Hypotéka aktuálně 2021

40
5.3.21 00:46

Hypotéka aktuálně 2021

Ahoj, máme aktuálně v řešení hypotéku, které se dost obáváme, tak mě zajímala nějaká statistika, jakou částku si lidé aktuálně půjčují, jaká splátka vám vychází, v jakém kraji a co hezkého si kupujete/rekonstruujete, za jakou cenu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7636
5.3.21 04:57

Stačí hledat https://www.kurzy.cz/…potecni-trh/ tu máš a můžeš studovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
10.3.21 10:21

Najděte si zkušeného nezávislého poradce. On vám řekne, která banka nabízí jakou sazbu za jakých podmínek a spočítá vám kolik jste schopní platit tak, abyste se nedostali do problému. A hlavně jestli nejste v rizikové skupině v rámci covid restrikcím. A pokud chcete koupit a nevíte jak se pohybuje cena, tak nejlépe finančního poradce navázaného na realitního makléře a bude vědět vše tip top.

Jinak financuji teď hypotéky od 1mil a nejvyšší teď mám 6,5mil. Kupuje se, rekonstruuje se a staví se. Nevidím v tom rozdíl jestli je covid nebo ne. Jediný rozdíl je v tom, že jsou rizikové skupiny, které profinancují jen některé banky cca 1/10 za normální sazbu. Každopádně teď už banky začínají zvedat sazby - takže teď nebo pak už jen dráž.

Když budete chtít pomoct nebo poradit klidně mi napište :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4385
10.3.21 10:31

Ahoj, ceny nemovitostí se strašně liší lokalitou, u nás (Sudety) se třeba pěkné byty 3plus1 v panelu prodávají jen za 1,5 mega a domky se dají sehnat i pod milion (k rekonstrukci) nebo kolem trojky už krásné vily.. ale zas jsou tu menší platy..
pokud jde o výši splátky, plný net je hypotéčních kalkulaček.. my třeba spláceli devítku měsíčně za hypošku na 1,9 mega na 25let.. ale už je to (naštěstí) dávno :mrgreen: a vše jsme nakonec vyřešili jinak.. tehdy byly vysoké úroky
pokud jde o covid, banku bude spíš jen víc zajímat povaha vašich příjmů, ale bonita se zkoumá prostě vždy… a taky záleží jakou máte akontaci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.3.21 23:51

@Mafi94 Ty jo jenom do 6.5 M? No nevím, co jsem čekala, ale právě nás dost děsí hypotéka, kterou máme nyní již schválenou. V našem okolí (Praha) se nedá sehnat hezké bydlení pod 8 M. Takže bude hypotéka za 8,5 milionu, splátka přes 30 tis. Takže splátka 9 tis. je sen. Tak jsem chtěla slyšet, že nejsme sami, ale teď nevím? Domy pod 1M, jak píše @Lucy75? To je pro mě sci-fi…My si teda bereme hypotéku na dvojdům za Prahou s větší zahradou, který se nám strašně líbí bez potřeby rekontrukce. Tak jsem chtěla znát další aktuální případy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
11.3.21 07:41

@Thaly1 tak v Olomouckém kraji se dá koupit dvojdům i za 3 a půl milionu. Přeci jenom Praha má úplně jiné platy a taky jiné ceny nemovitostí. V Praze jsem teď financovala garzonku za 4,5 mil. V Olomouci by taková vyšla na 2mil Max. Pokud chcete pro klid duše přepočítat nabídku jestli by to někde šlo lépe není problém do zprávy vám pošlu číslo :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
11.3.21 10:00
@Thaly1 píše:
@Mafi94 Ty jo jenom do 6.5 M? No nevím, co jsem čekala, ale právě nás dost děsí hypotéka, kterou máme nyní již schválenou. V našem okolí (Praha) se nedá sehnat hezké bydlení pod 8 M. Takže bude hypotéka za 8,5 milionu, splátka přes 30 tis. Takže splátka 9 tis. je sen. Tak jsem chtěla slyšet, že nejsme sami, ale teď nevím? Domy pod 1M, jak píše @Lucy75? To je pro mě sci-fi…My si teda bereme hypotéku na dvojdům za Prahou s větší zahradou, který se nám strašně líbí bez potřeby rekontrukce. Tak jsem chtěla znát další aktuální případy.

Tak mate rozhodne velmi nadprumerne prijmy pokud vam ted banka schvalila hypoteku se splatkou 30tisic. Vlastnite jeste nejake dalsi nemovitosti anebo firmu, ktera vam generuje staly a stabilni prijem do budoucna?

Pokud ano a ty prijmy mate posichrovany vetsi zeleznou rezervou napriklad v investicich/bance, ktere se daji v pripade vypadku zdroje prijmu ze ktereho chcete splacet rychle promenit na hotovost a min.pul roku platit, tak bych se toho nebal a sel do toho.

V opacnem pripade je to pomerne vysoke riziko, spis teda pro vas, nez pro banku(ta si vas uz proklepla), ze v situaci, kdy vam vypadne zasadni zdroj, kterym splacite, to neustojite a o tu nemovitost dost rychle prijdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
11.3.21 10:15

@Mafi94 jenze pani pise v poslednim prispevku, ze uz maji hypoteku schvalenou, takze neni tam na nejake prepocitavani uz pozde?

Kdyz jsem bral prvni hypo pred 6lety, tak tam byla podminka vycerpani schvalene sumy do pul roku, v opacnem pripade bych platil ne uplne nizke penale(cca 200tisic).
Ale je fakt, ze se to mohlo uz zmenit a nemusi to mit vsechny banky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
11.3.21 10:26
@Mafi94 píše:
Najděte si zkušeného nezávislého poradce. On vám řekne, která banka nabízí jakou sazbu za jakých podmínek a spočítá vám kolik jste schopní platit tak, abyste se nedostali do problému. A hlavně jestli nejste v rizikové skupině v rámci covid restrikcím. A pokud chcete koupit a nevíte jak se pohybuje cena, tak nejlépe finančního poradce navázaného na realitního makléře a bude vědět vše tip top.

Jinak financuji teď hypotéky od 1mil a nejvyšší teď mám 6,5mil. Kupuje se, rekonstruuje se a staví se. Nevidím v tom rozdíl jestli je covid nebo ne. Jediný rozdíl je v tom, že jsou rizikové skupiny, které profinancují jen některé banky cca 1/10 za normální sazbu.Každopádně teď už banky začínají zvedat sazby - takže teď nebo pak už jen dráž.

Když budete chtít pomoct nebo poradit klidně mi napište :wink:

Tak na druhou stranu ono je prekvapive taky hodne lidi, kterym soucasna pandemie po financni strance spise vyrazne pomohla a nahrala.

Ale o tom se prilis nepise a ani nemluvi, nejak to nezapada do soucasne situace a „ducha“ doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
11.3.21 10:40
@Chytrak píše:
Tak na druhou stranu ono je prekvapive taky hodne lidi, kterym soucasna pandemie po financni strance spise vyrazne pomohla a nahrala.Ale o tom se prilis nepise a ani nemluvi, nejak to nezapada do soucasne situace a „ducha“ doby.

Upřímně tuhle situaci na klientech moc nepociťuji a upřímně můžu říct, že mi teď klientů výrazně přibylo a z bank vím, že je teď hypoték výrazně více 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
11.3.21 10:45
@Chytrak píše:
@Mafi94 jenze pani pise v poslednim prispevku, ze uz maji hypoteku schvalenou, takze neni tam na nejake prepocitavani uz pozde?Kdyz jsem bral prvni hypo pred 6lety, tak tam byla podminka vycerpani schvalene sumy do pul roku, v opacnem pripade bych platil ne uplne nizke penale(cca 200tisic).
Ale je fakt, ze se to mohlo uz zmenit a nemusi to mit vsechny banky.

No schválená a podepsaná je rozdíl. Dokud nepodepíšou úvěrové smlouvy tak můžou s úvěrem manipulovat a vzít si ho i klidně jinde. Pokud by měly podepsané smlouvy, tak už by bylo na takové otázky docela pozdě, protože za nevyčerpaní by platili řádnou pokutu 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
11.3.21 10:51
@Mafi94 píše:
Upřímně tuhle situaci na klientech moc nepociťuji a upřímně můžu říct, že mi teď klientů výrazně přibylo a z bank vím, že je teď hypoték výrazně více 🤔

Ano, ze se bere velke mnozstvi hypotek a nakupuje spousta nemovitosti vim, resil jsem refinanc.
Sazby jsou ted nizke a pri situaci vysoke a rostouci inflace je z dlouhodobeho hlediska uver do bydleni nejrozumnejsi a nejefektivnejsi investici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
11.3.21 10:54
@Mafi94 píše:
No schválená a podepsaná je rozdíl. Dokud nepodepíšou úvěrové smlouvy tak můžou s úvěrem manipulovat a vzít si ho i klidně jinde. Pokud by měly podepsané smlouvy, tak už by bylo na takové otázky docela pozdě, protože za nevyčerpaní by platili řádnou pokutu 🤔

Aha, diky za upresneni a dovysvetleni. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4385
11.3.21 11:21

@Thaly1 splátku 30litrů na 25let - to bych nespávala.. vím, že jsou v Praze a okolí brutálně drahé nemovitosti, ale i s vysokými platy je to prostě šílený závazek… jasně, že v rámci hypo bude životní pojištění atd., ale ještě bych si to nechala spočítat v jiné bance..
i když FIO vychází na 8,5 mega při 1,59% dokonce na splátku 38litrů na 25let! takže níž jak 30 se asi nikde nedostanete…
však mrkni na s-reality, u nás se domy pohybují takto :
https://www.sreality.cz/…icin,bruntal?…
takže tu lidi nejčastěji splácí hypošku do 15tis/měs., ale taky rodinné příjmy dělají třeba 50 měsíčně když jsou oba běžně zaměstnaní.. a to vy máte násobně víc, takže ono to tak vlastně ve finále odpovídá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
11.3.21 12:00

@Lucy75 tva rada je sice fajn, ale to, ze chteji kupovat nemovitost v Praze nebo Stredoceskem kraji ma nejakej realnej duvod. Predpokladam, ze lokalitu vybrali z duvodu realne dosazitelnosti a dojezdnosti nadstandartne placene prace.

Takze radit, nekomu kdo ma takovej job, aby se prestehoval do lokality kde jsou extremne nizke ceny nemovitosti asi nebude pro nej uplne to prave orechove.
Ale rozumim ti, je to vzdy na zvazeni priorit - nelze mit uplne vsechno.

ps: osob. poznamka - shodou okolnosti jsem taky refinancoval k Fiu od Hypotecni spolecne s navysenim castky na reko a dali mi 1,75% oproti Hypotecce, ktera mi chtela po 5letem poctivem splaceni zvednout urok o 0,65% v dobe, kdy uplne vsichni snizovali :lol:
Tak jsem jim udelal :mavam: a sel pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat