Reklama

Hypotéka a cizí pozemek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 13:51
Hypotéka a cizí pozemek

Maminky potřebovala bych poradit jak je to se stavbou na cizím pozemku, hlavně teda s hypotékou… Moje máma mi koupila pozemek ale je psán na ni.. Se současným partnerem by jsme chtěli začít stavět, hypo by si vzal on ( já jsem kvůli bývalému v registru dlužníků :zed: ) nebudu tedy uváděna jako spolužadatel ani mě nebude přiznávat při žádosti o hypo… Jenže máma odmítá na partnera přepsat pozemek, jedině prý na mě, ale to nám nepomůže… Dá partnerovi banka hypotéku na dům pokud bude mít smlouvu o pronájmu pozemku? Nebo je to bez šance? Děkuji za rady :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Martia007
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 15 inzerátů 16.01.17 13:57
@Anonymní píše:
Maminky potřebovala bych poradit jak je to se stavbou na cizím pozemku, hlavně teda s hypotékou… Moje máma mi koupila pozemek ale je psán na ni.. Se současným partnerem by jsme chtěli začít stavět, hypo by si vzal on ( já jsem kvůli bývalému v registru dlužníků :zed: ) nebudu tedy uváděna jako spolužadatel ani mě nebude přiznávat při žádosti o hypo… Jenže máma odmítá na partnera přepsat pozemek, jedině prý na mě, ale to nám nepomůže… Dá partnerovi banka hypotéku na dům pokud bude mít smlouvu o pronájmu pozemku? Nebo je to bez šance? Děkuji za rady :mavam:

Máma má rozum :palec: v žádnèm případě bych nepřepisovala stavební pozemek na přítele. Když se rozejdete, nejenže nemáš ani dům, ale už ani pozemek.
Myslím si, že stavba na hypotèku není na cizím pozemku možná, ale nejsem z oboru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 14:18

@Martia007 Dobře ale k čemu mi tedy ten pozemek je? mamka věděla že já si o hypotéku zažádat nemůžu, rozhodně na to nemám příjem a jak už jsem psala min, další tři roky budu v registru… :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 16.01.17 14:19

Nikdo si nemůže vzít hypo na stavbu na cizím pozemku - nedají mu ji a dobře ví proč. Za prvé je to rizikové pro banku, ale i pro dlužníka - tvého přítele. Když se rozejdete, jak chceš situaci řešit?
A postoj tvé mámy taky chápu.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 16.01.17 14:20
@Anonymní píše:
@Martia007 Dobře ale k čemu mi tedy ten pozemek je? mamka věděla že já si o hypotéku zažádat nemůžu, rozhodně na to nemám příjem a jak už jsem psala min, další tři roky budu v registru… :nevim:

ale to je tvůj problém, ne tvé mámy…nebo ona tě přivedla do nesplácených dluhů?

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 16.01.17 14:21

Dřív to šlo, dnes už ne-e…

Janli
Kelišová 5399 příspěvků 9 inzerátů 16.01.17 14:22

Ne, dle změn v zákoně musí být stejný majitel pozemku i nemovitosti. Na tohle žádná banka hypotéku nedá.

Martia007
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 15 inzerátů 16.01.17 14:25
@Anonymní píše:
@Martia007 Dobře ale k čemu mi tedy ten pozemek je? mamka věděla že já si o hypotéku zažádat nemůžu, rozhodně na to nemám příjem a jak už jsem psala min, další tři roky budu v registru… :nevim:

Asi ti ho dala, abys něco měla. Jestliže počkáte se stavbou do doby, než tě vymažou z registru (tvrdila jsi za 3 roky),můžete si vzít hypotéku na dům společně. Miminko už bude batole a ty můžeš šupajdit do práce. Posuzovat budou tebe, přítele a 2 děti, ale zase ze dvou platů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 14:27

@pe-terka Já nevím my si asi nerozumíme, Mamka pozemek koupila cca před třemi lety, jenže v té jsem zjistila, že manžel hraje automaty ve velkém zadlužil sebe i mě a dostal mě do registru dlužníku… promin ale rozhodně nejsem žádný neplatič to je fuk já vyrovnala co jsem musela, ale když jsi v registru tak i po zaplacení jsi dalších min 5 let v vedená jako dlužník. Mamka cel tři roky skuhrala že si koupila drahou louku a že jí je k ničemu, s partnerem jsem se rozhodli, že tedy než kupovat nějaký dům postavíme si tedy nový, za mamkou jsme přišli že kvůi žádosti o hypo by bylo potřeba pozemek přepsat na partnera s tím že já bych si s ním udělala nějakou smlouvu ( ale to si tahám s paty nevyznám se v tom a snad nějaká lze udělat) No a mamka řekla, že přepisovat to na něj nebude a zástavní právo tam tky nechce… Proto sem založila diskuzi abych se dozvěděla jestli lze stavět na pronajatém pozemku…Nikde jsem nenapsala, že mamku nechápu nebo to někde vidíš??

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 14:30

@Martia007 Asi to bude jediné řešení, nebo koupit už něco hotového no :(

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 16.01.17 14:31
@Anonymní píše:
@pe-terka Já nevím my si asi nerozumíme, Mamka pozemek koupila cca před třemi lety, jenže v té jsem zjistila, že manžel hraje automaty ve velkém zadlužil sebe i mě a dostal mě do registru dlužníku… promin ale rozhodně nejsem žádný neplatič to je fuk já vyrovnala co jsem musela, ale když jsi v registru tak i po zaplacení jsi dalších min 5 let v vedená jako dlužník. Mamka cel tři roky skuhrala že si koupila drahou louku a že jí je k ničemu, s partnerem jsem se rozhodli, že tedy než kupovat nějaký dům postavíme si tedy nový, za mamkou jsme přišli že kvůi žádosti o hypo by bylo potřeba pozemek přepsat na partnera s tím že já bych si s ním udělala nějakou smlouvu ( ale to si tahám s paty nevyznám se v tom a snad nějaká lze udělat) No a mamka řekla, že přepisovat to na něj nebude a zástavní právo tam tky nechce… Proto sem založila diskuzi abych se dozvěděla jestli lze stavět na pronajatém pozemku…Nikde jsem nenapsala, že mamku nechápu nebo to někde vidíš??

Tak nějak nechápu proč tvá matka ten pozemek kupovala když ví že tobě hypo nikdo nedá, na tvého chlapa to přepsat nechce ( to je jasný že ne )Takže hypo na stavbu by si mohla vzít jedině ona když má pozemek, to je ale taky blbost, nějak to celé nechápu :nevim:

Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 28531 příspěvků 16.01.17 14:32
@Anonymní píše:

to by musela být padlá na hlavu, kdyby svůj majetek přepisovala na cizího chlapa.

Martia007
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 15 inzerátů 16.01.17 14:32

Pokud máte teď kde bydlet, tak bych určitě počkala.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 16.01.17 14:38
@Anonymní píše:

promiň, zákulisí neznám a ranit jsme tě nechtěla. Ale z pozice matky bych taky pozemek nepřepisovala na partnera dítěte. Věř, že tím chrání hlavně tebe.
Jinak pozemky (louky) jdou nahoru a podle mého v budoucnu ještě půjdou, toho bych se nebála.

Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 28531 příspěvků 16.01.17 14:44
@pe-terka píše:
promiň, zákulisí neznám a ranit jsme tě nechtěla. Ale z pozice matky bych taky pozemek nepřepisovala na partnera dítěte. Věř, že tím chrání hlavně tebe.
Jinak pozemky (louky) jdou nahoru a podle mého v budoucnu ještě půjdou, toho bych se nebála.

Tím spíše, pokud její dceru ani nepojal za choť.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama