Hypotéka na vyplacení zástavy u vlastního domu

AH
112
12.2.21 18:36

Hypotéka na vyplacení zástavy u vlastního domu

Není tu prosím někdo, kdo se blíže zabývá hypotékami? Neřešil tu někdo, zda je možné vzít si hypotéku na dům na splacení zástavního práva (rodinný člen)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19030
12.2.21 18:44

Můžeš si vzít tzv americkou hypotéku a pokud tím zástavním právem myslíš spoluvlastnictví po dědictví tak taky. Budeš to muset blíže specifikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24777
12.2.21 18:56

@Janli nešla by i klasická hypotéka? Vždyť ten kus domu prakticky kupuje. To že to bylo kvůli dědictví, by v tom snad nemělo hrát roli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
112
12.2.21 18:57
@Janli píše:
Můžeš si vzít tzv americkou hypotéku a pokud tím zástavním právem myslíš spoluvlastnictví po dědictví tak taky. Budeš to muset blíže specifikovat.

Spoluvlastnictví právě nemyslím.
Budu kupovat teď dům. Půlku peněz mi půjčí rodinný příslušník. Dům tedy bude psaný na mě, ale bude na něm váznou zástavní právo na rodinného člena, který mi půjčil.
Ráda bych měla jistotu, že kdyby rodinný člen potřeboval třeba za 5 let peníze zpět (spíš to nenastane, ale člověk nikdy neví), tak abych mohla dotyčného vyplatit hypotékou.

Ideální stav je, kdybych si mohla vzít hypotéku a tou vyplatit zástavní právo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
112
12.2.21 19:00
@Aspera píše:
@Janli nešla by i klasická hypotéka? Vždyť ten kus domu prakticky kupuje. To že to bylo kvůli dědictví, by v tom snad nemělo hrát roli?

Problém je, že bych vlastně kupovala dům, který bude napsaný jen na mě :?

V jedné poradně mi celkem stroze odpověděli, že „Dobrý den,
hypotéku je možné čerpat i na vypořádání majetkových poměrů v rámci rodiny či dědictví. “

Ale upřímně to v podmínkách hypoték moc nemůžu najít a ráda bych měla 100% jistotu. Ještě je ve hře napsat dům půl na půl a v případě potřeby si druhou půlku přes hypotéku odkoupit. To už by neměl být problém, ale provozně by to bylo složitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6795
12.2.21 19:06

@AH takže celou nemovitost kupuješ cash a jen půlku ti dá někdo jiný? A vůči němu chceš nějaký jistoty nebo tak nějak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
112
12.2.21 19:10
@Cenarius píše:
@AH takže celou nemovitost kupuješ cash a jen půlku ti dá někdo jiný? A vůči němu chceš nějaký jistoty nebo tak nějak?

Přesně tak.
Momentálně jsem na RD, takže mi hypo nikdo nedá, jinak bych si ji vzala rovnou. Pokud by dotyčný peníze nepotřeboval, tak máme smlouvu o půjčce na 20 let, kdy mu je budu splácet bezúročně. Pokud je potřebovat ale bude, tak právě zjišťuju jakž takž výhodná řešení. Spotřebitelské půjčky jsou na málo let (koukala jsem na fio a tam je to max. 8 let), vzhledem k částce potřebuju splácet těch 20-25 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19030
12.2.21 19:13
@AH píše:
Spoluvlastnictví právě nemyslím.
Budu kupovat teď dům. Půlku peněz mi půjčí rodinný příslušník. Dům tedy bude psaný na mě, ale bude na něm váznou zástavní právo na rodinného člena, který mi půjčil.
Ráda bych měla jistotu, že kdyby rodinný člen potřeboval třeba za 5 let peníze zpět (spíš to nenastane, ale člověk nikdy neví), tak abych mohla dotyčného vyplatit hypotékou.Ideální stav je, kdybych si mohla vzít hypotéku a tou vyplatit zástavní právo.

Tohle hypotékou řešitelný je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19030
12.2.21 19:14
@Aspera píše:
@Janli nešla by i klasická hypotéka? Vždyť ten kus domu prakticky kupuje. To že to bylo kvůli dědictví, by v tom snad nemělo hrát roli?

U vyplacení dědictví samozřejmě klasická hypo. Jen ten dotaz byl tak zmatený, že jsem uvedla obě možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
112
12.2.21 19:18
@Janli píše:
Tohle hypotékou řešitelný je.

Nevíš prosím pod co konkrétně by se to zařadilo?
Ještě jsem koukala, že je možnost v tomhle případě vzít si hypotéku na půjčenou částku v rodině, kdy smlouva je s notářsky ověřeným podpisem. Ale co jsem koukala třeba na českou spořitelnu, tak tam si to jde vzít takhle zpětně jen max. do 12 měsíců od půjčky. Pochybuju, že jiné banky to budou mít třeba na těch 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19030
12.2.21 20:14
@AH píše:
Nevíš prosím pod co konkrétně by se to zařadilo?
Ještě jsem koukala, že je možnost v tomhle případě vzít si hypotéku na půjčenou částku v rodině, kdy smlouva je s notářsky ověřeným podpisem. Ale co jsem koukala třeba na českou spořitelnu, tak tam si to jde vzít takhle zpětně jen max. do 12 měsíců od půjčky. Pochybuju, že jiné banky to budou mít třeba na těch 5 let.

Tu smlouvu o půjčce můžete znovu sepsat kdykoliv. V tom problém není. Ono nemá smysl moc bádat, protože podmínky se neustále mění. Nějaká hypotéka na to vzít jde, konkrétní věci má smysl zjišťovat, až to bude potřeba řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
12.2.21 20:43
@Janli píše:
Tu smlouvu o půjčce můžete znovu sepsat kdykoliv. V tom problém není. Ono nemá smysl moc bádat, protože podmínky se neustále mění. Nějaká hypotéka na to vzít jde, konkrétní věci má smysl zjišťovat, až to bude potřeba řešit.

No ja nevim zda banka pujci na dum, kde bude zastavni pravo na nekoho jineho. Takovy dum by pak banka nemohla prodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74853
12.2.21 21:12
@Simmcaa píše:
No ja nevim zda banka pujci na dum, kde bude zastavni pravo na nekoho jineho. Takovy dum by pak banka nemohla prodat.

Tak logicky se pri uvolneni penez z te hypotéky to zastavni pravo smaze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
12.2.21 21:12
@j.a.n.i1 píše:
Tak logicky se pri uvolneni penez z te hypotéky to zastavni pravo smaze.

Pravda, to mi nedoslo. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat