Hypotéka jeden žadatel

Anonymní
28.5.16 13:30

Hypoteka jeden zadatel

Dobry den, nemel nekdo neco podobne? Mam moznost prebrat po tatkovi zbytek nesplacene hypoteky s tim, ze by na me prepsal cely rodinny dum. Bohuzel prisel o praci a dum by jinak musel prodat. Zbyvajici hypoteka je 800.000, odh.cena nemovitosti 3.000.000,–. Prizemi by bylo psane na tatku/vecne bremeno.
Mam pristi tyden schuzku v bance, ale premyslim, zda je vubec realne abych hypoteku dostala. Chtela bych zadat cca 1.500.000,– (rekonstrukce koupelny, kuchyne a opravy). Momentalne mam smlouvu na dobu urcitou 1rok, hruby plat 25.000,–. Vek 28let. Bezdetna.
Zadal jste nekdo o hypo sam? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28.5.16 13:40

Tak jestli je to 800 tisíc tak je to v pohodě. Ale vem si jenom těch 800 tisíc, nenavyšuj hypošku zbytečně o koupelnu, kuchyň atd…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3013
28.5.16 13:41

Já, příjem nižší než ty, prac. poměr na neurcito, zadne dalsi pujcky ani dluhy. Dostala jsem milion v pohode, ale dali by mi myslim az 1 750 000. U hypotecni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3013
28.5.16 13:43

Mimo tema, ale neda mi to. 700000 na koupelnu a kuchyni mi připadá šílené. I když teda nevím, kolik vám spolknou ty opravy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.16 13:49

To jste me moc potesily!! Dekuji!! Ja jsem se bala, ze pokud budu jen jeden zadatel s prumernym prijmem, budu mit problem.

Ta rekonstrukce–ja si zase rikam…kdyz uz si beru hypoteku, kt budu platit cely zivot, tak uz bych z toho rovnou udelala i to nejnutnejsi. Koupelna, zachod, kuchyn. Ja nemam ani zadne spotrebice vlastni (trouba, lednice…NiC) a to stejne je s nabytkem. 1.500.000,– byl hruby odhad/uplne maximum. Zalezelo by kolik by mi firma dala na vse kalkulaci.

A neni potreba mit nejake nasetrene penize?? :roll: kt je treba predlozit pri podani zadosti?

• Nahlásit
  • Citovat
700
28.5.16 13:52

Hypo jde i na rekonstrukci? To jsem dosud nevěděla. Myslela jsem, že na to většinou slouží stavebko.
Jinak já jsem samoživitelka se 2 dětmi. Plat +- tak jako zakladatelka. Byt stál 850 tis., žádala jsem o 555 tis. Dostala jsem je v pohodě v České spořitelně. V mBank, kde mi chodí výplata mi hypo dát nechtěli, měla jsem pro ně malý výdělek. Hypotéku bych zbytečně nenavyšovala, protože čím vyšší hypotéka, tím také vyšší splátky a nikdy nevíš, co se může stát a zda bude na splátky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4564
28.5.16 14:44

Ja mam hyposku na 800 tisic a pred třemi roky mi bylo řečeno ze musim mít práci na dobu neurčitou, jinak mi ji nedají :nevim: Plat mam o něco větší než ty, ale myslím ze platove se tam v pohodě vlezes ;) Mozna se za tu dobu už ale pravidla změnila. Ja brala hypoteku jen na rekonstrukci, rozsirovali jsme byt o pudni prostory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1237
28.5.16 15:57

Mám sama hypo 2,1mil. Prac. poměr na dobu neurčitou, plat cca 35000,–, samoživitelka, 2děti. Problém nebyl :nevim:

Mohl by být problém ten prac. Poměr na dobu určitou, ale i to je dnes běžné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4226
28.5.16 15:59
@Anonymní píše:
Dobry den, nemel nekdo neco podobne? Mam moznost prebrat po tatkovi zbytek nesplacene hypoteky s tim, ze by na me prepsal cely rodinny dum. Bohuzel prisel o praci a dum by jinak musel prodat. Zbyvajici hypoteka je 800.000, odh.cena nemovitosti 3.000.000,–. Prizemi by bylo psane na tatku/vecne bremeno.
Mam pristi tyden schuzku v bance, ale premyslim, zda je vubec realne abych hypoteku dostala. Chtela bych zadat cca 1.500.000,– (rekonstrukce koupelny, kuchyne a opravy). Momentalne mam smlouvu na dobu urcitou 1rok, hruby plat 25.000,–. Vek 28let. Bezdetna.
Zadal jste nekdo o hypo sam? Dekuji

Nejsem si jistá ale budes mít problém sehnat hypotéku, půl baráku taty a navíc věčně břemeno… to se bankám nebude moc líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13880
28.5.16 19:03

Hele, zkus se poptat. Ta hypotéka není vysoká, platově bys na ní mohla dosáhnout. pro tu částku na rekonstrukci budeš muset předložit kalkulaci a banka pak většinou platí na základě předložených faktur.Ale obávám se, že problém bude s tím věcným břemenem. To banky moc rády nevidí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.16 19:15

Předpokládám, že věcné břemeno na nemovitosti teď nemáte a také předpokládám, že banka nebude se zapsáním nového věcného břemeno souhlasit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
28.5.16 19:24

To jsem jediná, kdo si myslí, že s pracovní smlouvou na dobu určitou 1 500 000 Kč nedostane? Můj známý s tím měl velký problém :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.16 19:43

@radkka tak problémové to je, ale to zamýšlené věcné břemeno je nepřekonatelný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
28.5.16 19:54

Banka může mít problém s věcným břemenem. Ale radši bych teď neřešila rekonstrukci a vzala si hypo na menší částku. S výší platu by neměl být problém, s věcným břemenem a smlouvou jen na rok by být mohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama