Hypotéka při mínusovém daňovém přiznání?

Anonymní
29.7.13 20:33

hypotéka při mínusovém daňovém přiznání?

Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Máme v pronájmu nemovitost, kterou užíváme k podnikání a měsíční nájem je 40000 měsíčně + 10000služby. nájemné platíme normálně na fakturu a peníze posíláme majiteli většinou na účet. Už nás, alr přestalo bavit cpát takovýhle prachy někomu cizímu a proto bysme chtěli něco si pořídit vlastního. Mám, ale problém s tím, že tento rok mi vyšlo danové přiznání cca 400tis. v mínusu.(těhotenství, nebyl nejak moc čas se podniku věnovat).Nájmy všechny mám zaplacené v čas. Zajímalo by mě, jestli i přes to by bzlo hypotéku možné získat s tím, že vlastně peníze, které dáváme tedka za ten nájem by vlastně šli na tu hypotéku??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71422
29.7.13 20:36

No, existují banky, kde nedokládáš u hypotéky příjem, jen čestné prohlášení, ale úroková sazba je výrazně vyšší než u klasické hypotéky. Plus občas se dají najít i nabídky, kdy neberou příjem, ale obrat… chce to pohledat, případně ty banky oběhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.13 20:46

@j.a.n.i1 No už hledáme, děkuji za radu já myslela, že třeba bude někdo vědět nějaký konkrétní produkt.Asi nám nakonec nic jinýho nezbyde než to udělat takhle, ale zaplatit nějak hodně navíc se mi taky nechce.Jako vím, že ty peníze vydělám, je to i podložené, ale holt jsem do toho mínusu spadla právě díky těm vysokým nájmům. Hypotéku cca 20-25 tis. měsíčně by pro mě nebyl problém platit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.13 20:47

Jo a jinak se omlouvám za ten anonym, ale snad chápete

• Nahlásit
  • Citovat
12658
29.7.13 20:50

Myslim ze equa bank to robi :-) ale skusenost nemam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.13 20:54

@pata308 Zkusím na to mrknout. děkuji za info :)

• Nahlásit
  • Citovat
12658
29.7.13 20:59
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
29.7.13 21:23

Hypoteční a komerční banka nepožaduje doložení příjmu, ale poskytne pouze úvěr ve výši 50% odhadní ceny nemovitosti, úrok je u těchto o něco vyšší, cca kolem 4%. :mavam: :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
29.7.13 21:37

Neni az takovy problem danova povinnost. U OSVC chce banka posledni 2 priznani a da se brat PRIJEM (nikoli zisk)- radek 101. Z toho se vezme urcite procento, deli se to 12 a to je pak „mesicni prijem“.
Navic pokud hypoteku berou manzele, tak se prijem bere od obou.
Na druhou stranu, uz par klientu jsem mel, pro ktere by nebyl problem platit treba 40.000 mesicne, ale hypoteku nedostali, protoze proste nedosahli na oficialni primy a BONITA nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama