Hypotéka po třech letech po insolvenci

12
26.5.20 16:34

Hypotéka po třech letech po insolvenci

Dobre odpoledne,
Letos budu tři roky po insolvenci. Vím, že pět let registr atd. Mluvila jsem se znamím, který pracuje v realitach a on mi řekl, že by problém v tom úplně neměl být. Mám našetrený peníze, které bych mohla použít jako daných 20% z ceny.

Máte někdo zkušenosti s tímto?
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
26.5.20 16:36

@Loune nikdo ti ji nedá.. 5 let máš záznam a jen cvok by ti dal zrovna hypo. I na paušál na mobil se berou zálohy atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31917
26.5.20 16:42

@Loune

známÍm

tady bude systémová chyba už v zárodku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2719
26.5.20 16:48

Zloděj, který přes insolvenci okrade věřitele, by neměl mít doživotně nárok na žádnou hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16282
26.5.20 16:49
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9807
26.5.20 16:51
@Zumpa píše:
Zloděj, který přes insolvenci okrade věřitele, by neměl mít doživotně nárok na žádnou hypotéku.

Kolega za 5 let insolvence splatil 100% závazků. Ale dost možná je jediný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15256
26.5.20 16:53

Pokud jsi splatila 100% dluhů, tak ti možná za pár let nějaká banka hypo dá. Do pěti let ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
26.5.20 17:02
@Burj Chalifa píše:
@Loune

známÍm

tady bude systémová chyba už v zárodku. ;)

Vidíš to… A to mám maturitu :zed: :mrgreen:… Život je krutej :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2534
26.5.20 17:20

Ahoj,
zatím žiješ 5let po ukončení insolvence se záznamem v ISIR..
pokud jsi splatila 100% dluhů (což není vyloučeno, tj. 100% přihlášených pohledávek do ins. řízení), pak nevylučuji, že ti za těch 5let od ukončení hypotéku možná nějaká progresivnější banka dá (Airbank apod.), ale velmi mne udivuje, že se ti znovu chce do života s dluhy… nepoučitelná??
Pokud jsi pouze splnila podmínky oddlužení, tj. splatila více jak 30% dluhu (po novele už není nutné ani to), ale nezaplatila jsi VŠE, pak budeš mít záznamy v dalších registrech, bankovních i nebankovních informací i v solusu a na hypo i jiné úvěry apod. zapomeň..
zkus si aktuálně zařídit od operátora třeba mobil na splátky - narazíš - je problém i to..
pokud ti nedají mobil za pětku, těžko ti dá někdo částku v řádech milionů, ačkoliv ručenou nemovitostí.. zatím se snaž našetřit co nejvíc, kdybys měla třeba 40-50%, mohla by to být dosti „polehčující okolnost“ při schvalovacím procesu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
26.5.20 17:40

Zaplatila jsem 100% za necelé tři roky, ale v registrech jsem na 5 let, protože insolvence se nerozlišuje do kdy a kolik jsem uhradila.
Zadluzit se bohužel musím. Momentálně žiju u maminky se svým synem. Maminka má byt 3+„1 a jsme domluveni že byt mi přenechá s tím že jí koupím byt 2+1. Do podnájmu nechce za žádných okolností, je to starší dáma a pokud nevlastní byt ( já či ona) tak by byla vystresovana, že ji vyhodí na ulici atd. U nás se " normální“ byt pořídí lehce k milionu. 20% mám našetreno. Můj příjem je cca 29.000 čistého, plus alimenty, ale ty do toho nelze počítat.
Do insolvence jsem se dostala svojí vlastní vinou, nebudu vyprávět pohádky o tom jak jsem musela kvůli rodině se zadlužit atd. Prostě mladá, blbá, zadlužená. Celý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2534
26.5.20 17:46

@Loune hele, zkusit to můžeš, za to nic nedáš..
ale osobně bych fakt ještě ty dva roky počkala na to vyškrtnutí záznamu v Insolvenčním rejstříku.
Zatím si napiš všem bývalým věřitelům žádost, aby do všech registrů, kam tvůj záznam o dluhu poskytli, napsali, že je dluh 100% splacen. Ať na tebe pak neskáčou kostlivci ze skříní…
Osobně znám hodně lidí v insolvenci či po ní, ale nikdo tak krátce po ní nemovitost na hypotéku nekupoval (jeden pár ano, ale hypošku si brala jen ONA, která v ins. nikdy nebyla, je to na ni a on tam není ani jako ručitel), takže k tomuto by se mohly vyjádřit holky, které pracují v bankách, jak je pak systém pouští/nepouští při tomto konkrétním problému..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
26.5.20 17:52

@Lucy75 moc děkuji za radu… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.20 18:13
@ivašot. píše:
Kolega za 5 let insolvence splatil 100% závazků. Ale dost možná je jediný :mrgreen:

Můj ex teď ukončil a 98 %, jde to… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.20 18:15
@Loune píše:
Zaplatila jsem 100% za necelé tři roky, ale v registrech jsem na 5 let, protože insolvence se nerozlišuje do kdy a kolik jsem uhradila.
Zadluzit se bohužel musím. Momentálně žiju u maminky se svým synem. Maminka má byt 3+„1 a jsme domluveni že byt mi přenechá s tím že jí koupím byt 2+1. Do podnájmu nechce za žádných okolností, je to starší dáma a pokud nevlastní byt ( já či ona) tak by byla vystresovana, že ji vyhodí na ulici atd. U nás se " normální“ byt pořídí lehce k milionu. 20% mám našetreno. Můj příjem je cca 29.000 čistého, plus alimenty, ale ty do toho nelze počítat.
Do insolvence jsem se dostala svojí vlastní vinou, nebudu vyprávět pohádky o tom jak jsem musela kvůli rodině se zadlužit atd. Prostě mladá, blbá, zadlužená. Celý.

Zkus po 5 letech.. Dřív ne.. Ale moc s tím nepočítej.. Jak psaly holky, je problém mít jakoukoliv smlouvu, i kravinu na splátky.. Říkáš být za Mega, tzn chceš cca 800 tis.. To je dost nereálný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.20 11:15

Asi jí to nedaj, ale jako sorry byt za pouhých 800tis. LTV80% při příjmu v čistým 29000? Ještě k tomu bez alimentů. Twl to je mnohem bezpečnější než většina hypoték. Splátka nula nula prd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama