, odejít od ČS v době fixace byl problém, měli na vše čas. Za mě UCB.

Pavlinka1986
Povídálka 18 příspěvků 06.02.19 15:51

Děkuji za další názory :palec: , vše v rozhodování zohledňujeme…zatím asi na 90% u nás vede ČS, snad u nich vyřízení bude bezproblémové a bez průtahů..

dragony
Povídálka 22 příspěvků 09.02.19 13:09
nejnižší úroky - hypoteční banky

ČS - nízké úroky, vyšší nároky na klienta, hodně poboček, solidní, poradci nabízejí solventník klientům
UCB - většinou nejniží úroky na trhu, složitější získat úvěr, poradci ji nabízejí hodně
FIO - poradci nenabízejí, protože pro ně neposkytuje provize, byrokracie tam je velká, úroky super
mBank - asi nejméně spolehlivá banka, ale výborné úroky, poradci občas nabízejí

jinak doporučuju knihu Hypotéka Václava Papouška :)

AloisR
Povídálka 21 příspěvků 09.02.19 23:02

Důležitější je přece RPSN než-li úrok, ne? Máme UCB a spokojenost, byrokracii nepocitujeme. Kolikrát si říkám jak se to bance může vyplatit půjčovat za takových podmínek :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >