Hypotéka od Raiffeisenbank, máte někdo zkušenosti?

15
6.11.10 19:26

Hypotéka od Raiffeisenbank máte někdo zkušenosti?

Mám dotaz ohledně hypotéky od výše uvedené banky.
Chceme si vzít hypotéku a Reifka nám vychází jako jedna z nejlepších, ale úrok je tam trochu vyšší 4,59%a fix na 3 roky. Jinak podmínky čerpání nám vyhovují maximálně. Máte někdo s touto bankou zkušenosti? …zda to, co slibují v začátku před podepsáním smlouvy opravdu dodrží, jaký byl odhadce od banky a celkově jak jste spokojení se službami. Na netu není moc recenzí a zkušeností…asi se píše jen o těch se kterými mají klienti špatné zkušenosti :lol: Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

989
6.11.10 20:14

Máme a jsme spokojeni moc. Odhadce v pohodě. Převedli jsme k nim i účet - mají super uživatelské prostředí pro internet baking. Vlastně do banky vůbec nemusím, ani pro novou kartu - ta přijde obyčejně poštou domů, aktivace po netu. Vše co se týče účtu řeším po tel s poradcem. Ale co se hypo týče - určitě záleží na konkrétních lidech. Ale podmínky dodržely všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7479
6.11.10 20:58

Já mám u nich jen půjčku a kvůli tomu musím mít i účet. A spokojená tedy nejsem :nevim: Už jen to že když jsem si žádala o půjčku, automaticky mi vnutili i účet, na kterém paltím za kde co :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7479
6.11.10 21:06

Jinak ono je to různé, jak kde co. Samozřejmě že to co nabízí většinou dodrží, ale všude jsou různé skryté poplatky a vůbec :nevim: My máme hypo u Stavební spořitelny české spořitelny, podmínky a tak vše v poho. Jen jednání s nimi :nevim: Dali nám pokutu za nco co zblbla jejich pracovnice, musela jsem to zdlouhavě řešit, ale ok. Problémy s doručovací adresou, měnili jsme jí několikrát a že je tam ta co chceme, stejně dopisy chodily na starou.
A s tou Raiffkou, to tak jedna věc je ten účet, platí se tam za každou odchozí platbu, po roce mi poslali kartu na blbé jméno a ještě mi naúčtovali novou :nevim: Takže ono je fakt všude něco a určitě jsou zas lidi co jsou naprosto spokojeni, protože jim to vyhovuje :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8411
6.11.10 21:48

Máme od nich hypotéku. Úrok sice vyšší, ale byli jsme spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
6.11.10 22:39

jojo, partner u nich má účet dlouhá léta a je s ním taky spokojen, proto jsme se zajímali i o úvěr od nich a nakonec se nám to začíná hodně zamlouvat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
6.11.10 22:49
Tejchi píše:
Já mám u nich jen půjčku a kvůli tomu musím mít i účet. A spokojená tedy nejsem :nevim: Už jen to že když jsem si žádala o půjčku, automaticky mi vnutili i účet, na kterém paltím za kde co :nevim:

Všude je něco, to je jasné, já mám účet u CSOB a naúčtují vám taky úplně všechno…,
chtěli jsme hypotéku od CS a čtu na ně nehezké recenze a hodně lidí má s nimi špatné zkušenosti.
Možná se vám stvební spoření vyplatilo, my ale potřebujeme rozjet stavbu, jelikož jsme pozemek koupili s uspořených peněz a jediná kdo vám uvolní 100% z odhadu a ještě nemusíte dokládat faktury je Reifka, takže pro nás zatím boduje… :potlesk: a ještě u té CS jsem četla, že hodně lidí od ní odchází, že po fixaci jim napálí vysoký úrok.....což může i Reifka samozřejmě, ale je to méně pravděpodobné, jelikož si spíše klienta chce udržet, když vidí že řádně splácí a nemusí % dohánět když už má klienta který souhlasil s vyšími úroky už na začátku /na pobočce nám bylo vysvětleno, že si spíše váží stávajících klientů, než aby nalákali na nízké úrokové sazby a pak navyšovali, že spíše po fixu budou úroky stejné, maximálně o malinko vyšší, ale že se i stalo, že snižovali ale vše se odvíjí stejně od ČNB a na úrocích v té době.....což nikdo dnes neví…/ ale děkuji moc za názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
6.11.10 22:56
DanMaj píše:
Máme od nich hypotéku. Úrok sice vyšší, ale byli jsme spokojení.

a už máte po fixaci, mohu vědět zda vám úrok zvedli???
děkuji moc za názor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5178
7.11.10 01:12

Spokojená jsem, ale mám od nich překlenovací úvěr ke stavebnímu spoření. Bylo mi to doporučeno jako výhodnější produkt než hypotéka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
7.11.10 07:03

My máme hypo, na výstavbu to byla nejlepsi volba prave kvuli moznostem cerpani, ale oni to vedeli a podle toho s nami zachazeli uz pri sjednavani, proste z pozice „stejne si to u nas date, nic na nas nezkousejte“, takze zadne slevy jako jinde (v komercce se teda chovali uplne jinak)

jinak jako problem zatim zadny, spis OK, akorat je paradoxni - pokud si vzpomenete na reklamy na reiffku - pan reditel tvoreny davem delniku, baletek a podobne - coz melo demonstrovat, jak moc se prizpusobuji klientovi - tak kulovy s prehazovackou. Smlouva je dana a nezmeni se v ni ani pismeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
7.11.10 08:06
Pudloslava píše:
My máme hypo, na výstavbu to byla nejlepsi volba prave kvuli moznostem cerpani, ale oni to vedeli a podle toho s nami zachazeli uz pri sjednavani, proste z pozice „stejne si to u nas date, nic na nas nezkousejte“, takze zadne slevy jako jinde (v komercce se teda chovali uplne jinak)jinak jako problem zatim zadny, spis OK, akorat je paradoxni - pokud si vzpomenete na reklamy na reiffku - pan reditel tvoreny davem delniku, baletek a podobne - coz melo demonstrovat, jak moc se prizpusobuji klientovi - tak kulovy s prehazovackou. Smlouva je dana a nezmeni se v ni ani pismeno.

já vím, že je trochu dražší, ale myslím, si, že opravdu nechtějí nalákat klienty na nízké úrokové sazby a po fixu jim to opálit…spíše si ho udržet a po jeho ověření (po fixu)mu nabídnout lepší podmínky…
U KB a Hypoteční musíme mít vyšší příjmy, to už víme a čerpání je také nižší než potřebujeme a čerpání bez faktur je pro nás nejideálnější volba, partner se pohybuje ve stavebnictví, takže si spoustu materiálu a práce udělá sám a nebo si sjedná někoho komu věří a nenamastí si na nás kapsu :-x jinak Hypoteční banka nám nabídka úplně stejný úrok jako Reifka, a s horší možností čerpání a ještě chtějí dolžit vyšší příjem :think: tak nechápu proč je tak ve všech článcích uváděná jako jedna z nejlepších (nejvýhodnějších) 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
7.11.10 08:23

Musím tedy říci, že paní na pobočce nám to vysvětlila úplně nějlépe ze všech co jsme kde byli a i o dokončení stavby atd…to jsme se nikde nedozvěděli, že není rozhodující kolaudace, ale posouzení jejich odhadce a že barák musí být dotažene se vším všudy i s fasádou.....jelikož bydlíme v nájmu, tak jsme se chtěli stěhovat co nejdříve a mysleli jsme, že uděláme jan spodek baráku a postupně si hořejšek budeme dodělávat, ale to prý u hypoték nejde…
ještě bychom si chtěli nechat udělat rozpočet u unicreditbank, mbank a Wüstenrot jen pro porovnání…
a mimochodem u naší finanční poradkyně nám Reifku vůbec nenabídli, nevím proč…asi z nich nemají moc zisk :mrgreen: až když zjišťujeme na vlatní pěst a to že u nich partner má účet, tak jsme je zkusili…
jo a ještě jedna věc která se nám hodně líbí, máme oba na účtech kontokorent a i 2 kreditní karty, já dokonce 1 na 80.000,– všechny banky je započítávají jako , že už máte úvěr a v Reifce nám řekli, že je tohle nezajímá, že nás budou posuzovat jako celek a kontokorenty a kreditky do toho nepočítají (1kreditky a 1kontokorent na osobu může být). U jiných bank bychom museli všechny kontokorenty i krediky zrušit, aby nám to nezhoršilo bonitu při posuzování .....

Příspěvek upraven 07.11.10 v 08:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
7.11.10 08:32

Ahojky

My teda máme překlenovák ze stavebka-vyhovuje mi na tom to snožování splátek.

Jinak s chováním a přístupen v Reifce jsme s manželem moc spokojení,máme finančního poradce a když se něco změní nebo je něco výhodného tak nám volá:palec:

účet nám teda nenutili.Já mám GE a manžel ČS :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
7.11.10 08:41

Možná u stavebka je to jiné, ale u hypo se nás nato ptali, ale tím, že máme, tak paní jen řekla „super“ a dále jsme se o tom nebavili.....ale myslím,že je to asi podmínka…díky za názor, přeci jenom je to splácení na mnoho let a přeplatíme nemalé peníze, tak bych nerada hned na začátku vlítla do něčeho, z čeho budu nešťastná a rvát si vlasy po celých 20 let.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8411
7.11.10 08:43

Ještě ne, máme fix na 5 let, takže ještě 3 roky a pak se uvidí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu