Reklama

Hypotéka na dům - stavba domu nového

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.15 10:35
Hypotéka na dům-stavba domu nového

Dobrý den, omlouvám se za anonym, ale nechci, aby každý tušil :-).
Mám takový speciální dotaz a samozřejmě vím, že je nejlepší si dojít do banky a zeptat se pířmo tam, ale manžel je pracovně tak vytížený, že bych ráda zjistila zatím alespoň něco.
Máme s manželem hypotéku na radový domeček, ale vzhledem k několika soukromým okolnostem jsme se rozhodli, že bychom chtěli si postavit dům nový a jinde.
Ted je moje otázka, jestli máte někdo obdobnou zkušennost. Jestliže už máme hypotéku na dům, existují nějaké možnosti, jak si vzít novou hypotéku na stavbu nového domu, avšak nemuset prodávat dům ve kterém teď žijeme. Prostě chtěli bychom začít stavět a v domě nynějším bydlet, než se samozřejmě nový dům postavý a začít ho prodávat třeba 3 měsíce před dokončením stavby nového domu. Jelikož máme dvě malé děti, nechceme na rok do podnájmu a pak zase do nového. Existují nějaké možnosti? Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.15 10:36

Za pravopis se omlouvám, sedí mi u psaní na klíně roční dcera.

soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 12.05.15 10:37

Ja myslim, ze by to nemusel byt problem, pokud radne splacite soucasnou… tu vam ale urcite odectou od prijmu… tedy pokud i tak budete dostatecne bonitni, mit cim rucit na novou hypo atd.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62945 příspěvků 3 inzeráty 12.05.15 10:38

No, teoreticky ta možnost existuje, má jedno velké ALE - museli byste být dostatečně bonitní, abyste měli příjem na obě hypotéky, plus tedy možná ještě něco dalšího na ručení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.15 10:41

NO manžel má 40 čistého + roční prémie já 9 mateřskou a máme i další nemovitost k ručení a splátky jsou také v pořádku a včas. Jediné co vím, že když se staví dům hypotéka se uvolnuje postupně na tři části dle stavby domu a samozřejmě se hned od začátku platí, ze začátku třeba 20 procent a na toto splácení druhé hypotéky, než bychom prodali stávající dům máme také našetřeno.

Pedro 00
Závislačka 3650 příspěvků 12.05.15 10:44

Skoro každý finanční poradce vám udělá hrubou kalkulaci, opravdu je to o té bonitě. Bez konkrétních čísel se tady dozvíš jen to, že možnosti existují - za určitých podmínek.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62945 příspěvků 3 inzeráty 12.05.15 10:45

No, je otázkou kolik máte tu první hypo… jako vyjít by to možná s tímhle příjmem mohlo, ale bude to dost na hraně :think:
A jinak se od začátku platí úroky z čerpané částky, což bývá víc jak 20%, bonita se každopádně ale posuzuje na celou splátku.

soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 12.05.15 10:52

Hlavne pozor, aby manzel neprisel nez postavite barak o praci ci neonemocnel… to pak uplatit dve hypo by byl docela vykon…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.15 10:59
@soney píše:
Hlavne pozor, aby manzel neprisel nez postavite barak o praci ci neonemocnel… to pak uplatit dve hypo by byl docela vykon…

Děkuji za radu, s tím však počítáme máme dost našetřeno právě abychom mohly splácet dvě hypotéky než se postaví nový dům a starý prodá

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.15 11:04

Moc děkuji, jak to tak pročítám je tedy zapotřebí mít vysoký příjem, nejlépe nemovitost ještě na ručení, mít našetřeno na na to abychom mohli po dobu cca třičtvrtě roku splácet dvě hypotéky, což je tak nějak reálné, pouze tedy zjistit jestli dostačuje příjem. Děkuji moc

circle
Nováček 6 příspěvků 12.05.15 11:51

Nemohu založit téma, tak bych se ráda připojila k tomuto tématu. Mám dotaz, jak byste řešili takovouto situaci. Bydlet ve svém a splácet úvěr ze stav. spoření cca 7 tisíc, kdy každý z partnerů má plat cca 16 500 čistého, nebo bydlet za peníze a v nemovitosti rodiče jednoho z partnera, kde nejsou dobré vztahy, ale ten partner, u jehož rodiče by to bylo, je absolutně proti jakékoli půjčce. Děkuji.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15378 příspěvků 12.05.15 12:01

@circle Stopro pro variantu A.

Peczka
Extra třída :D 13171 příspěvků 12.05.15 12:05

@circle taky jsem za variantu A

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 12.05.15 12:13

@circle Buď a) nebo c) Nechceš se zadlužit, dobrá, tak nemovitost bude psaná jen na mě, těch 7000 budu platit já, ty si stejnou částku budeš posílat na svůj založený účet nebo s ní disponovat podle svého uvážení, a ze zbývajících 19000 našich příjmů budeme společně platit náklady na energie a služby, domácnost a vše ostatní. V případě rozchodu ty máš našetřenou rezervu a mně zůstává bydlení.

circle
Nováček 6 příspěvků 12.05.15 12:21

Zrcadlo - výborný nápad, děkuji. Ovšem co dál, když se narodí dítě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >