Hypotéka před svatbou, refinanc po svatbě.

6
12.8.18 18:21

Hypotéka před svatbou, refinanc po svatbě.

Dobrý den,
bohužel se musím zeptat na pár informací, které jsem tu nevycetl. Manželce se pořád něco nelíbí, tak mám obavu z nejhoršího.
Před svatbou sem si bral sam hypotéku, do bytu jsem musel dát 150 000kc.(podlahy, kuchyň). Pak jsem poznal manželku a oženil se. Po refinancování, jsme oba zapsání v hyp. smlouve. Na katastru jsem jen já jako majitel. Kdyby jsme se rozvadeli, budu muset vyplatit 50% ze zaplacené hypotéky za 2 roky co jsme svoji? A jestli se to počítá i z úrokem, nebo bez? Zeně platím její spoření, pro to, aby něco mela(buďme realisti)spada to do SJM? Zaplatil jsem za tu dobu za ní i dluhy co měla. Dá se ta počáteční investice do bytu a zaplacené její dluhy, nějak zohlednit při vypořádání? Děkuji za jakékoliv info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18997
12.8.18 19:41

Ze splátek které jste zaplatili během manželství jí náleží polovina i za dobu, kdy byla hypo jen na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
12.8.18 19:46

...

Jj, myslel jsem si to. Dík.
Kdyby někdo věděl ještě ostatní z mého dotazu, budu rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4632
12.8.18 20:20

Jako nediv se, že se jí to nelíbí, ve smlouvě na hypo je a na katastru ne? To bych byla taky vzteklá. Pokud se nechceš dělit, neměl si se ženit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
12.8.18 20:23

Promiň, ale nikdo neřekl že se nechce dělit. A problémy nejsou skrz to, že není na katastru :). Promiň, ale tohle není vůbec vhodné. Já se o svou ženu postarám. :P Jen chci vědět co vyplývá ze zákona. Dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat