Hypotéka bez smlouvy na dobu neurčitou

11.10.19 13:18

hypotéka bez smlouvy na dobu neurčitou

Dobrý den, prosím o radu. Mám možnost dosahnout na hypotéku, když nemám smlouvu na dobu určitou? Mám byt, kterým budu ručit a budu mít i hotově větší část na nemovitost. Hypo by měla být cca 1,5 mil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11238
11.10.19 13:33

Pokud jsi schopná doložit kontinuální zaměstnanost po delší dobu, tak by to mohlo projít. Najdi si ale schopného finančního poradce, který bude vědět, jaké banky je třeba oslovit. Není dobré se do toho pouštět na vlastní pěst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
11.10.19 13:39

Bance prokazuješ dlouhodobé příjmy, nedokládáš pracovní smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11238
11.10.19 13:46
@leylen píše:

Většina bank skutečnem požaduje smlouvu na dobu neurčitou a ověřuje si to u zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
11.10.19 13:52

@Janli V dnešní době se od toho opouští, po mě chtěli pouze výpisy. Nepopírám ale, že to má svoji logiku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8942
11.10.19 13:54

Ano, sance je :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69023
11.10.19 13:54
@leylen píše:

Ale na potvrzení o prijmech se uvadi jaka je smlouva, od kdy a pripadne do kdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11238
11.10.19 14:01

@leylen Naopak na tom banky bazírují čím dál víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2024
11.10.19 14:04

Zkušenost teď z června - ano, na potvrzení o příjmech je kolonka Smlouva na dobu určitou/neurčitou. NIcméně, za zkoušku nic nedáš, rozhodně doporučuju poradce, oni umí věci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 14:04

Dekuji za odpovedi. Určite se budu radit s finančním poradcem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 14:50

My jsme si brali hypotéku teď v srpnu a ve všech bankách (5), které jsme obešli požadovali smlouvu na dobu neurčitou. Byli jsme žádat ještě minulý rok, kdy měl manžel smlouvu na dobu určitou a řekli nám, že máme přijít, až bude mít smlouvu na neurčitou. :think: Hypoteční poradce by ale mohl vyjednat nějaké lepší podmínky, my ho neměli. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
11056
16.10.19 17:06
@modrooočka píše:
Dobrý den, prosím o radu. Mám možnost dosahnout na hypotéku, když nemám smlouvu na dobu určitou? Mám byt, kterým budu ručit a budu mít i hotově větší část na nemovitost. Hypo by měla být cca 1,5 mil.

Ahoj,

dnes už to nehraje roli. Banky ví, že se na dobu neurčitou už smlouvy moc nedávají. My dostali hypo i když jsem byla na rodičovské a do práce jsem se neměla kam vracet ;) od toho se ručí tou nemovitostí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 17:08
@Anonymní píše:
My jsme si brali hypotéku teď v srpnu a ve všech bankách (5), které jsme obešli požadovali smlouvu na dobu neurčitou. Byli jsme žádat ještě minulý rok, kdy měl manžel smlouvu na dobu určitou a řekli nám, že máme přijít, až bude mít smlouvu na neurčitou. :think: Hypoteční poradce by ale mohl vyjednat nějaké lepší podmínky, my ho neměli. :palec:

Tak to je divné, protože banky na to nehledí. Bratranec má na dobu určitou a hypotéku má předschválenou, a to byl vyřizovat ted někdy v létě. :nevim: a je sám. My jsme žádali, kdy muž měl sice na dobu neurčitou, ale já třeba byla na RD a bez práce a dostali jsme ji. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
69023
16.10.19 17:26

Ale to vis, ze na to hledí… netvrdim, ze by ji nikdo se smlouvou na určitou nemohl dostat, ale je to složitější. A u vas ji dostal manzel protoze mel dostatečný příjem a smlouvu na neurčito a tys k tomu nebyla potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28769
16.10.19 18:18
@leylen píše:
@Janli V dnešní době se od toho opouští, po mě chtěli pouze výpisy. Nepopírám ale, že to má svoji logiku :nevim:

Po nás normálně chtěli smlouvy (a i jiné banky které jsme zvažovali by je chtěli dle jejich slov). Naopak nechtěli výpisy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama