Hypotéka nebo obecní byt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 20:38
Hypotéka nebo obecní byt?

Bydlím v obecním bytě 1+1. Nájem platím cca 5300 i s energiema. Mám našetřeno cca 400 tisíc. Je mi 36 let, žiji sama a počítám s tím, že zůstanu do konce života bezdětná a bez partnera. Beru čistého kolem 28 tisíci.
Uvažuji o koupi bytu. Je to dobrý nápad. Vím, že jsem si jej měla koupit už před deseti lety, ale bohužel…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5987 příspěvků 29.07.19 20:43

No a tusiš, jak má obec v plánu naložit s byty, v budoucnu?
Někdy se obec bytu zbavuje, potom by ti měli byt nabídnout k odkupu.
Nevím, těžko říct, jestli není výhodnější ještě šetřit?

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 29.07.19 20:46
@Anonymní píše:
Bydlím v obecním bytě 1+1. Nájem platím cca 5300 i s energiema. Mám našetřeno cca 400 tisíc. Je mi 36 let, žiji sama a počítám s tím, že zůstanu do konce života bezdětná a bez partnera. Beru čistého kolem 28 tisíci.
Uvažuji o koupi bytu. Je to dobrý nápad. Vím, že jsem si jej měla koupit už před deseti lety, ale bohužel…

A odprodej obecních bytů není v plánu? :think: manžel před 15 lety koupil obecní byt 3+1 za 50 000 a prodávali je přednostně těm co byty měli pronajaté. Teď tady odprodavali byty 3+1 za 500 000 a to tu jinak tak velký byty stojí 1,3-1,7 milionu podle toho zda je jádro umakart nebo zděný. Pokud by byla možnost odkoupit byt co v něm bydlíš tak by se ti to nejspíš vyplatilo :) :kytka:

Příspěvek upraven 29.07.19 v 20:46

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 29.07.19 20:46

A jaký má koupě bytu smysl?

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 29.07.19 20:47
@Zumpa píše:

Asi to že je ve vlastním a může byt zrekonstruovat a upravit ho podle sebe? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 20:49
@g.sandova píše:
No a tusiš, jak má obec v plánu naložit s byty, v budoucnu?
Někdy se obec bytu zbavuje, potom by ti měli byt nabídnout k odkupu.
Nevím, těžko říct, jestli není výhodnější ještě šetřit?

Do tohoto obecního bytu jsem šla s tím, že ho odkoupím. Město si ale tento dům nechalo. Říkáš šetřit? A argument? :) To mě taky napadlo, ale byty půjdou v dlouhodobém horizontu nahoru…

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 29.07.19 20:50
@Ravedd píše:
Asi to že je ve vlastním a může byt zrekonstruovat a upravit ho podle sebe? :think:

To může i pronajatý. Proto se ptám, jaký má koupě smysl - je ve stávajícím nespokojená? Nebo prostě chce mít pocit, že bydlí ve svém?

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 29.07.19 20:51
@Anonymní píše:
Do tohoto obecního bytu jsem šla s tím, že ho odkoupím. Město si ale tento dům nechalo. Říkáš šetřit? A argument? :) To mě taky napadlo, ale byty půjdou v dlouhodobém horizontu nahoru…

Hlavně obce mají byty prodávat za odhadní cenu.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 29.07.19 20:54
@Zumpa píše:
To může i pronajatý. Proto se ptám, jaký má koupě smysl - je ve stávajícím nespokojená? Nebo prostě chce mít pocit, že bydlí ve svém?

pro mě je vlastní bydlení větší jistota než pronájem kde mi kdykoliv můžou říct že neprodlouží smlouvu :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 20:55
@Zumpa píše:

Tak bydlela bych ve vlastním. A nájem je určitě nižší než v obecním. Navíc se nám každý rok ten nájem zvyšuje.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 29.07.19 20:59
@Anonymní píše:
Tak bydlela bych ve vlastním. A nájem je určitě nižší než v obecním. Navíc se nám každý rok ten nájem zvyšuje.

Ve vlastním se žádný nájem neplatí.

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5987 příspěvků 29.07.19 20:59
@Anonymní píše:

Myslím ještě šetřit a vyčkávat, až ti jo nabídnou k odkupu. Což se může i nemusí stát. Nevím, je to otázka. Zase nejvyšší čas jít do hypo, nebo prostě do koupi bytu.
Utahla bys to?

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 29.07.19 20:59

A komu přesně ten byt patří?

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 29.07.19 21:01
@Anonymní píše:

Kde žiješ, kolik stojí ve tvém městě byty do OV, třeba 2+1? Pokud nevíš, bude - li obec město prodávat, co kombince koupě bytu do OV na pronájem (ten ti bude splácet hypotéku) a počkat, jestli si město odprodej časem nerozmyslí :think:? Tyhle odprodeje bývají levnější než tržní ceny ;) Mohla bys pak být zajištěná na stáří :think:

Příspěvek upraven 29.07.19 v 21:04

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 21:02
@Zumpa píše:
Ve vlastním se žádný nájem neplatí.

Ale platí, fond oprav a různé věci, pak ti to naskáče…I když to je těžko. Já si můžu koupit jedině byt v osobním vlastnictví.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama