Hypotéka - příjmy,kolik jste dostali?

Anonymní
9.8.20 00:21

Hypotéka- příjmy,kolik jste dostali?

Cauky, zarizujeme hypoteku na byt, zajímalo by mě kdo má hypo, kolik jste měli příjmy v čistém a na kolik peněz jste dosáhli. Jen takhle pro představu, jestli to úplně vzdát, jelikož teď po korone mě přijde ze si hlídají čím dal tím víc, a moc lidi na hypoteku nedosáhne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.8.20 00:40

Já měla tenkrát před deseti lety čistého asi 13 tisíc a dostala jsem 650tisíc v pohodě…

• Citovat
  • Nahlásit
4804
9.8.20 02:06

Jelikoz je tam mnohem vic fsktoru, ktere to ovlivnuji. Tak vedet pouze cisty prijem a velikost hypo, je vam celkem k nicemu.

A ano, banky jsou tedka vice obezretne, ale porad na vas vydelat chteji, to se nebojte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
9.8.20 07:28

Řeší se to teď i hlavně podle toho kolik máš vlastních zdrojů. Např. jestli máš našetřen milion, pak kolik chceš hypotéku a to ti vypočítají jestli na to z tvého příjmu dosáhneš. Nejlepší budeš mít když si najdeš nejakou banku a mají na netu online kalkulačku kde všechny údaje zadáš a ono ti to ukáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
9.8.20 07:43

Ono záleží na hodně věcech, příjmy vs výdaje, platební morálka… Každá banka to taky bere trochu jinak a záleží i na hypotečním poradci. A poslední dobou si banky hodně vybírají komu půjčí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 07:46

120t - 13m

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 10:25

Není to jen příjem/výše dosažené hypo. Ale budiž, začátkem loňského roku jsme si brali hypotéku 1600000, přítel měl čistý příjem 20tis., já tou dobou rodičák asi 14000. Splátky máme na 25 let, 7500Kč/měsíčně. Poplatky za různé blbosti kolem žádosti o hypo, advokátní úschovny, katastru, daň z nabytí… Takové různé poplatky se vyšplhaly docela na dost. Určitě bychom dosáhli i na vyšší částku hypotéky podle kalkulace, ale jsem ráda, že je to, jak je to. Musíš si ke splátce připočítat tak 5000 tisíc na energiích a jiných poplatcích na chod domácnosti. Kdybychom brali nejvyšší částku, na kterou bychom mohli dosáhnout, reálně si neumím představit, jak bychom živořili.

• Citovat
  • Nahlásit
60097
9.8.20 10:34
@Anonymní píše:
Cauky, zarizujeme hypoteku na byt, zajímalo by mě kdo má hypo, kolik jste měli příjmy v čistém a na kolik peněz jste dosáhli. Jen takhle pro představu, jestli to úplně vzdát, jelikož teď po korone mě přijde ze si hlídají čím dal tím víc, a moc lidi na hypoteku nedosáhne.

Dostanu se na cca 5 Mega, příjem průměr psaný 65, 2 vyzivovane děti ofiko.. Řešeno v době korony v březnu, toto byla nabídka banky, já brala ale jen 2 Mega

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
9.8.20 14:26

My čistý příjem asi kolem 55, splácíme ještě jednu hypo a našetřeno tak mega, dostali jsme se na 4 mega hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 22:27

My od dubna vyrizovali hypo na dum. Ted od srpna bydlime. Dali jsme 10% vlatnich zdroju 215 000,–, 10% jsme si „pujcili“ od Burinky 215 000, - (stavebni sporeni naopak-nejdriv dostanes penize a pak tam hazes splatky, az doplatis vysi stavebniho sporeni, mas nasporeno=vratila jsi pujcku, samo ze s urokama vratis vic),tim jsme se dostali na 80% hypo + tech 20% vlastni zdroje. Hypo byla 1 720 000, -, vl. zdroje 430 000,–, dohr. 2 150 000,– barak. Splatky mame cca 6800 hypo+1500 burinka, mesicne =cca 8 500,– (+energie pocitame cca 5000,–,ruzne pojistky schopnosti splacet a urazovka my+dcera 1500, pojistka dum 800,–, nakupy jidlo, drogerie, plenky, kocour krmeni cca 9000, telefony+internet 1500,benzin 3000). Manzel plat 28 000,– hrubeho, ja rodicak 7100,–,ted jsem radeji zvedla na 12 000, ale v zadosti na hypo bylo tech 7100,–. V zaloze mame mimo ucet „v obalce“ dva platy, pro strycka prihodu kdyby neco (auto, lednice, nedoplatky…). Je to sileny, na co musis myslet predem, jestli to nakonec vsechno utahnete. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4804
10.8.20 08:13
@Anonymní píše:
My od dubna vyrizovali hypo na dum. Ted od srpna bydlime. Dali jsme 10% vlatnich zdroju 215 000,–, 10% jsme si „pujcili“ od Burinky 215 000, - (stavebni sporeni naopak-nejdriv dostanes penize a pak tam hazes splatky, az doplatis vysi stavebniho sporeni, mas nasporeno=vratila jsi pujcku, samo ze s urokama vratis vic),tim jsme se dostali na 80% hypo + tech 20% vlastni zdroje. Hypo byla 1 720 000, -, vl. zdroje 430 000,–, dohr. 2 150 000,– barak. Splatky mame cca 6800 hypo+1500 burinka, mesicne =cca 8 500,- (+energie pocitame cca 5000,–,ruzne pojistky schopnosti splacet a urazovka my+dcera 1500, pojistka dum 800,-, nakupy jidlo, drogerie, plenky, kocour krmeni cca 9000, telefony+internet 1500,benzin 3000). Manzel plat 28 000,– hrubeho, ja rodicak 7100,–,ted jsem radeji zvedla na 12 000, ale v zadosti na hypo bylo tech 7100,–. V zaloze mame mimo ucet „v obalce“ dva platy, pro strycka prihodu kdyby neco (auto, lednice, nedoplatky…). Je to sileny, na co musis myslet predem, jestli to nakonec vsechno utahnete. :nevim:

No když si to spočítám, tak žijete z ruky do huby. Spíš jste rádi, když vyjdete měsíčně na nule. Nechtěl bych to mít takto „na krev“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 14:33

@Cenarius takhle to mame ted prvni mesic od srpna. Od zari jdu do prace, takze budeme mit dva platy, rodicak padne na soukromou skolku a auto nebudeme tolik vyuzivat, tzn i na benzinu usetrimd. Mame trochu nasetreno bokem a na to bychom sahli ze zacatku, nez bychom to vychytali. Nastesti nam to vyslo az od srpna, takze obe prace uz je slusny zaklad mesicniho vydelku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 15:32

My žádali na výstavbu o 4 000 000,–. Příjem dohromady 70 000,–. Našetřeno 800 000,–. Pozemek vlastní v hodnotě 800 000,–. Plus přítel má ještě jednu starou hypotéku na byt, který má hodnotu 2 000 000,– a zbývá mu doplatit 500 000,–.

• Citovat
  • Nahlásit
30977
29.8.20 09:27
@Cenarius píše:
No když si to spočítám, tak žijete z ruky do huby. Spíš jste rádi, když vyjdete měsíčně na nule. Nechtěl bych to mít takto „na krev“.

Při rodičáku normální stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
2.9.20 18:51

Ahoj,

chtěla bych se zeptat na jednu věc. Měli jsme dle slov hypotéční poradkyně předschválenou hypotéku. Podepsali jsme rezervační smlouvu a složili hotovost.
Poté jsme jednali s projektantem a následně stavitelem. Když jsme měli smlouvu o pozemku a smlouvu o dílo domu a poslali to tedy odhadci z banky, ozvala se nám naše hypotéční poradkyně s tím, že se vše nestihlo do konce měsíce a ted se musí žádat o vyjímku a chce po nás poslední výpis z účtu. Když jsem ji volala zpět s tím, že tomu nerozumím a nerada bych tedy přišla o rezervační zálohu, bylo mi řečeno, že to snad vyjde a kdyby ne, tak můžu žádat za dva měsíce znovu. Ale bohužel s pozemkem mi nikdo na platbu dva měsíce čekat nebude.Toto nám před podepsáním rezervační zálohy vůbec neřekla a jsem ted z toho dost překvapená, jelikož jsme skládali 250 tisíc.
Nedokázala mi to ani vysvětlit, proč je to ted na vyjímku a jakou roli tedy hraje ten konec měsíce a jen mi řekla, že to snad vyjde a už nemá čas a má toho dnes moc.
Nechápu totiž vůbec, proč nám toto neřekla před složením zálohy a s ledovým klidem řekla, že můžeme složit a podepsat, že hypotéku dostaneme.
Jestli je tu někdo, kdo mi to celé vysvětli, budu vděčná, ted totiž čekáme zda to tedy klapne a nepřijdeme o dost peněz a jsme z toho s přítelem celkem oba zoufalí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama