Hypotéka a kontokorent v minulosti

25.11.19 22:02

Hypotéka a kontokorent v minulosti

Hezký večer, mám dotaz… jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. S manželem by jsme si chtěli vzít hypotéku, snad příští rok, pokud najdeme nějaké bydlení. No a jak přichází vánoce, já jsem nezvládla našetřit, kolik jsem chtěla :roll: vím, že v lednu mi přijde docela dost peněz brzy po svátcích a uvažuju o kontokorentu (do výše 5 tisíc, víc na 100% nepotrebuju), ale protože bych to použila na dárky pro manžela, nechci mu o tom říkat… :oops: vím, že je to blbe a většina mi tu napíše, že si na dárky půjčovat nemám, jen je to lákavé, když vím, že hned v lednu bude peněz víc než dost… Zajímá mě, jak velká je šance, že se manžel o tom aktivním kontokorentu dozví u žádosti o hypotéku? Když už bych ho do té doby vypla. 8o Na rozvod by to mezi námi nebylo :lol: Jen by mi to bylo hloupé, jasně, že bych mu řekla, o co šlo. Děkuji za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

624
25.11.19 22:19

A neni jednodussi proste jit za manzelem a rict mu: “Nevychazim s penezi, byl bys tak hodny a pujcil mi na darky, nechci kontokorent kvuli hypo, v lednu budu mit vic penez - vratim, jen ted proste nemam?”

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2686
25.11.19 22:22

To by byla prda, kdyby vam kontokorent kvuli bkbym darkum znemoznil hypoteku :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
25.11.19 22:27

@Cheriffka souhlas udelala bych to same akorat s rozdilem jake pak vraceni? jste manzele tudiz penize spolecne. zakladatelko na darky se nepujcuje. muzes taky spatne dopadnout a ztratis duveru u manzela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 22:41

Ahoj, kontokorent řeší jelikož se jedná o povolené přečerpání a v době žádosti o hypo už musí být zrušený a chtějí potvrzení o jeho zrušení. Řešila jsem před 3 roky a chtěli ho po mně. Výpověď kontokorentu byl měsíc. Tak abys s tím počítala. Ale nevím jak moc zpětně to takhle řeší. Jinak si myslím, že tohle není bez manželova vědomí moc dobrý nápad. Co si vzít třeba v práci zálohu, nebo si to půjčit někde v rámci rodiny když ho chceš překvapit, určitě bys našla pochopení. Nebo jestli máš z minulosti kreditku, kde bývá splatnost bez poplatku měsíc bez problémů, to by třeba pomohlo. Držím palce, ale jestli si chceš zakládat kontokorent, určitě mu o tom řekni v souvislosti s vánoci a že to v lednu po vyrovnání zase zrušíš. Nemusí vědět detaily, ale že si o to požádáš by vědět měl než aby to prasklo až při žádosti o hypo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 22:46

Jo, a pak v lednu ty prachy navíc nepřijdou a kvůli blbejm dárkům budete mít třeba problémy s hypotékou… Jako osobně mi to přijde zbytečný a rozhodně mi přijde jednodušší se s manželem normálně domluvit, že si dáte nějakou drobnost. Nebo si mu o peníze řekni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
26.11.19 06:50

Uprimne vzit si muj manzel za mymi zady jakoukoliv pujcku, tak me to dost nastve. Tvoje dluhy jsou i jeho, takze by o tom mel vedet a je fuk, jestli se jedna o 5 tisic nebo pul mice. O pujcovani na darky se ani vyjadrovat nemusim. Ale byt tebou, tak se bud uskromnim a nebo pozadam o penize manzela. Rozhodne bych neohrozovala budouci hypoteku takovou hovadinou jako je pujcka na darky, je to prilis riskantni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13164
26.11.19 07:08

Teda vy tady tak strašně brojíte proti kontokorentu, ale zrovna toto je typ krátkodobého úvěru, který je úplně v pohodě, pokud je to malá částka. Kontokorent se automaticky dorovná z další výplaty, která přijde na účet. Jsou to bezúročné peníze a dobrá pojistka pro krátkodobý výpadek peněz a překrytí krátkodobého nedostatku. Ale nesmí se jít do velkého mínusu a hned další měsíc to splatit. Samozřejmě pro potřebu žádosti o hypotéku je nutné mít kontokorent zrušený, stejně tak kreditní karty. A na zřízení kontokorentu žádný souhlas manžela nepotřebuje, je to běžná služba k bankovnímu účtu, která se dá aktivovat velmi snadno. Já bych se toho až tak nebála a klidně ho aktivovala. A nevidím rozdíl mezi kontokorentem a kreditní kartou, kterou tu někdo radil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1100
26.11.19 07:38

Já nevidím problém v tom kontokorentu, jako v tom, že si chcete brát hypo a přitom nemáš žádné rezervy do kterých bys sáhla :nevim: snad je má. aspon manžel.. nicméně, pokud chcete brát hypo, tak bych si kontokorent nebrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 18:53

Já bych tohle teda nikdy neudělala. Manžel by mi asi nepoděkoval, kdybych si za jeho zády brala kontokorent, byť bych ho hned splatila. Myslím si, že by byl raději bez dárku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 22:02

Díky všem za názory, nakonec určitě vyřeším jinak. Já vím, napadla mě blbost, ale my na tom jsme finančně jinak dobře - jen z mého příjmu se většinou hospodaří, z manželova se bere podle potřeby na extra výdaje a zbytek se šetří, k penězům přístup mám, ale doufala jsem, že se mi podaří dárky koupit „nenápadně“, prostě když v bankovnictví uvidí, kde jsem co platila, hned to bude jasné, ale nevím, co mě to napadlo si kvůli tomu půjčovat :roll: takže díky všem, co se báli o mou bonitu :D Já jen nemám v tomhle směru zkušenosti, vůbec nevím, jak probíhá žádost o hypo, vím, jaké jsou podmínky, ale nemám představu, jak vypadá ten proces reálně, jak moc se vyptávají atd :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 22:18

@Bebeluska8 tak si vyber peníze cash a nic konkrétního v bankovnictví neuvidí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 22:19

@Bebeluska8 btw jak to asi dělá on, když máš přístup k tomu účtu a chce ti dát něco, o čem nebudeš vědět? :think: Asi taky cash :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 22:23
@Jitul.kaaa9 píše:
@Bebeluska8 btw jak to asi dělá on, když máš přístup k tomu účtu a chce ti dát něco, o čem nebudeš vědět? :think: Asi taky cash :lol:

Kartu k účtu mám, heslo k bankingu už ne :mrgreen: stejně tak on k mému účtu, já to prostě letos po… A nedala si nic bokem :zed: nějak jsem si neuhlídala cash flow :mrgreen: výběr by šel, jen já radši dárky objednávám přes net a někde nelze platit na dobírku :nevim: ale už mám naštěstí vyřešeno :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama