Hypotéka na družstevní byt bez ručení jinou nemovitostí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monali
Kecalka 361 příspěvků 13.09.10 10:08
Hypotéka na družstevní byt bez ručení jinou nemovitostí?

Dobrý den, naskytla se nám možnost koupit družstevní byt za dobrou cenu ale musíme si na to vzít hypotéku.jenže banky chtějí při koupi družstevního bytu ručit jinou nemovitostí. A to my nemáme. Máme jen nějaké pozemky ale to by nestačilo.Nevíte jestli některá banka toto ručení nevyžaduje?Vždyt přece práva k družstevnímu bytu mají pomalu stejnou hodnotu jako byt v os.vl.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marketa_Fialova
Kecalka 114 příspěvků 13.09.10 10:14

ahoj, taky nechápu proč to tak je, ale bohužel neznám banku, která by nechtěla při koupi družstevního bytu ručit nemovitostí :-( mmch, co třeba zkusit ručit bytem/domkem vašich rodičů? to by nešlo?

Kaatia
Kecalka 192 příspěvků 13.09.10 10:19

Já nepomůžu, ale k tomu ručení mám jeden dotaz:

Vezmu si hyp. třeba 2 melouny, ručím nemovitostí za 3 mil.
Budu platit splátky normálně, ale najednou přijdu o práci, blablabla atd. exekutor.

Banka zastavěný dům prodá a vezme si částku, kterou zbývá doplatit do 2 mil a zbytek mi dá? Nebo tu částku, kterou bych doplatila řádnýma splátkama (tj+úroky, takže dejme tomu do 3 mil?). Nebo prostě zabaví barák a nezájem?

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16490 příspěvků 13.09.10 10:21

Monali žádná banka ti na družstevní byt nepůjčí bez ručení jinou nemovitostí. Máme to stejně.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16490 příspěvků 13.09.10 10:22

JEště mě napadlo, že by jste si mohli půjčit větší částku a n družstvu se domluvit na doplacení bytu a převodu do os. vlastnictví.

Seal
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 13.09.10 10:31
M-a-j-a píše:
Monali žádná banka ti na družstevní byt nepůjčí bez ručení jinou nemovitostí. Máme to stejně.

Přesně tak, je to proto, že koupí družstevního bytu kupuješ vlastně podíl, ne byt. A žádná banka nepůjde do společného vlastnictví. jediná možnost je převod do osobního vlastnictví, jak píše M-a-j-a, ale to by museli souhlasit všichi členové, což je dost těžké. Ale třeba to mají v plánu, poptej se.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16490 příspěvků 13.09.10 10:34

Seal o převodu do os. vlastnictví rozhoduje představenstvo družstva. Ne členové. My třeba můžeme zažádat do konce března, v dubnu nám to schváli, musí se zaplatit ta částka, ktero vypočítají a byt je náš.
Jo a je třeba počítat s tím, že pokud je dům zateplený a má nová okna, tak je třeba vše toto doplatit.

Monali
Kecalka 361 příspěvků 13.09.10 10:41

¨byty se měli do os. převádět už teď ale je problém s pozemkem na kterém bytovka stojí..Na jedné parcele stojí 3 bytovky a musí se to řešit s katastrem nabo co…no tak se to vleče,zástupce nájemníku, který to řeší s družstvem tvrdí, že by to tak za rok mělo být pořešené, pokud se zas nevyskytne jiný problém..jinak ten převod je stanoven na 30 tis, což není horentní suma..Tak jsme se domluvili s majitelem, že pokud to nepujde koupit ted, jako družstevní byt, tak že nám ho pronajme na dobu než se převedou práva na osobní byt a pak nám ho prodá..samozřejmě tohle všechno bude v nájemní smlouvě…nebudem přece opravovat jeho byt a pak z toho nic mít nebudem:-)..samozřejmě lepší by bylo ho koupit hned tak zjištuji možnosti…

Seal
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 13.09.10 10:41

Máš pravdu, omlouvám se za mystifikaci :wink: To co jsem psala platí pro podílové spoluvlastnictví, s tím mám zas zkušenost já, ale pro banku je to stejný problém.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16490 příspěvků 13.09.10 10:44

Monali tak pokud je s majitelem domluva, tak je to fajn.

Surinka
Povídálka 22 příspěvků 13.09.10 12:23

Ahoj, mi jsme kupovali loni byt -družstevní na hypotéku, neměli jsme nic k ručení. Jediná podmínka byla, abychom do roka od podpisu smlouvy převedli družstevní do OV - to sepovedlo. takže pokud zaplatíte anuitu, mělo by to jít. Podmínka je 1 rok. Hanka

Baba Jaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.10 12:24

Ahoj,též jsme kupovali družstevní byt a máme hypotéku. Měli jsme k tomu finančního poradce (ten je zdarma),máme hypotéku u české spořitelny a ručíme tím družstevním bytem.Podmínka je,že do roka se musí převést do osobního vlastnictví.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16490 příspěvků 13.09.10 12:33

HOlky vidíte na toto jsem úplně zapoměla, že to tak jde. My jsme totiž věděli, že do roka nedáme dohromady peníze, tak jsme to takhle neřešili.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 13.09.10 16:31

Tak my koupili družstevní byt díky úvěru ze stavebního spoření od ČS, neručíme žádnou jinou nemovitostí… Ale nám stačilo 400.000 Kč.

marketa123456
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.11 12:48
překlenovací úvěr

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik jste museli mít ručitelů aby Vám úvěr dali?? Stačil jeden??

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >