Hypotéka před svatbou, refinanc po svatbě.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaryn2
Nováček 6 příspěvků 12.08.18 18:21
Hypotéka před svatbou, refinanc po svatbě.

Dobrý den,
bohužel se musím zeptat na pár informací, které jsem tu nevycetl. Manželce se pořád něco nelíbí, tak mám obavu z nejhoršího.
Před svatbou sem si bral sam hypotéku, do bytu jsem musel dát 150 000kc.(podlahy, kuchyň). Pak jsem poznal manželku a oženil se. Po refinancování, jsme oba zapsání v hyp. smlouve. Na katastru jsem jen já jako majitel. Kdyby jsme se rozvadeli, budu muset vyplatit 50% ze zaplacené hypotéky za 2 roky co jsme svoji? A jestli se to počítá i z úrokem, nebo bez? Zeně platím její spoření, pro to, aby něco mela(buďme realisti)spada to do SJM? Zaplatil jsem za tu dobu za ní i dluhy co měla. Dá se ta počáteční investice do bytu a zaplacené její dluhy, nějak zohlednit při vypořádání? Děkuji za jakékoliv info.

Reakce:
Janli
Kelišová 6275 příspěvků 12.08.18 19:41

Ze splátek které jste zaplatili během manželství jí náleží polovina i za dobu, kdy byla hypo jen na tebe.

Jaryn2
Nováček 6 příspěvků 12.08.18 19:46
...

Jj, myslel jsem si to. Dík.
Kdyby někdo věděl ještě ostatní z mého dotazu, budu rád.

AstraG
Závislačka 4417 příspěvků 12.08.18 20:20

Jako nediv se, že se jí to nelíbí, ve smlouvě na hypo je a na katastru ne? To bych byla taky vzteklá. Pokud se nechceš dělit, neměl si se ženit ;)

Jaryn2
Nováček 6 příspěvků 12.08.18 20:23

Promiň, ale nikdo neřekl že se nechce dělit. A problémy nejsou skrz to, že není na katastru :). Promiň, ale tohle není vůbec vhodné. Já se o svou ženu postarám. :P Jen chci vědět co vyplývá ze zákona. Dik

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >