Reklama

Hypotéka před svatbou, refinanc po svatbě.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jaryn2
Nováček 6 příspěvků 12.08.18 18:21
Hypotéka před svatbou, refinanc po svatbě.

Dobrý den,
bohužel se musím zeptat na pár informací, které jsem tu nevycetl. Manželce se pořád něco nelíbí, tak mám obavu z nejhoršího.
Před svatbou sem si bral sam hypotéku, do bytu jsem musel dát 150 000kc.(podlahy, kuchyň). Pak jsem poznal manželku a oženil se. Po refinancování, jsme oba zapsání v hyp. smlouve. Na katastru jsem jen já jako majitel. Kdyby jsme se rozvadeli, budu muset vyplatit 50% ze zaplacené hypotéky za 2 roky co jsme svoji? A jestli se to počítá i z úrokem, nebo bez? Zeně platím její spoření, pro to, aby něco mela(buďme realisti)spada to do SJM? Zaplatil jsem za tu dobu za ní i dluhy co měla. Dá se ta počáteční investice do bytu a zaplacené její dluhy, nějak zohlednit při vypořádání? Děkuji za jakékoliv info.

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5680 příspěvků 9 inzerátů 12.08.18 19:41

Ze splátek které jste zaplatili během manželství jí náleží polovina i za dobu, kdy byla hypo jen na tebe.

Jaryn2
Nováček 6 příspěvků 12.08.18 19:46
...

Jj, myslel jsem si to. Dík.
Kdyby někdo věděl ještě ostatní z mého dotazu, budu rád.

AstraG
Závislačka 4396 příspěvků 12.08.18 20:20

Jako nediv se, že se jí to nelíbí, ve smlouvě na hypo je a na katastru ne? To bych byla taky vzteklá. Pokud se nechceš dělit, neměl si se ženit ;)

Jaryn2
Nováček 6 příspěvků 12.08.18 20:23

Promiň, ale nikdo neřekl že se nechce dělit. A problémy nejsou skrz to, že není na katastru :). Promiň, ale tohle není vůbec vhodné. Já se o svou ženu postarám. :P Jen chci vědět co vyplývá ze zákona. Dik

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >