Hypotéka na byt, chceme dům

131
23.2.16 09:25

hypotéka na byt, chceme dům

Hezký den. Snad mi tu někdo poradí. V roce 2012 si manžel bral hypotéku na byt (1 080 000). Bydlíme už 4 roky, ale nezvykli jsme si. Neústálé dupání od sousedů, slyšení televize a pocit, že nemáme žádné soukromí. Proto by jsme chtěli jít do rodinného domu. Co chci ale vyřešit je, že já mám ještě před manželstvím půjčku 150 000 a zjistili jsme, že jsem zapsaná v solusu ( černě). V roce 2015 se nám narodila dcera. Je tedy nemožné, aby nám daly společně hypo. Chci se proto zeptat, zda by manželovi jeho stávající hypotéku navýšili zhruba o milion abychom měli na pozemek a hrubou stavbu a potom bychom byt prodali, zaplatili půjčku a ze zbytku peněz dostavěly dům. Chci ještě podotknout, že můžeme ručit bytem a chalupou rodičů. děkuji za přečtení a odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

789
23.2.16 09:29

@Veronika146 podstatné jsou také příjmy a ty jsi vubec nezmínila. Také kolik platí manžel hypo a ty půjčku? KOlik má příjem a kolik ty mateřskou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
23.2.16 09:51

Manžel má příjem 17 000 já 9000 půjčku platím 4910 a manžel hypo 4680. půjčka by se zaplatila z prodeje bytu. Sice stál 1080000, ale byl v hrozném stavu. ted má hodnotu 1420000 a prodali bychom i chatu kterou máme za 150000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
23.2.16 09:58

Obávám se, že vás budou posuzovat společně. Tzn., že tvůj příjem, tvá půjčka a splátka, i tvůj záznam v registru bude posuzovaný stejně, jako manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.16 10:07

Manzel si ted taky navysoval hypoteku z doby pred svatbou a musela jsem to podepsat jako spoludluznik. Jedina moznost zde je zuzit SJM na nic, jinak se posuzuji oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
23.2.16 10:10

A nešla by udělat smlouva mezi mnou a manželem, že já se vzdávám nároku na nemovitost a že s hypo nebudu mít také nic společného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.16 10:11

@Veronika146 to nevidím moc dobře, že by vám to dali, zejména s tvým zápisem v solusu-. Bratr měl příjem 17tisíc, byl sám a bydlel s rodiči a vypočítali mu(když odečetli něco na jídlo, něco na bydlení at a že má stavební spoření 2000kč měsíčně, žádné dluhy a dobrou bonitu), že na splátku bude mít cca 8000kč-musel se se splátkou hypotéky do toho vejít. Vy jste ale tři a ten příjem není nikterak vysoký-když poplatíte co musíte. A byt pak můžete prodávat kdovíjak dlouho, na to brát zřetel nikdo nebude asi. Problém vidím u vás hlavně v těch příjmech.

• Nahlásit
  • Citovat
131
23.2.16 10:14

A ještě by mě zajímalo- kdyby byl manžel žadatel sám (kdyby to šlo). A nedosáhl by na hypotéku, kterou bychom potřebovali, tak má nějaký vliv na to ručení těmi nemovitostmi navíc? (že bychom neručili jen tím barákem, ale i chalupou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
23.2.16 10:16
@Anonymní píše:
@Veronika146 to nevidím moc dobře, že by vám to dali, zejména s tvým zápisem v solusu-. Bratr měl příjem 17tisíc, byl sám a bydlel s rodiči a vypočítali mu(když odečetli něco na jídlo, něco na bydlení at a že má stavební spoření 2000kč měsíčně, žádné dluhy a dobrou bonitu), že na splátku bude mít cca 8000kč-musel se se splátkou hypotéky do toho vejít. Vy jste ale tři a ten příjem není nikterak vysoký-když poplatíte co musíte. A byt pak můžete prodávat kdovíjak dlouho, na to brát zřetel nikdo nebude asi. Problém vidím u vás hlavně v těch příjmech.

Takže bude lepší, když příští rok nastoupím do práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.16 10:16

@Veronika146 ano „staci“ vam smlouva s manzelem ale ve forme notarskeho zapisu s dusledkem zuzeni SJM - jinak to podle meho nepujde. Pri zuzeni SJM se manzel posuzuje jako by nebyl zenaty. Problem je v tom, ze to nema dusledky jenom pro tj hypoteku, takze to je zavazne rozhodnuti. Nicmene pokud dum chcete a vam by hypoteku nedali, tak jine reseni neni. Po splaceni hypteky pak lze zase SJM obnovit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.16 10:19

@Veronika146 zastaveni neceho dalsiho by vam asi castecne pomohlo, ale stejne se bude taky posuzovat schopnost pravidelne splacet. Prodejem nemovitosti se totiz vetsinou nerealizuje cela jeji hodnota a navic s tim jsou naklady. Proto je zasadni schopnost splacet a platebni moralka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
23.2.16 10:23

No a do žádosti o hypotéku, kdyby bylo to zúžené SJM by se zahrnovala i naše dcera? moc se omlouvám za dotazy, ale jsem naprosto nepolíbená tímto tématem… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
23.2.16 10:24

Manžel má právě morálku dobrou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18169
23.2.16 10:25

@Veronika146 Urcite pockej, az nastoupis do prace. Zastaveni hodnotnejsi nemovitosti ma vliv pouze na vysi uroku. Z ceny nemovitosti/kolik si půjčíte se vypočítává, kolik procent hodnoty vám banka půjčuje a dle toho dá úrok. Ale pro splácení jsou zásadní příjmy. Vem to tak, muzete rucit domem za 10mil, ale pokud budete mit prijem, ze kteerho je jasne, ze nebudete moc pujcku splacet, tak to bude pro banku velmi nevyhodne. Banka nechce vlastnit a prodavat nemovitosti, chce lidi, kteri ji pravidelne plati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.16 11:14

Pokud ten SOLUS bude nepřekonatelné řešení (myslím si, že by to mohlo jít i s malým negativním záznamem v registrech) pak jediné řešení, které je možné, je zúžení SJM.

Pak banka nebude zkoumat vaše registry, budou se počítat jen příjmy manžela, vy a dcera se však budete počítat do životního minima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama