Hypotéka a půjčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 07:53
Hypotéka a půjčky

Prosím vás, je pravda že čím víc půjček si vezmete ( pravidelně splácíte ) tak tím větší máte nárok na vyšší hypotéku v budoucnu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 18.08.18 08:04

Žádný nárok není.

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 18.08.18 08:19

Ani náhodou. Výše hypo se odvíjí jen podle příjmů.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 18.08.18 08:21

Ne. Žádný nárok na hypotéku neni. Kolik Ti banka půjčí závisí na odhadní cene nemovitisti a tom, jaký máte prijem.
Jine půjčky, kreditky, kontokorenty (byt necerapane ci řádně splacene) se naopak pocitaji jako zavazek a o to míň tudíž banka smí půjčit.

Ornwen
Závislačka 4662 příspěvků 18.08.18 08:24

Co se muze stat a deje se to. Kdyz si půjčujes a radne splatis, tak ti sami nabidnou vyssi pujcku. Ale u hypo to neplati

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 18.08.18 08:48

Není to pravda. Na hypotéku nárok nemáš

TMana
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 18.08.18 08:51

Trolling

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 18.08.18 09:02

Zcela jistě ne. Výše hypotéky se odvíjí od příjmů, které mají žadatelé a také od hodnoty nemovitosti na základě odhadní ceny určené znalcem, který zpravidla s bankou spolupracuje. Naopak vzhledem k tvrdším pravidlům pro hypotéky je to spíše na škodu, pokud by posuzovali příjmy vs výdaje, kde by případné půjčky znamenaly, že nebudeš schopna splácet tak, aby ti zůstávalo i nějaké životní minimum. Podle nových pravidel, které nastavila ČNB se toto posuzovat nemusí, ale některé banky mohou to už je na nich jaké podmínky žadateli nastaví.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29261 příspěvků 18.08.18 10:55

@TMana
taky mám ten pocit.Tak hloupý dotaz snad nikdo nemůže vymyslet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 11:05

Říkal mi to jeden známý, za mě to je též hloupost, proto jsem se chtěla zeptat více zkušených lidí aby jste mi potvrdili, že se nepletu ;) takže pokud máte s něčím problém tak nekomentujte. Díky a hezký zbytek dne ;)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29261 příspěvků 18.08.18 11:08
@Anonymní píše: Říkal mi to jeden známý, za mě to je též hloupost, proto jsem se chtěla zeptat více zkušených lidí aby jste mi potvrdili, že se nepletu ;) takže pokud máte s něčím problém tak nekomentujte. Díky a hezký zbytek dne ;)

jsi anonym a ještě tady budeš okřikovat ostatní, kdo má a nemá právo vyjevit svůj názor?Představ si, že toto je diskuse.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 18.08.18 11:23
@Anonymní píše: Říkal mi to jeden známý,

Nevymlouvejte se na známého. Co vám říká slovo NÁROK? To, že máte na něco právo a to můžete vymáhat, třeba i soudně. A banka vám úvěr poskytnout nemusí a nemusí to ani zdůvodňovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 11:49

Opravdu to není výmluva. Tohle z mojí hlavy rozhodně není. Nikoho neokřikuji, pouze nejsem zvědavá aby k mému dotazu někdo psal komentáře typu trolling apod. A jelikož mi tohle říkal chlap, chtěla jsem se ujistit kdo z nás dvou má pravdu, jestli jsem jen hloupá ženská co nemá dostatek informací ohledně tohoto ;) proto tady ten dotaz. Myslím že na nic špatného se neptám. Těm rozumným děkuji za odpovědi které mě v mém názoru ujistili. :mavam:

zrnko
Kecalka 424 příspěvků 18.08.18 11:53

Tak zakladatelka asi zvolila špatné slovo a místo nároku myslela šanci.
Když začínaly registry, tak se říkalo, že je lepší být v registru pozitivní (řádně splacena půjčka), než tam nebýt vůbec, ptz pak banky nevěděly, jaky jsi platic.
Dneska a hlavně u hypotéky to neplatí. Si myslim. Jedinou výhodou může být kladná transakční historie v bance, kde si beres hypo. Banka vidí historické zůstatky a dokáže si udělat obrázek o hospodaření žadatele. Ale logicky, čím víc půjček, tím více otazníků, zda budeš mít na hypo, když si musíš brát x půjček předtím. Tam bych to viděla na negativní vliv. Ale zase záleží. U kreditních karet to zase platit nemusí, ptz ty se dá mít naopak kvuli ušetřeni, pokud v tom umíš chodit.

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 18.08.18 12:25
@Anonymní píše:
Opravdu to není výmluva. Tohle z mojí hlavy rozhodně není. Nikoho neokřikuji, pouze nejsem zvědavá aby k mému dotazu někdo psal komentáře typu trolling apod. A jelikož mi tohle říkal chlap, chtěla jsem se ujistit kdo z nás dvou má pravdu, jestli jsem jen hloupá ženská co nemá dostatek informací ohledně tohoto ;) proto tady ten dotaz. Myslím že na nic špatného se neptám. Těm rozumným děkuji za odpovědi které mě v mém názoru ujistili. :mavam:
Že se divíš, tady tě zdrbou i když se zeptáš na recept na palačinky.
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >