Hypotéka na byt i dům...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.11 16:54
hypotéka na byt i dům..

ahoj ženský… potřebuju pár názorů na rozhodnutí našeho života…
Máme byt na překlenovací úvěr, je družstevní, je problém se ho zbavit, zkoušíme to již rok…
pod cenu kterou jsme dávali se nám jít nechce, ceny realit jsou mnohem nižší oproti době, když jsme byt kupovali.. k našemu problému, už rok sháníme dům a nyní jsme našli, původně kupec na byt byl, který ovšem na tu nejposlednější chvíli odřekl, náš vysněný dům tedy nyní najitej, za nej cenu co se dům vůbec koupit dá, ihned k nastěhování, bez problémů…
naše příjmy by vystačili na vzetí hypotéky ještě na dům, s tím, že byt by se prodal, spočtené to je 15tis. výdaje na byt a 10 tis. výdaje na dům. s tím, že kdyby byl podnájemník o 10tis. by se výdaje na byt snížili.. no na moc velký komfort žití by nám už nezbývalo ale než by se byt časem, za rok dva či deset prodal nějakým zázračným způsobem bychom přežili…
Máte někdo podobnou zkušenost, hypotéku na dvě nemovitosti? Nebo tak.. řeknete mi k tomu někdo něco.. to, že jsme blázni jsme už slyšeli ze spousty stran, mě osobně se to také nelíbí, vím ale, že nám rok trvalo dům sehnat, měsíc komedií než jsme ho stáhli z 1,6mil na 1,1mil a teď se toho vzdát.. nevím.. moje polovička je rozhodnutá do toho jít i kdyby si měl najít další práci.. nebo dalších několik prací… buď mi poradte jak mu to rozmluvit, upozornuju, že není nezodpovědný, vyšinutý ani nic podobného, prostě nás má jen rád a chce pro nás to nej, což vidí právě v tomto domě, daleko od jeho mámy, mé tchýně a pod. … s.o.s.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Neoenc
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 28.07.11 17:03

Hypotéka na dvě nemovitosti…a co konkrétně myslíš? Jestli to jde v bance, nebo jak? Tak jestli chce dům, tak byt asi budete muset prodat pod cenou, ceny družtevních bytů jen tak nahoru nepůjdou, záleží taky kde ho máte a jak se dá pronajmout a z toho se vám zaplatí původní hypotéka, takže jako kdybyste jí neměli. V bance vám rozhodně příjem poníží o stávající splátku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.11 17:25
Neoenc píše:
Hypotéka na dvě nemovitosti…a co konkrétně myslíš? Jestli to jde v bance, nebo jak? Tak jestli chce dům, tak byt asi budete muset prodat pod cenou, ceny družtevních bytů jen tak nahoru nepůjdou, záleží taky kde ho máte a jak se dá pronajmout a z toho se vám zaplatí původní hypotéka, takže jako kdybyste jí neměli. V bance vám rozhodně příjem poníží o stávající splátku.

nene, naše příjmy na další hypotéku dosáhnou, není to problém.. jen jestli nebudem jediná rarita na světě co bude mít dvě nemovitosti na hypotéky.. příjde mi to praštěný, čekat ale na prodej bytu tak nám dům uteče..

Did
Kecalka 405 příspěvků 28.07.11 17:40

Tak já bych neviděla jako problém, že chcete financovat dvě nemovitosti současně. Pokud Vám banka spočetla, že na to máte dostatečný příjem, tak proč ne. Banky odečítají paušály na životní potřeby všech osob žijících v domácnosti, auto, pojistky, elektřinu, topení atd. Prostě si dělají rozpočet domácnosti - vychází však ze současného stavu -t.j. budoucnost nezná nikdo a ani Ty, takže bych určitě měla nějakou hotovost na straně, kdyby se něco stalo. Z mé zkušenosti skutečnost vždy dopadá jinak než když se plánuje. Takže při plánování financování mějte opravdu utvořenou rezervu, ať nejdete do dna. Nevycházela bych z eventuality další práce nebo šichet navíc - to je krátkodobě možné, ale nikdo nevydrží makat ve dvou pracích najednou dlouho a hypotéka je na hooodně dlouho. Spíše bych zajistila podnájem toho bytu a zajistila si to např. složením kauce tří nájmů od podnájemníka- aby Ti třeba ze dne na den neutekl a Ty pak neměla penize na splátku. Taky dát oboustrannou výpovědní lhůtu třeba 3 měsíce, abyste byli kryti než najdete nového…Jinak do nové smlouvy o hypotečním úvěru si nech dát podmínku možnosti mimořádné splátky bez sankce - to kdyby se povedlo byt prodat, tak abyste nemuseli čekat do konce fixace úrok. sazby. Pokud budeš mít otázky, písni - pracuji jako bankovní poradkyně - můžu Ti možná sem tam poradit. PS: skoukni nabídky bank - dnes je boj o klienty, takže můžeš svou šikovností získat hypotéku bez poplatku za zpracování, vyhandlovat lepší úrok. sazbu atd. :wink:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.11 17:47
Did píše:
Tak já bych neviděla jako problém, že chcete financovat dvě nemovitosti současně. Pokud Vám banka spočetla, že na to máte dostatečný příjem, tak proč ne. Banky odečítají paušály na životní potřeby všech osob žijících v domácnosti, auto, pojistky, elektřinu, topení atd. Prostě si dělají rozpočet domácnosti - vychází však ze současného stavu -t.j. budoucnost nezná nikdo a ani Ty, takže bych určitě měla nějakou hotovost na straně, kdyby se něco stalo. Z mé zkušenosti skutečnost vždy dopadá jinak než když se plánuje. Takže při plánování financování mějte opravdu utvořenou rezervu, ať nejdete do dna. Nevycházela bych z eventuality další práce nebo šichet navíc - to je krátkodobě možné, ale nikdo nevydrží makat ve dvou pracích najednou dlouho a hypotéka je na hooodně dlouho. Spíše bych zajistila podnájem toho bytu a zajistila si to např. složením kauce tří nájmů od podnájemníka- aby Ti třeba ze dne na den neutekl a Ty pak neměla penize na splátku. Taky dát oboustrannou výpovědní lhůtu třeba 3 měsíce, abyste byli kryti než najdete nového…Jinak do nové smlouvy o hypotečním úvěru si nech dát podmínku možnosti mimořádné splátky bez sankce - to kdyby se povedlo byt prodat, tak abyste nemuseli čekat do konce fixace úrok. sazby. Pokud budeš mít otázky, písni - pracuji jako bankovní poradkyně - můžu Ti možná sem tam poradit. PS: skoukni nabídky bank - dnes je boj o klienty, takže můžeš svou šikovností získat hypotéku bez poplatku za zpracování, vyhandlovat lepší úrok. sazbu atd. :wink:

jé to je supr, tak mi máme překlenovací úvěr, nemáme fixace, máme zaručenou splátku na celou dobu splácení, totéž chcem udělat při koupi baráku, je to od banky Reifaissen… to co píšeš od podnájmu je jasné, smluva na výpověď na tři měs. tři nájmy předem…

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 28.07.11 18:02

Dvě hypotéky - v tom problém nevidím. Spíš v tom, jak bylo řečeno - v případě krize - abyste to uplatili a nedejbůh o jednu nemovitost nepřišli. S tím nájmem je to skvělý nápad - jedna hypotéka jakoby zaplatí sama sebe … a bance buďte „asertivní“ - fakt se dají ujednat podmínky mnohem lepší než je nabízený standard!!! :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.11 18:14
Emilie píše:
Dvě hypotéky - v tom problém nevidím. Spíš v tom, jak bylo řečeno - v případě krize - abyste to uplatili a nedejbůh o jednu nemovitost nepřišli. S tím nájmem je to skvělý nápad - jedna hypotéka jakoby zaplatí sama sebe … a bance buďte „asertivní“ - fakt se dají ujednat podmínky mnohem lepší než je nabízený standard!!! :palec:

o tom sem přesvědčená… no s naším propočtem bychom měli díky pdonájemníkovi a pod. jen o pětset korun na tom jakoby hůř než nyní a nyní nám není vůbec zle, pětikilo je prd… s tím, že bychom o jednu nem. přišli, to o ten barák, kterým druhá hypo bude zastavěná já počítám, kdyby nejhůř tak nám ho prostě vezmou, vrátíme se do bytu… o prd jde v podstatě…

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 28.07.11 18:17
Anonymní píše:
Emilie píše:
Dvě hypotéky - v tom problém nevidím. Spíš v tom, jak bylo řečeno - v případě krize - abyste to uplatili a nedejbůh o jednu nemovitost nepřišli. S tím nájmem je to skvělý nápad - jedna hypotéka jakoby zaplatí sama sebe … a bance buďte „asertivní“ - fakt se dají ujednat podmínky mnohem lepší než je nabízený standard!!! :palec:
o tom sem přesvědčená… no s naším propočtem bychom měli díky pdonájemníkovi a pod. jen o pětset korun na tom jakoby hůř než nyní a nyní nám není vůbec zle, pětikilo je prd… s tím, že bychom o jednu nem. přišli, to o ten barák, kterým druhá hypo bude zastavěná já počítám, kdyby nejhůř tak nám ho prostě vezmou, vrátíme se do bytu… o prd jde v podstatě…

No dyť jsou to jen peníze … :hug: (myšleno v dobrém !) :mavam:

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 28.07.11 18:32

Ahoj, já bych do toho šla. Je to dům vašeho srdce a na živobytí byste měli i kdyby byt nebyl pronajatý. A dřív nebo později se byt prodá. Do té doby ho pronajímejte.

Neoenc
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 28.07.11 19:26
Anonymní píše:
Neoenc píše:
nene, naše příjmy na další hypotéku dosáhnou, není to problém.. jen jestli nebudem jediná rarita na světě co bude mít dvě nemovitosti na hypotéky.. příjde mi to praštěný, čekat ale na prodej bytu tak nám dům uteče..

Před MD jsem pracovala v bance, jsou lidi, co mají třeba 6 hypoték na 6 nemovitostí.

Did
Kecalka 405 příspěvků 28.07.11 20:47

Tak takto jednoduše bych to zase neviděla - když by došlo na nejhorší scénář a banka měla prodávat nemovitost, tak dojde k mnoha věcem, které stojí hodně peněz - je to kolečko od zesplatnění úvěru /málokdo má pak peníze na okamžité splacení - no většinou přestaneš splácet,až když prostě nemáš, že/ a banka přistoupí k dalšímu - vymáhání, žaloba nebo přímo exekuce /to když podepíšeš doložku přímé vykonatelnosti/, kde naskáče právník, exekutor a z hodnoty nemovitosti zbyde málo. Nechci strašit, jen to dobře spočtěte a hlavně!! vytvořte rezervu na pár splátek a tu nech třeba na termínovaném vkladu jako železnou zásobu. Sice mám klienty, kteří mají dvě max. tři hypotéky - ale šest nikdo. Nevím Neoenc, kde to vzala…ani co v bance dělala. To si totiž jen tak nikdo nemůže s normálním dobrým příjmem dovolit. A ti co by na to měli příjmem, to nepotřebují. Jak jsem psala - v bance pracuji jako poradkyně pro firemní klientelu - privátní klientela je pro mne podřadná doplňková činnost - většinou ji plním pouze pro privátní potřeby mých firemních klientů. Základní podmínky pro financování jsou však ve všech bankách stejné!

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 28.07.11 21:01

Tohle si skutečný profesionál v jakémkoli oboru nikdy nesmí ani pomyslet, natož veřejně hlásat :roll:

Did píše:
privátní klientela je pro mne podřadná doplňková činnost

Did
Kecalka 405 příspěvků 28.07.11 22:30

Tak to se mýlíš. Kdybys pracovala v tomto oboru, tak bys věděla, že rozdělení je velmi striktně v bankách dodržováno - je to jakési kastování na tři okruhy, kdy jsou i zaměstnanci přísně zařazováni - privát, retail, velké firmy. Výraz podřadná činnost nemá tedy skutečně co do činění s významem či váhou financování , nýbrž s pracovním zařazením. Chci tím říci, že to není mou hlavní náplní činnosti, je to doplňková služba a reagovala jsem tím na tvrzení, že někdo financuje třeba šesti hypotékami šest nemovitostí…Přes­tože pracuji hlavně s firmami a privátní sféra je doplňková, tvrdím, že základy zpracování úvěrů jsou všude stejné a šest hypoték je nesmysl - pokud by někdo měl takovou potřebu a k tomu příjem, tak mu to zafinacuji jedním max. dvěma produkty - vždy to jde upravit a napasovat dle potřeb klienta - tak abych šetřila jeho kapsu - každý úvěrový účet něco stojí - zpracování, vedení, výpisy…atd. Jsem profík a proto se nestydím rozlišit skupiny a uvést fakta.

lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 29.07.11 00:09

To je super Did.. ještě že jsi nám to tu tak profesionálně objasnila…hned se mi bude líp usínat.. :potlesk:

Did
Kecalka 405 příspěvků 29.07.11 08:22

Lopato, přemýšlej, já tady zakladatelce nepíši nesmysly o šesti hypotékách, nýbrž o tom, že podmínky jsou ve všech bankách přibližně stejné a liší se pouze v detailech, na co si má dát pozor a co lze vyhandlovat - přestože dělám jiný okruh klientů - ten zbytek vyplynul v průběhu psaní - nepotřebuji si honit triko, tak si nech jízlivé poznámky. Chtěla jsem jí pomoci a poradit - nesmyslné rady mohou i uškodit nemyslíš?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >