Hypotéka na koupi domu - první zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oblecenikl
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 19.10.18 17:51
Hypotéka na koupi domu - první zaměstnání

Hezký večer, možná někdo nad moji otázkou zakrouti hlavou, ale ano, opravdu se chci zeptat :) naskytla se mi možnost koupit dům, v hodnotě 1100000 Kč. Jelikož jsem v květnu dostudovala, pracují teprve 5 měsíců. Můj plat je 20 tisíc. Mám nějakou naději získat hypotéku? Je to vůbec reálné? Budu o ní zadat sama.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 19.10.18 17:56

Máte nějaké úspory či možnost někde zajistit zástavu za cca 200tis? Btw za 1,1M, ten dům stojí a je obyvatelný?

tininas
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 19.10.18 17:57
@Oblecenikl píše:
Hezký večer, možná někdo nad moji otázkou zakrouti hlavou, ale ano, opravdu se chci zeptat :) naskytla se mi možnost koupit dům, v hodnotě 1100000 Kč. Jelikož jsem v květnu dostudovala, pracují teprve 5 měsíců. Můj plat je 20 tisíc. Mám nějakou naději získat hypotéku? Je to vůbec reálné? Budu o ní zadat sama.

Ahoj.

Oběhni banky, řekni jim to, co jsi tu napsala a uvidíš, jak se vyjádří.

Každá má svá pravidla - navíc - ty pravidla nejsou předem daná.

Držím palce.

Příspěvek upraven 19.10.18 v 18:01

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5629 příspěvků 19.10.18 17:59

Oni ti neposkytnou celou částku, dostaneš tak 80% na zbytek musíš mít našetrno nebo si vzít nějakou půjčku, ale uvážila bych jestli to budeš schopna splácet. :think: když dům koupíš je obyvatelný? Ono se to nezdá ale u starších domů dáš kolikrát další milion za opravy :nevim:

Lucy75
Kecalka 239 příspěvků 3 inzeráty 19.10.18 18:09

pravidla pro poskytování hypoték se nyní zpřísňovaly, musíte mít obvykle nejméně 20%, nedoporučuju to kombinovat s Úvěrem ze stavebního spoření, což se často dělá, protože v takovém případě pak platíte jak hypošku, tak úvěr ze stavebka + energie a běžné náklady a služby - a nezůstane vám nic k žití :nevim: https://www.irozhlas.cz/…806121019_pj
banky na svých stránkách mívají kalkulačky pro poskytnutí hypotéky, nejdřív zkuste tu svoji.. a pozor - bonitu vám bude snižovat i jakákoliv kreditka (třeba Cetelem ke koupi nějakého zboží, kterou jste ani neaktivovala, ale figuruje jako Váš závazek v registru bankovních/ne­bankovních informací) či jiný úvěr.. takže pokud nějaký máte, na hypošku nepomýšlejte.. navíc na 25 let vám vychází splátka zhruba na cca 4tisíce s fixací na 5 let a akontací 20% , bude to natěsno…

lachtanice86
Kelišová 6469 příspěvků 19.10.18 18:14

@Oblecenikl a jaké máš úspory?

Oblecenikl
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 19.10.18 18:22

Mám našetřeno cca 250 tisíc. Dům je obyvatelný. Žádné velké investice v této době nejsou potřeba. Případne náklady by spočívaly pouze v designu dle svého. Dům bych koupila od známých, který k němu maji citový vztah a nechtějí ho prodat ,, cizímu,,

beta72xxx
Stálice 78 příspěvků 19.10.18 18:47
asi by to šlo..jen

Na svůj věk máš - oproti jiným tazatelům zde - poměrně slušné úspory.
Zkus si kalkulačky různých bank - ať máš alespoň trochu představu.

Dle všeho projdeš, jen : počítej s 4% daní za nabytí nemovitosti, není sice závratná vzhledem ke kupní ceně, ale tvoje naspořené prostředky sníží téměř o 1/5.

Splátka by mohla být kolem 5tisíc, ale to je jen splátka. Kde jsou energie, vodné, rozpočti pojištění…dům je za na dnešní dobu neuvěřitelně nízkou cenu - ale budu ti věřit, že nepotřebuje opravdu velké investice.
I tak budeš měsíčně platit minimálně 10tis CZK náklady na bydlení. Plat máš 20tis (je to už netto předpokládám?) Zbývá ti tak 10tis na život.
Jídlo, doprava do práce (kde je tak levný dům? živíš auto?), oblečení, telefony, plus nedej Bože, když se ti v domě vysype kotel?

Cena je hodně hodně dobrá, ale při tvém platu bych dům neriskovala, spíš byt v lokalitě s výbornou dopravní dostupností. Finanční nároky domu by tě mohly v případě potíží položit na lopatky. ČLověk totiž míní, že „stačí designové úpravy“…realita bývá horší. V domě jsem vyrostla, není mi to cizí. A i kvůli financím budu další bydlení po bytě volit opět byt. :nevim:

Počítej, počítej, počítej - i s tou nejčernější variantou, s tou hlavně v dnešní době, kdy nikdo neví, kdy přijde další sešup ekonomiky směrem dolů.

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 19.10.18 18:50
@Oblecenikl píše:
Hezký večer, možná někdo nad moji otázkou zakrouti hlavou, ale ano, opravdu se chci zeptat :) naskytla se mi možnost koupit dům, v hodnotě 1100000 Kč. Jelikož jsem v květnu dostudovala, pracují teprve 5 měsíců. Můj plat je 20 tisíc. Mám nějakou naději získat hypotéku? Je to vůbec reálné? Budu o ní zadat sama.

realne to je ale splatka bude vysoka, neni lepsi pockat?
Brzo prijde krize, tebe vyhodi z prace a ceny nemovitosti klesnou nebo se minimalne zastavi.
Proc o to tak usilujes, neni lepsi najit si nekoho s bytem a vnutit se k nemu a nechat si od nej co nejvic veci platit a preckat tak prvni leta po skole?

Lucy75
Kecalka 239 příspěvků 3 inzeráty 19.10.18 19:00

@beta72×xx 100% souhlasím, v baráku se jedná pořád o nějaké investice… tazatelka nepíše, jak se tam topí - plyn ? dřevo ? střecha je opravdu OK ? dům je suchý ? okna, podlahy - za tyhle peníze jsou skutečně v dobré kondici ? když se něco pokazí, z čeho to pak bude financovat ? my nakonec po různých peripetiích taky nakonec zvolili byt ve městě a domek je jen jako chalupa - aby nebylo tak nutné do toho nutně investovat… v první práci jsem si ze stavebka pořídila byt a myslím, že to bylo vzhledem k příjmu adekvátní… jít sama do domku na hypošku je celkem dost vysoké riziko, navíc bude zřejmě nutno dojíždět ? takže náklady na benzín.. a co když se pokazí auto ? opravovat se bude za co ? no, nechci brát iluze, ale už jsem v životě kvůli baráku velmi tvrdě narazila, takže jsem mnohem opatrnější.. ve dvou by to bylo o něčem jiném samozřejmě… možná bych taky radši počkala na krizi, nemovitosti zas půjdou dolů..

beta72xxx
Stálice 78 příspěvků 19.10.18 19:14
souhlas

@Lucy75
Přesně, souhlasím s tím, co píšeš, do puntíku - není co dodat. Asi bereme iluze do života, ale věřím, že zakladatelka vyřeší věc ke svojí spokojenosti a tak, aby časem neobnovovala diskuse typu „nezvládám splácet hypotéku“…

Lucy75
Kecalka 239 příspěvků 3 inzeráty 19.10.18 19:20

@beta72×xx přesně tak :kytka: na druhou stranu přesně chápu její nadšení a navíc ta lákavá výhodná cena a vidina domečku a kávičky na terase .. já tomu přesně rozumím.. jen prostě ještě na to není vhodná a bezpečná konstalace…bohužel… ale stejně si udělá podle svého.. za spočítání nic nedá.. ale horší pak to skučení týden před výplatou když se nedej bože něco pokazí :,( nechtěla bych to zažívat podruhé, vím přesně o čem píšu… :mavam:

Oblecenikl
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 19.10.18 19:24

Děkuji všem za příspěvky ať jsou jakékoli :) na příspěvek: ať si najdu někoho s bytem a přečkám začátky,tak jen odpovím: že takový člověk nejsem. Jsem ráda na svých nohách, v dobe studia jsem nebyla závislá na rodicich a vše jsem si platila sama a ještě dokázala našetřit (brigády).

Magdaleeena
Kelišová 5678 příspěvků 19.10.18 19:34

Já mám nastaveno tak nějak podobně.. Pokud jsi „rozumná“ pokud se týče financí a dokážeš s nimi hospodařit, šla bych do toho. Mně případné problémy vždy motivovaly spíše k řešení.. :lol: Když jsem potřebovala více peněz, věděla jsem, že je zkrátka budu muset vydělat.
Když jsem kupovala své první bydlení, řešila jsem s okolí, protiargumenty byly od kdekoho, vím, že to všichni mysleli dobře :srdce: ;)
Je vidět, že nějaké finance máš, zřejmě hospodařit/vydělat umíš, šla bych do toho. „Ale“ mě to zařizování/vy­řizování/vydě­lávání na splátky :lol:/rekonstrukce.. vždy bavilo.. :mrgreen:
Edit: MMCH - Pokud se týče nákladů na bydlení, ty částky, jak se můžeš dočíst v diskuzích, mohou být velmi rozdílné (já se pohybuji cca na částce třetinové oproti těm „nejvyšším“). I to se dá „ošetřit“..

@Oblecenikl
@Oblecenikl píše:
Děkuji všem za příspěvky ať jsou jakékoli :) na příspěvek: ať si najdu někoho s bytem a přečkám začátky,tak jen odpovím: že takový člověk nejsem. Jsem ráda na svých nohách, v dobe studia jsem nebyla závislá na rodicich a vše jsem si platila sama a ještě dokázala našetřit (brigády).

Do-not-touch
Závislačka 2879 příspěvků 19.10.18 19:46
@Medvidek1998 píše:
realne to je ale splatka bude vysoka, neni lepsi pockat?
Brzo prijde krize, tebe vyhodi z prace a ceny nemovitosti klesnou nebo se minimalne zastavi.
Proc o to tak usilujes, neni lepsi najit si nekoho s bytem a vnutit se k nemu a nechat si od nej co nejvic veci platit a preckat tak prvni leta po skole?

vnutit se k někomu a nechat si od něj co nejvíc platit?? 8o

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >