Hypotéka a konečný schvalovací proces

3314
30.5.16 18:42

hypotéka a konečný schvalovací proces

Ahoj všem, mám na vás dotaz. Podali jsme žádost o hypo. Poradce ji poslal do banky na prescoring a na předschvaleni a banka hypo předschvalila s nějakou urokovou sazbou. Nyni už ma banka všechny doklady a děla odhad ( je to nejaky interni odhad jako oceneni online nebo co). Zajima mě zda kdyz jste meli předschvaleno a po odhadu, zda se nekomu stalo že by hypo pote jeste zamitli? Jsem z toho vyrizovani už na nervy a ikdyz nam poradce sice řekl že zamitnuti už by nemelo byt tak mě zajimaji také zkušenosti ostatních

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13845
30.5.16 18:51

Záleží na tom, jak velký podíl z ceny nemovitosti činí hypotéka. Je něco jiného 30 % a třeba 90 %. U toho druhého případu by mohl interní odhad vyjít nižší než váš předběžný a pak by hypotéka nemusela klapnout. stát se může cokoliv. Nám například při konečném schvalování neodklepli délku fixace, kterou jsme chtěli. tak jsme šli jinam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
30.5.16 19:05

@nozu Mame mít 90 procentní hypo. Konkrétně žádáme u KB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9771
30.5.16 19:11

A to je normální odhad - přijde k vám odhadce domů a prověří výpis z katastru? Nám se třeba přitom odhadu stalo, že jsme neměli zakreslenou na pozemku starou kolnu a museli jsme jí nechat zaměřit a zapsat a tím se zase vše zdrželo a šouplo :pocitac: Ale pak jsme konečně hypotéku dostali :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
30.5.16 19:15

@Hanka_S_V nene ted to delaji tak že odhadce ma veskere papiry, fotky, informace a oceni to primo v bance bez navstevy. Dela se to pry v KB nově u bytů v urcitych lokalitach podle nejakych map

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
30.5.16 19:36
@marselina03 píše:
Ahoj všem, mám na vás dotaz. Podali jsme žádost o hypo. Poradce ji poslal do banky na prescoring a na předschvaleni a banka hypo předschvalila s nějakou urokovou sazbou. Nyni už ma banka všechny doklady a děla odhad ( je to nejaky interni odhad jako oceneni online nebo co). Zajima mě zda kdyz jste meli předschvaleno a po odhadu, zda se nekomu stalo že by hypo pote jeste zamitli? Jsem z toho vyrizovani už na nervy a ikdyz nam poradce sice řekl že zamitnuti už by nemelo byt tak mě zajimaji také zkušenosti ostatních

Nevím jak to mají jiné banky. U nás žádné předschvalování neprobíhalo. Dodal jsem vše co jsme se dohodli a za 5 dní jsem měl vyjádření banky s výsledkem. Dělal jsem si to sám bez poradce, takže jsem měl o všem přehled…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 19:40

@marselina03 tak my tedy máme hypotéku teď čerstvě taky od KB cena bytu byla 1 080 000 ale odhadce stanovil pouze milion (brali jsme si 100%) a přišel tedy do bytu odhadce tak nevím jak to funguje jinde. Ale my okolo konce dubna žádali dodali veškeré papíry co chtěli a teď o víkendu jsme se stěhovali protože v úterý přišly peníze za být a už ho mě i přepsány v družstvu a příští měsíc jdeme přepsat do OV abychom dostali peníze na rekonstrukci (zatím neucelovy úvěr180 000 - nebudeme bance doklat žádné faktury) a pak uvidime jestli nám bude ještě něco chybět tak si muzeme ještě vzít účelový úvěr až 200 000 :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
30.5.16 19:43

@Kristyna.Vechtova my mame kupni cenu 880000,– a žádáme 800000,–. Jak vyjde odhad snad budeme už vedet brzy. Jak dlouho jste od odhadu čekali na konecne vyjadreni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 19:45

@marselina03 Noo nevím kdy přesně tu odhadce byl u toho jsme nebyli ale řeknu tak 14 dni max 3 týdny.. Celé vyřízení nám trvalo lehce přes měsíc ale je pravda že v bance dělá známá tak to možná trochu popohnala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
30.5.16 19:48

@Kristyna.Vechtova no tak to je řacha, nam rekl predbezne že po odhadu snad max do tydne. A na zacatku jste prochazeli take scoringem kde uz vam nabidli nejakou urokovou sazbu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
30.5.16 19:50

Interní odhad se dělá vlastně „od stolu“. Zájemce nedostane žádný odhad do ruky. Je otázka, jestli jste již dodali všechny podklady- hl. doložení příjmů. KB je s odhadama malinko přísnější. Kupní cena je od někoho, nebo nový byt třeba od developera (to by pak bylo jistější)? Hypo se dá vyřídit i do týdne, pokud jsou všechny podklady a všechno sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
30.5.16 19:55

@Ivan PPZ podklady uz maji všechny jak od bytu tak i příjmy. Byt je od znamych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 20:14

@marselina03 rikam my u odhadu nebyli takže Netuším za jak dlouho to byl ale ve ct jsme podepisovali veškeré smlouvy a v úterý měl chlap peníze na účtě. Noo to jsme procházeli ale my to potřebovali vyřídit co nejrychleji protože jsem těhotná a nechtěla jsem aby to v bance věděli. Takže jsme dostali sazbu 3,09 :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
30.5.16 20:22

@Kristyna.Vechtova tak to jsme na tom stejně :lol: take čekame miminko, proto jsme se rozhodli pro hypo, protoze je nutny vetsi byt :lol: a ted mam nervy aby to jeste treba nezamitli ikdyz asi neni duvod snad zatim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 20:27

@marselina03 no ja to pravé ani kvůli tomu nikde neříkala až po podpisu jsem to řekla v práci a tak..
Chápu taky jsme potřebovali větší byt byli jsme v pronájmu v 1+1 a teď máme krásné 3+1 (75m2) sice před rekonstrukcí ale i to bude..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama