Hypotéka a spoření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MartiHu
Stálice 61 příspěvků 06.12.17 01:11
Hypotéka a spoření

Mám takový dotaz, vzali jsme si hypotéku, pomohl nám fin. poradce. Hypotéka docela slušná, jen ty produkty k tomu. Máte někdo zkušenost s Axa generace X nebo Conseq? Já mám uzavřené jedno, přítel druhé. Bohužel jsem si pořádně nepročetla podmínky :zed: a teď se mi zdá tak dlouhodobá a nejistá investice nerozumná. Navíc ten poplatek za smlouvu :,( Dáváme tam tři tisíce měsíčně, tak si říkám, jestli to není chyba. Radši bych to ukládala na stavebko, ale ty produkty moc lidí nemá. Co vy na to? Bojím se říct poradci, že to chci zrušit, protože bude mít určitě vsechno proč takhle spořit :nevim:. Děkuji za názory.

Reakce:
Alkata
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 06.12.17 02:12

Conseq je v pohode. Taky mam. Ale to je investice na desítky let a ne spoření na par let. Pokud mas pochybnosti zrus to a nenechej se tlačit do čeho nechceš.

cell
Echt Kelišová 8090 příspěvků 06.12.17 06:35

@MartiHu : Conseq máme taky, i když se stejnými pochybnostmi jako Ty. Též nás do toho uvrtal finanční poradce. ale teď už to rušit by bylo nejspíš nevýhodné

Ivan PPZ
Kelišová 5718 příspěvků 06.12.17 07:22

Obecně je nutno odkládat nějaké peníze -pokud je tedy člověk tak šikovný, že vydělává víc, než spotřebuje. Produkty jsou různé, některé spořící (stavebko), některé investiční (Conseq)… Existuje investiční horizont a dle toho se vybírá produkt. Stavebko je na 6 let a ten Conseq se nastavuje třeba na 25 let. S tím jsou spojeny i poplatky a pokud to není nastaveno „rozumně“, je to hodně peněz najednou. Ale zase používat „uvrtal nás poradce“ mi přijde, že se klient zcela zbavuje jakéhokoli podílu na tom procesu sjednávání a že něco podepisoval „nuceně“. Na druhou stranu, pořád má klient možnost se rozhodnout/ změnit názor. Takže rušit se dá ledasco a je jen otázkou, za jakých podmínek (co by to stálo).
U investování se stále používá taková „poučka“, že v dlouhodobém horizontu je to takový „nejbezpečnější“ způsob zhodnocení peněz, protože když to držím dost dlouho, tak se to „vždy“ vyplatí. V minulosti to platilo, ale já osobně tvrdím, že je lépe investovat v době, kdy je „to“ levné, pak je větší pravděpodobnost zisku (a vyššího). A trhy se v poslední době chovají poněkud ne zcela racionálně, akcie jsou velmi vysoko a v mých očích se skoro všechno podobá situaci těsně před rokem 2008 (hypoteční krize). Ale to je můj názor.

Zabatko
Závislačka 4341 příspěvků 06.12.17 07:30
@MartiHu píše:
Mám takový dotaz, vzali jsme si hypotéku, pomohl nám fin. poradce. Hypotéka docela slušná, jen ty produkty k tomu. Máte někdo zkušenost s Axa generace X nebo Conseq? Já mám uzavřené jedno, přítel druhé. Bohužel jsem si pořádně nepročetla podmínky :zed: a teď se mi zdá tak dlouhodobá a nejistá investice nerozumná. Navíc ten poplatek za smlouvu :,( Dáváme tam tři tisíce měsíčně, tak si říkám, jestli to není chyba. Radši bych to ukládala na stavebko, ale ty produkty moc lidí nemá. Co vy na to? Bojím se říct poradci, že to chci zrušit, protože bude mít určitě vsechno proč takhle spořit :nevim:. Děkuji za názory.

Conseq i Generace jsou v pohodě, ale je to na ne desetiletí, třeba 10 - 30 let, ne na 2 roky. Samozřejmě okamžitý zisk na rok nečekej. Jsou to peníze, které prostě odtékají pryč a nemůžeš s nimi manipulovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 07:44

Ničeho se neboj, pořádně se v tom zorientuj sama a nikdy si nenech namluvit něco od finančního poradce. Já takhle zjstila, že můj poradce mi „radil“ dost nevýhodně. Takže jsem si všechno vyřešila sama, i refinancování…

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 06.12.17 08:40

Poradce neradí produkty, které jsou výhodné pro klienta, ale ty, ze kterých má největší provize. Zejména ten, kterému neplatíš za poradenské služby. Vždycky je třeba si všechno pročíst sám a promyslet vlastním mozkem. :zed:

Azallea
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 06.12.17 09:01

Já mám Conseq už několik let a jsem s ním spokojená. Ano, z těch vstupních poplatků jsem taky šla do vrtule, ale holt pro moje modré oči to nedělaj. Záleží na tom, na co to máš a jak dlouho chceš investovat. Spoření je na míň let, já mám Conseq na 25 let a plánuju to mít na důchod. Že tě do toho uvrtal finanční poradce - tak smlouvu jsi podepsala ty, ne? Já to mám taky od poradce, ale trvala jsem na tom, že si chci přečíst celé smlouvy vč. dodatků, než to podepíšu, a nechala jsem si to vysvětlit. Vím, že někteří poradci nejsou nic moc a často jsou agresivní a vlezlí, ale smlouvu nakonec přece podepisujeme za sebe.

Zabatko
Závislačka 4341 příspěvků 06.12.17 09:05
@Azallea píše:
Já mám Conseq už několik let a jsem s ním spokojená. Ano, z těch vstupních poplatků jsem taky šla do vrtule, ale holt pro moje modré oči to nedělaj. Záleží na tom, na co to máš a jak dlouho chceš investovat. Spoření je na míň let, já mám Conseq na 25 let a plánuju to mít na důchod. Že tě do toho uvrtal finanční poradce - tak smlouvu jsi podepsala ty, ne? Já to mám taky od poradce, ale trvala jsem na tom, že si chci přečíst celé smlouvy vč. dodatků, než to podepíšu, a nechala jsem si to vysvětlit. Vím, že někteří poradci nejsou nic moc a často jsou agresivní a vlezlí, ale smlouvu nakonec přece podepisujeme za sebe.

Přesně, nevím, v čem je problém. Vstupní poplatky jsou vyšší, ale je to opravdu dlouhodobé spoření. Na tvorbu krátkodobých rezerv to prostě není. :nevim:

Azallea
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 06.12.17 09:12

@Zabatko To já je zaplatila, jen jsem komentovala to, že holt nejsou v rámci stovek… Jak píšeš, je to dlouhodobé investování.

romankolar
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 06.12.17 10:13
Tak ještě jednou na téma investice

První, u čeho se zastavím, je formulace, že je nebo není nějaký produkt OK. Název společnosti (v tomto případě např. Conseq) vůbec nic neříká o tom, zda je to pro klienta dobré, méně dobré nebo nevýhodné. Vždy to bude záležet na spoustě věcí. Do nich mimo jiné patří i nastavení produktu. Vybraný poplatek na 25 let nebo klidně vyšší, není zpravidla ok. Nechci to tu popisovat znovu, najděte si někde diskuzi o Conseq, tam všechny informace jsou. Jen letmo. Pokud z takového produktu budete chtít třeba po pěti letech vystoupit (např. z důvodu, že chcete prostředky zhodnocovat ve výhodnějším produktu), vystoupíte se ztrátou i v případě, že zhodnocení produktu bylo po celou dobu kladné.
BlaZenkaB: To je obecné konstatování, které nemůžete paušálně přiřadit všem. Poplatek u takového produktu se nechá udělat na přijatelnou dobu, aby se výše uvedená rizika eliminovala nebo rozložit tak, aby předplacené nebyly vůbec. U drtivé většiny klientů to tak mám, takže se těžko nechá říct, že je z toho nejvíce peněz. Znamená to ale, že chci s klientem vytvářet dlouhodobý vztah, z něho profitovat a mít také prostředky na servis toho klienta.
Vyšším levelem je postavit vlastní portfolio, čímž, co se týká nákladovosti, se tyto náklady sníží a ještě vyšším levelem je když klient za poradenství zaplatí a v portfoliu se pak objeví nízkonákladové tituly, žádný předplacený poplatek, ale poplatek za správu. Nemá smysl to ale dělat, když tam někdo platí pětistovku.

Alkata
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 09.12.17 19:04
@BlaZenkaB píše:
Poradce neradí produkty, které jsou výhodné pro klienta, ale ty, ze kterých má největší provize. Zejména ten, kterému neplatíš za poradenské služby. Vždycky je třeba si všechno pročíst sám a promyslet vlastním mozkem. :zed:
.

To je samozřejmě pausalizujici blbost. Poradce, který to mysli vážně, člověka nenaveze do blbosti jen kvůli okamžitému zisku, ale klienty chce mit spokojeně na dlouhá léta.

marcyy
Stálice 61 příspěvků 15.12.17 09:56

Nesouhlasím s tím, že by všichni poradci byli špatní. Někdo asi má nějakou horší zkušenost, ale tím bych neházela všechny do jednoho pytle. Jak píše Alkata poradcovi jde o to aby měl klienty na dlouhá léta to mu pak vynáší, než krátkodobě. Já jsem si sama před lety nechávala pomoc od jednoho pána z partners a byla jsem spokojená. Je to o lidech.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >