Hypotéka - Co si připravit, než půjdu k finančnímu poradci?

Anonymní
12.5.20 17:35

Hypotéka - Co si připravit, než půjdu k finančnímu poradci?

Ahoj, poradí mi někdo, jaké podklady si připravit, než půjdu poprvé k finančnímu poradci kvůli hypotéce? Nebo co si zajistit, než k němu půjdu?
Když jsem mu volala, byl velmi milý a řekl mi, že nic speciálního na první schuzce vědět nemusím… Ale nechci tam být za blbečka ????

Předem děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22375
12.5.20 17:41

Potřebuješ vědět svůj příjem, úspory a úvěrovou minulost. Pak výši hypotéky a představu o nemovitosti. Všechno ostatní se bude řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64555
12.5.20 17:47
@Anonymní píše:
Ahoj, poradí mi někdo, jaké podklady si připravit, než půjdu poprvé k finančnímu poradci kvůli hypotéce? Nebo co si zajistit, než k němu půjdu?
Když jsem mu volala, byl velmi milý a řekl mi, že nic speciálního na první schuzce vědět nemusím… Ale nechci tam být za blbečka ????Předem děkuji za rady.

Nic.. Já šla do banky jen s op a odešla s 2 Mega 😁 hele, budeš dokládat příjem, kupní smlouvu atd.. Ale to ti vše řekne on.. Žádné nervy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.20 17:55

Stačí být finančně gramotný, nic víc. Vědět základy o hypotečním trhu. Znát základní pojmy jako LTV, vědět jak se počítá úročení apod. V klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 11:24

A to je vše? Nepotřebuju žádný seznam průměrných výdejů nebo podobně?

• Citovat
  • Nahlásit
13.5.20 20:19

Na prvním sezení ne. A na to, na co se bude ptát určitě budete znát odpověď. Jde jen o to, abyste se orientovala v problematice hypotečních úvěrů a uměla se na základě podaných informací rozhodovat. Řekněme, že bude schopen zaridit třeba 80% LTV nebo 90% LTV u jiné banky. A teď bude na vás se rozhodnout, co je pro vás výhodnější atd.atd. Ale to bude až později. De facto nepotřebuje znát nic, ale je plus, když něco základního víte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.20 21:33

Na první schůzce jsem nevěděla nic pořádně. Finanční poradce ti poradí, co budeš potřebovat. Já tam klidně šla s tím, že tam budu za blbce, ale proto je to poradce, aby mi poradil, jak postupovat a na co mám nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
23.5.20 15:01

No já když řešil hypotéku, využil jsem finančního poradce pěkné povídání, ale pak jsem šel do dvou bank a ta druhá mi dala lepší podmínky než finanční poradce, ten byl poněkud naštvaný, když jsme mu řekl, že mám od jedné banky lepší nabídku. (tzv. offsetovou hypotéku)… no evidentně ho to sralo, ale nic lepšího nenabídl. Prstě jak blbeček mě furt hnal do jedne banky ( urok slušný, ale musela tam být pojistka a ta se platila za celou dobu splacení hned na začátku, takže bych ji musel splácet tu pojistku)).

Když jsem řikal, že bych tu nemovitost mohl koupit cash ale nechci přijít o všechny rezervy, tak hned, že investiční životní pojistění (na otázku, že peníze chci mít hned k dispozici mi taky neodpověděl).

Prostě furt mě tlačil jen na urok sazbu na hypotéce nic víc ho nezajímalo.

Nyní mám urok sice o 0,5 vyšší ale rpsn nižší. a ten urok neplatím protože mám ty prachy v na učtu takže se mi z té částky nepočítají uroky na hypotéce. (offset)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat