Hypotéka a ručení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 21:51
Hypotéka a ručení

Ahoj,

řešíme v naší rozhádané rodině dědictví. Ráda bych koupila 1/2 nemovitosti. Jinak ji prodají a na babičku, která má stále 1/2 mi přijde, že pohlížejí jak hyeny, které čekají… :( děda si navíc i přál, aby se ta nemovitost nikdy neprodávala.! Potřebuji 1,3mil na vyplacení. Je mi 23let. Ovšem problémem je, že stále dálkově studuji a tak výdělky závratné nemám. Mám práci na HPP se smlouvou už na neurčito, ale měsíčně mám v čistém okolo 14.tis :roll:
Nikde nic nedlužím, jen mám kontokorent u Monety. Ovšem na účtě mám našetřeno cca 420tis už, vše v bance uvidí. Bydlím u rodičů, výdaje minimální. Babičce je 67let a vlastní ještě 3 byty. Bohužel jsou nyní v dědickém řízení, tak mi jimi ručit nemůže, ale slíbila mi, že by mi ručila příjmem pokud tak půjde. Má 17tis důchod + z bytů nájmy. Doložitelné z daní, smlouvama..
Myslíte, že by mi dali 1mil hypo? Případně jak to funguje? Ráda bych obešla asi 3 banky a až poté se rozhodla, je to možné?..

Omlouvám se, řeším toto poprvé. Nikdy jsem se o hypotéku nebo úvěr nezajímala.. budu ráda za jakékoli rady :oops:

PS : naši se dnes domákli, že chci koupit tu 1/2 a mám slušné zle doma. Jako bych nebyla svéprávná nebo co.. Tudíž nejspíš stejně půjdu brzy k babi :roll: :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9885 příspěvků 26.07.19 22:04

Najdi si schopného finančního poradce a hlavně sama neobíhej banky. V tvém případě to nebude jen tak a je potřeba, aby to zkusil odborník. Poptej se po známých, co už hypotéky řešili, určitě ti někoho doporučí.

Nimie
Nadpozemská drbna 28143 příspěvků 26.07.19 22:08

@Janli souhlas…

Nnaud2
Povídálka 47 příspěvků 26.07.19 22:18

Bez finančního poradce bych toto rozhodně neřešila!! Nenašel mi,,nejlevnější,, ale ve finále nejvýhodnější.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 22:32

Děkuji, ovšem kde takového sehnat bez mých zkušeností? :think: internet koukám je plný.. (nejlépe Pardubice)
Kolipak vlastně stojí takový finanční poradce? :dance:
Děkuji :oops:

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9885 příspěvků 26.07.19 22:35
@Anonymní píše:
Děkuji, ovšem kde takového sehnat bez mých zkušeností? :think: internet koukám je plný.. (nejlépe Pardubice)
Děkuji :oops:

Nestojí tě nic, ale nehledej na netu. Nejlepší je se opravdu poptat po známých, kdo má s kým zkušenosti, protože i mezi finančními poradci se samozřejmě najdou nýmandi. Osobní doporučení je nejlepší.

Nnaud2
Povídálka 47 příspěvků 26.07.19 22:44

Finanční poradce má provizi od banky, od které ti sjedná hypotéku.
Proto souhlasím s Janli - bez doporučení ani ŤUK :roll:

Ba-stet
Závislačka 2877 příspěvků 26.07.19 23:31
@Anonymní píše:
Děkuji :oops:

Napiš mi SZ, mám tip na skvělého poradce. Sjednal nám super hypo a poradil i se spoustou drobností. Hlavně bude schopen fundovaně posoudit Tvou situaci. Je teda z Prahy, ale stál by i za výlet, nebo Ti možná někoho doporučí tam u vás…

Marty94
Povídálka 15 příspěvků 27.07.19 00:52

Zdravím,

pokud je babička nakloněna tomu, že Vám bude ručit nemovitostí, resp. její 1/2 a druhou polovinu získáte Vy, tím že vyplatíte zbylé členy po dědictví + ještě bude jako spolužadatel u hypotéky, nevidím v tom až takový problém. Existují banky, které jsou schopny nastavit dobu splácení podle mladšího žadatele - tedy Vás. Tudíž podmínku mít příjmy, abyste dosáhla na hypotéku splníte a druhá podmínka, co se týče zástavy bude také splněna. Vlastní zdroje tu nebudou moc hrál roli, jelikož celá nemovitost bude mít daleko vyšší hodnotu, než úvěr, který budete potřebovat k vyplacení a tudíž celkové LTV bude nižší než 100%. Z toho důvodu nejsou potřebné vlastní zdroje.

Pokud byste chtěla Váš případ probrat detailněji, klidně mi napište.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 01:09

@Marty94
Dobrý večer,

děkuji za odpověď. Je nutné tedy mít zástavu nějaké nemovitosti při hypotéce? Nejde místo toho použít třeba ty ušetřené finance (400tis )? Babička by mi ráda ručila, ale na všech nemovitostech měla SJM s dědou a jelikož není dědictví zatím uzavřené, pochybuji, že banky to bude zajímat. Věřím, že bude někde na ně nějaká blokace. Stejně jako zablokovali dědy účet.

Mám tedy alespoň možnost ji mít jako spolužadatele.. :nevim:

Mari.G
Kelišová 5618 příspěvků 27.07.19 02:42
@Janli píše:
Najdi si schopného finančního poradce a hlavně sama neobíhej banky. V tvém případě to nebude jen tak a je potřeba, aby to zkusil odborník. Poptej se po známých, co už hypotéky řešili, určitě ti někoho doporučí.

Já v obecné rovině proti finančním poradcům nic nemám, ale pro zajímavost…My jsme řešili hypotéku přes finančního poradce, který sliboval lepší podmínky. Nechali jsme si u 3 bank vše natisknout opravdu už přímo spočítané na konkrétní nemovitost a pak do všech 3 bank došli ještě sami si ověřit možnosti. Dost nás překvapilo, že u VŠECH 3 bank jsme dostali stejné úroky i další nabídky jako by to bylo přes toho poradce…Vše jsme měli vždy vytisknuté v ruce, takže žádné dohady a odhady podle internetu.

Bohužel z blízkého okolí znám osobně finančního poradce, co se zadlužil milionem Kč (nešlo o jednorázovou špatnou investici, ale opakované úvěry, debety, přičemž bydlení i auto už měl…) a jeho žena se teď snaží dostat z manželství s dítětem tak, aby do smrti nesplácela jeho dluhy. Takže bez doporučení blízkých lidí bych do toho už vůbec nešla.

Marty94
Povídálka 15 příspěvků 27.07.19 05:54

Podmínkou hypotéky je zástava. Pokud nemáte vhodnou zástavu, banka Vám hypotéku nedá i kdybyste měla našetřený milion, bohužel. Nicméně účelem hypotéky může být i majetkové vyrovnání, ať už při rozvodu či dědictví. Tzn. I když je teď nemovitost nevhodná k zástavě, v budoucnu to tak být nemusí. Jen musíte počkat až se uzavře dědické řízení a pak vyřešit převod podílu pomocí kupní smlouvy např.

Pokud chcete úvěr bez zástavy, pak leda nezjištěný úvěr ze stavebního spoření. Ovšem ten má zpravidla vyšší sazby, díky absenci zástavy, a nižší splatnost - vyšší měsíční splátka - větší náročnost na příjmy.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9885 příspěvků 27.07.19 09:25

@Mari.G proto jsem psala schopnýho :mrgreen:. Ono ale nejde jen o procenta. U spousty hypoték se objeví takový vyfikundace, že i poradce s letitou praxí má pořádně zamotanou hlavu.

DanielaMakova
Kecalka 130 příspěvků 27.07.19 21:23

Kontaktujte tohoto pána https://www.facebook.com/milan.pavlis.10

Finanční poradce, ktery pracuje pro lidi. Je z HK ale přijede kamkoli :palec:

DanielaMakova
Kecalka 130 příspěvků 28.07.19 06:37

Kontaktujte tohoto pána https://www.facebook.com/milan.pavlis.10

Finanční poradce, ktery pracuje pro lidi. Je z HK ale přijede kamkoli :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama