Hypotéka na byt pro přítelovy rodiče

Anonymní
28.5.20 19:57

Hypotéka na byt pro přítelovy rodiče

Dobrý den,
jdu si pro názor. Před cca dvěmi lety jsme se s přítelem rozhodli, že vypovíme nájem, přestěhujeme se dočasně k jeho rodičům - sami nám to nabídli - a u nich si našetříme základ na hypo na naše vlastní bydlení. Tak se i stalo a my jsme začali hledat dům ke koupi. Bohužel nabídka byla katastrofální a ze společných debat vyplynulo, že by přítelovi rodiče šli do od nás koupeného bytu a my měli dům. Nebo lépe řečeno on měl dům. Byt jsme konečně sehnali, zaplatili zálohu a dnes byli u finančního poradce. Jemu jsme řekli jak vysokou hypo potřebujeme na byt a kolik ještě na rekonstrukci domu, ve kterém budeme bydlet my. On udělal simulaci, řekl nám kolik by cca dělaly splátky a shodli jsme se, že je to ok. Dle jeho propočtů nemá obavu, že bychom hypo nedostali takže vše vypadá dobře. Nicméně nastala mezi námi taková ošemetná debata. Jak vyřešit naše společné financování tak, aby vše bylo spravedlivé… např. pro případ rozchodu. Příjmy máme oba víceméně stejné, jen já mám z předešlého vztahu dceru. Teoreticky s alimenty na dceru mám i o malinko vyšší příjem než on. Nicméně to je jedno. V současné chvíli fungujeme tak, že máme několik „hromádek“ kam dáváme každý stejnou sumu a pak společný účet kam přeposíláme zbytek, který nám z výplaty zbyde. Ze společného účtu hradíme jídlo, naftu a další běžné výdaje. Základ na hypo tedy máme 50:50 a to samé bude i s placením hypotéky. Otázka je zda je fér, aby dům byl napsaný na přítele a byt na nás 50:50. Byt i dům potřebují větší rekonstrukci takže jejich hodnota v tuto chvíli není zdaleka taková jaká bude po rekonstrukci, ale mě po odchodu nebude patřit prakticky nic, i když se na všem budu podílet stejně jako přítel Sama jsem už zmatená zda je to fér či není. Děkuji za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8014
28.5.20 20:02

Tak do toho bych nešla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3222
28.5.20 20:05

Neni to fer a nenech se z toho takto vysachovat. Ja do veci, co nejsou moje neinvestuju, protoze clovek nikdy nevi, co zivot prinese. Takze bud oboji 50na50 nebo on dum ty byt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 20:05

Ano, taky z toho nehopsám dva metry vysoko. Otázka zní jak to udělat, aby to bylo fér :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4164
28.5.20 20:06

S přítelem bych do toho nikdy nešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
28.5.20 20:06

Tak do toho bych taky nesla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 20:08

Přítel argumentuje tím, že přece dům je jeho dědictví - což mu samozřejmě neberu - a já budu mít své, ze kterého on též nic mít nebude. Takže by nebylo fér kdybych já měla byt psaný na sebe. Což mi dává svým způsobem smysl, ale prostě se nemůžu zbavit pocitu, že to co plánuje není prostě fér. Přece jenom, když v tom domě budeme bydlet nechám v něm spoustu peněz, které už nikdy neuvidím…

• Citovat
  • Nahlásit
24395
28.5.20 20:08

Zni to vychcane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
28.5.20 20:10
@Anonymní píše:
Přítel argumentuje tím, že přece dům je jeho dědictví - což mu samozřejmě neberu - a já budu mít své, ze kterého on též nic mít nebude. Takže by nebylo fér kdybych já měla byt psaný na sebe. Což mi dává svým způsobem smysl, ale prostě se nemůžu zbavit pocitu, že to co plánuje není prostě fér. Přece jenom, když v tom domě budeme bydlet nechám v něm spoustu peněz, které už nikdy neuvidím…

Jo tak on uz takto argumentuje, ze jeho dedictvi, ale cpat tam prachy muzes. Vubec jako, s nim bych si rozmyslela i zivot, ne jen jeho barak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 20:10

Jinak celkově jsme spolu 6 let, plánujeme i dítě v horizontu řekněme dvou let až budu mít v práci smlouvu na neurčito na vyšší pozici a taky opravený dům. Vše jde vlastně jak má, jen tohle nějak potřebuji vyřešit víceméně do pondělí, kdy jdeme pokračovat v řešení hypo. Takže bych uvítala v čem vidíte neférovost plánu a jak to případně vyřešit lépe. Sama totiž nevím jen mám ten svůj pocit :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
14616
28.5.20 20:11

Předpokládám, že plánujete společného potomka. Představ si to. Ty na MD, příjem osekaný. Můžeš se spolehnout, že je to chlap, který se bude chovat zodpovědně a fér? Že po tobě nebude vyžadovat ty praštěné poloviny a poplatky? Na to si odpověz… Protože podle mě nejde o přítomnost, ale o budoucnost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14616
28.5.20 20:13
@Anonymní píše:
Jinak celkově jsme spolu 6 let, plánujeme i dítě v horizontu řekněme dvou let až budu mít v práci smlouvu na neurčito na vyšší pozici a taky opravený dům. Vše jde vlastně jak má, jen tohle nějak potřebuji vyřešit víceméně do pondělí, kdy jdeme pokračovat v řešení hypo. Takže bych uvítala v čem vidíte neférovost plánu a jak to případně vyřešit lépe. Sama totiž nevím jen mám ten svůj pocit :nevim:

svatba nikde? V takovém případě bych do toho šla jen kdyby byl veškerý majetek 50:50 :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 20:16

Chlap je fér, nemám důvod mu nedůvěřovat nebo čekat nějakou křivárnu, ale má prostě v sobě odjakživa touhu po tom, aby vše bylo 100% fér. Jen mám malinko pocit, že tohle nebude úplně fér. Jinak říkal, že z těch velkých věcí by mě pak případně vyplatil např. topení, fasáda, nová kuchyň apod. Jen vidím spoustu peněz i v těch méně viditelných položkách a pochybuju, že po delší době budeme něco ochotní takto vyúčtovávat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 20:17

Já o svatbu velmi stála cca před dvěma lety - rokem, ale to přítel nějak neviděl jako aktuální téma a já tak nějak přešla tu svoji „chvíli“ a teď už nemám úplně zájem já. Možná to přijde znovu časem ta chuť vdát se, ale ve chvíli kdy řešíme zadlužení bych si to asi ani neužila.

• Citovat
  • Nahlásit
24395
28.5.20 20:19
@Anonymní píše:
Chlap je fér, nemám důvod mu nedůvěřovat nebo čekat nějakou křivárnu, ale má prostě v sobě odjakživa touhu po tom, aby vše bylo 100% fér. Jen mám malinko pocit, že tohle nebude úplně fér. Jinak říkal, že z těch velkých věcí by mě pak případně vyplatil např. topení, fasáda, nová kuchyň apod. Jen vidím spoustu peněz i v těch méně viditelných položkách a pochybuju, že po delší době budeme něco ochotní takto vyúčtovávat.

To jsou teda temata na probirani :roll:.Mne to prijde divny, vetsinou par resi budoucnost spolecnou a ne co si vyplati pro rozchodu. Az budes na RD, tak vse budete tahnout takto a nic ti nebude rikat pane.No ani nahodou. Delej jak myslis, ale aby jsi na naivitu v neho nedojela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat