Hypotéka pro mladý pár 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
valacek
Povídálka 37 příspěvků 30.01.19 12:03
Hypotéka pro mladý pár 2019

Zdravím :)
chtěla bych se zeptat, chtěli bychom si někdy během příštího roku zažádat o hypotéku na stavbu domečku. Pozemek jsme dostali. Zatím nejsme sezdaní, ale v příštím roce to plánujeme. Přítelovi je 22 a už 4 roky pracuje, jeho plat se pohybuje (dle přesčasů) mezi 25 - 35 čistého a má smlouvu na dobu neurčitou. Já mám 23 začala jsem pracovat, zatím jsem ve zkušební době, plat mám cca 15000, od listopadu bych měla mít také dobu neurčitou a plat se mi během roku určitě zvedne, ale předpokládám, že nad 20 000 čistého se nedostanu. Chtěli bychom si na stavbu a vybavení půjčit cca 3 500 000 Kč… Myslíte, že je to reálné? A je lepší se vzít?

Předem děkuji za odpověď.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bandii
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 30.01.19 12:05

Lidé, kteří pokládají takovéto dotazy, by hypotéku dostávat neměli… :roll:

unuděná
Kelišová 5970 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 12:08

Opomněla jsi jeden stěžejní bod a sice, kolik budete mít do základu? Dnes už se banky na hypotéky nad 80% netváří, je to proti doporučení ČNB (nebo možná už nařízení, to nevím jistě) takže na 3,5mil byste měli mít alespoň 700tis našetřeno. Máte? ;)

valacek
Povídálka 37 příspěvků 30.01.19 12:15

@unuděná
Ano, základ našetřený máme, konkrétně tedy 850 000Kč.

@Bandii
Pokud Vás tyto dotazy rozčilují, tak je prosím ignorujte, jen jsem se slušně zeptala…

unuděná
Kelišová 5970 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 12:20
@valacek píše:
@unuděná

Pak myslím, že úplně v pohodě. Počkejte, až budete mít oba tu smlouvu na dobu neurčitou a vesele do toho. Svatba podmínkou není, já osobně bych si ale společnou hypotéku bez ní nebrala, je to zaprvé složitější na papírování a zadruhé kdyby něco, je lepší se tahat o sjm, než peníze vložené do bydlení na základě nějaké smlouvy mimo sjm.

atinka77
Kecalka 133 příspěvků 30.01.19 12:24

Já myslím, že by to neměl být problém, navíc si banka vezme do zástavy pozemek, který může ( samozřejmě dle lokality a ceny pozemků v daném místě ) nahradit právě tu hovotost, kterou byste jinak potřebovali. Při hypo kolem 3,5 mil. je splátka cca 15.000,– Kč při délce hypo na 30 let, musíte počítat také s náklady na energie, pojištění atd.. Ale v bance byste dle mého prošli. Pokud budete chtít více info, napište do SZ.

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 30.01.19 12:27
@valacek píše:
@unuděná
Ano, základ našetřený máme, konkrétně tedy 850 000Kč.@Bandii
Pokud Vás tyto dotazy rozčilují, tak je prosím ignorujte, jen jsem se slušně zeptala…

me by osobne zajimalo jak jste mohli ve 23 a 22 letech nasetrit 850tisic to jste kouzelnici?

Tichošlápek
Extra třída :D 12251 příspěvků 30.01.19 12:28

@B4RC3LON4 stací, aby měli od rodičů stavebko. To jsou fakt dotazy.

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 30.01.19 12:29

@Tichošlápek a to jsou nasetrene penize?to jsou snad penize co dostaly od rodicu

Tichošlápek
Extra třída :D 12251 příspěvků 30.01.19 12:31

@B4RC3LON4 a v čem je jako rozdíl? Zaklad mají. Navíc ona tam psala, ze zaklad nasetreny mají, ne ze si ho našetřili sami. Klidně jim mohla spořit rodina

unuděná
Kelišová 5970 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 12:32

@B4RC3LON4 To je dotaz teda fakt. Asi udělali benzínku :roll:

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 30.01.19 12:33

@Tichošlápek

Lendie
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 30.01.19 12:34

@B4RC3LON4 take si myslim, ze v tom bude rodina ci dedictvi…kazdopadne do toho nikomu nic neni,i kdyby to treba ukradli v bance :D Diky tomu zakladu by mohli hypoteku dostat (pokud to neni uver). A my, co jsme museli setrit nebo to resit jinak muzeme jen zavidet :lol:

Tichošlápek
Extra třída :D 12251 příspěvků 30.01.19 12:34

@B4RC3LON4 ano. Nikde tam není, ze by ho setrili sami. Jen, ze ho mají.

lany2
Stálice 81 příspěvků 30.01.19 12:35

Je treba zvazit jak vysoka bude splatka a ze jednou asi budete chtit deti. A tim padem aby chlap utahl hypo a naklady na bydleni sam. Neni to uplna sranda. Z toho co pises si myslim ze nebude problem hypoteku schvalit. Ale vstupuje do toho spousta faktoru, soucasne zaznamy v registrech, nesplacene pujcky, kreditky… Takze s jistotou ti to tu nikdo nerekne. :nevim: Ale neni nic jednodussiho nez se stavit v jakekoli bance (idealne tam kde mate vedene ucty) a nechat si udelat navrh, projet registry… K nicemu se nezavazete a budete mit jasnou predstavu. V dnešní dobe je opravdu lepsi patat se primo v prislusnych institucich, nez zde v diskuzi. :think:

Pozn. pokud mas na dobu urcitou pravdepodobne ti nezapocitaji prijem cely.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >