Hypotéka bez dokládání příjmů - ČSOB?

Anonymní
26.3.21 10:28

Hypotéka bez dokládání příjmů - ČSOB?

Dobrý den, jako podnikatel mám omezené možností získání hypotéky, proto mi můj poradce doporučil si udělat účet u ČSOB, kde je možnost získat díky ohybů na účtě
předschválený limit na hypotéku - kamarádi by posílali po x měsíců určitou částku pod odlišnými VS). Nicméně se mi nezdá, že by si banka v nějakém procesu finálního schválení nezažádala o nějaké potvrzení příjmů, nebo jiný doklad. Máte s tím prosím někdo zkušenost, co banka chce ve chvíli, kdy už máte předschválený limit? Prošel si někdo podobnou situací?

Velmi děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25947
26.3.21 10:35

Takže ty by jsi ty příjmy ještě na ten účet posílal jen jako? :roll: to nemyslíš vážně, že ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
26.3.21 10:36

.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 10:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3544
26.3.21 10:36

To je blbost. Můžeš mít třeba předschválený úvěr, ale vždy musíš projít scoringem a garantuji ti, že se tě na tvůj příjem budou ptát. To, že máš úvěr předschválený ještě neznamená, že ho dostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
26.3.21 10:38

Ty ty penize ani nemas a budou ti je posilat kamaradi jen jako? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
26.3.21 10:43

Jistěze to pak bude banka důkladně zkoumat. Hlavně bude chtít vidět ty platby kamarádů ve tvém daňovém přiznání řádně zdaněné. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7615
26.3.21 10:45

My jsme si brali hypo u Lišky a manžel má účet u Poštovní spořitelny, ta patří pod CSOB. Projeli mu účet rok zpětně (možná i vic) a nemusel dokladat nic. Ale je zaměstnaný, takže viděli kolik mu chodí pravidelně výplata a ještě tam měl vklady z přímu co máme bokem. To je nezajímá kde jsme je vzali. Ale on tam ma ucet pres 20 let. To co chceš udělat ty je asi očividná, že to bude účelově.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 10:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1559
26.3.21 10:45

Urcite budou chtit nejake potvrzeni, bud danive priznani za uplynulý rok nebo potvrzeni od tamestnavatele. Za tyhle cachry si vyslouzis trestni stihani za uverovy podvod a tvi kamaradi tez (pomocnici). Banka pri o etovani prijmu pak rovnou kontaktuje policii, takze bych od techto zameru upustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 10:48

Kromě pohybu na účtu budou chtít i tvoje daňové přiznání, takže si tím podle mě nepomůžeš. A jak píše Modesta, stejně budeš muset projít scoringem. Kromě toho to zavání úvěrovými podvodem a věř tomu, že oddělení podvodů (které má každá úvěrová instituce), se s tímhle postupem už určitě setkalo. A koleduješ si tím o zapsání na nějaký blacklist, takže pak můžeš mít problém nejen s hypotékou.

• Citovat
  • Nahlásit
2765
26.3.21 10:50

A ty penize od kamaradu se ti tam pak pomnozi, nakladou vajicka a penizky se samy budou lihnout? :lol: Mela jsem u CSOB ucet, kam mi 5 let chodila vyplata (ne jako OSVC, ale zamestnanec), predschvaleno jsem mela uplny prd. U RB mi na ten prijem schvalili skoro 4 miliony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21164
26.3.21 10:57

Pane podnikateli, rika ti neco pojem credit scoring?

Nebo mas pocit, ze ti banka pujci na cestne slovo?

Evidentne moc financne gramotny nebudes, takze polopaticky - nemas dostatečný prijem - nebude hypoteka, jednoduche. 8o

Pokud jsi podnikatel, k zadosti o hypoteku dodas danove priznani, jednoduche…

A ten tvůj poradce? Ma aspon maturitu z obchodní akademie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
26.3.21 10:59

A kde se vezme tolik kamaradu, co budou ochotni mesice posilat dostatečné částky, abys mohla podvest banku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
26.3.21 11:03

:zed: jakože ti kámoši budou posílat jejich peníze, ty jim je budeš vracet nebo jak? a banka bude tak debilní, že na tohle skočí a rovnou schválí hypo!?? :lol: to mne skutečně pobavilo..
za prvé předschválený úvěr je jen předběžná nabídka = banka si řekne, co chce doložit (ano, dokládají se příjmy, často i výdaje včetně soupisu všech závazků..)
za druhé ČSOB nepatří mezi nejpružnější společnosti, když už tak tu RB nebo novější banku typu Air Bank/FIO…
za třetí a hlavní : z čeho bys jako tu hypošku pak splácel-a?? z peněz od kámošů? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 11:03

Zaprve moc dekuji za rady a prispevky. Urcite NENI v mem zajmu nekoho podvezt a proto zatim jen zjistuji moznosti - samozrejme legalni cestou. Neni treba ze me hned delat zlodeje. ;) Proto jsem zalozil tuto diskuzi, abych zjistil co a jak. Jedina moznost tedy asi opravdu bude si navysit na firme plat, ale slysel jsem, ze banky zase zamestnani ve svoji firme berou ne moc dobre, tak zjistiji vsechny varianty. A penize mam na ucte nasetrene + vlastnim byt, ktery bych prodal ale potrebuji jeste hypo na 3-4 mil.

• Citovat
  • Nahlásit
10577
26.3.21 11:41
@Anonymní píše:
Dobrý den, jako podnikatel mám omezené možností získání hypotéky, proto mi můj poradce doporučil si udělat účet u ČSOB, kde je možnost získat díky ohybů na účtě
předschválený limit na hypotéku - kamarádi by posílali po x měsíců určitou částku pod odlišnými VS). Nicméně se mi nezdá, že by si banka v nějakém procesu finálního schválení nezažádala o nějaké potvrzení příjmů, nebo jiný doklad. Máte s tím prosím někdo zkušenost, co banka chce ve chvíli, kdy už máte předschválený limit? Prošel si někdo podobnou situací?Velmi děkuji za odpověď.

Větší blbost sem teda ještě neslysela :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat