Hypotéka, pronájem, dům s rodiči (nedobré vztahy)...

Anonymní
22.7.21 17:10

Hypotéka, pronájem, dům s rodiči (nedobré vztahy)

Ahoj všem, prosím anonym.

Bydlíme s přítelem u mých rodičů. my v jednom patře, oni v druhém. S mámou vycházíme dobře, problém je otec. Je to stará škola, takový „kulturní barbar“. Má staré způsoby, názory. Rád shromažďuje věci a nikdy neuklízí. Náš dvojek je plný haraburdí a i když to uklidíme, za chvíli je to opět zpět. Neumí se bavit, je náladový, rád pije.

A prostě celkově s ním nejde vycházet, hází klacky pod nohy. Více detailů není potřeba. O vztahy tady nejde. Ale v poslední době to tak graduje, že začínáme uvažovat nad hypotékou. Já mám stavební spoření, na které bych mohla mít výhodnou hypotéku, ale bude končit až za dva roky. Dnes opět hádka a já přemýšlím, zda pro nás nebude lepší jít aspoň do pronájmu. Ale to nechci na celý život, spíše ten domeček.

Hlavně se bojím toho, že až budeme mít děti, tak si nebudou mít kde hrát a běhat na zahradě a pořád je někdo bude hubovat a nadávat jim. Zase vzhledem k penězům je nejlevnější varianta bydlet s rodiči a platit napůl výdaje. Ale já se spíše dívám na nějaké nové postavené domečky, parcely (ale nyní je ten stavební materiál tak drahý) nebo něco k rekonstrukci.

Finančně bychom hypotéku zvládli, jen nad tím pořád přemýšlím. Hodně lidí v mém okolí se ztotožňuje s názorem, že hypotéku a do svého, svůj vlastní klid. I já, jen mi to pořád vrtá hlavou, ale jsme mladí ještě, tak co. Jsem jedináček, dům bych časem asi zdědila (pokud by mě nevydědili :D )

Tak bych chtěla jen vědět, zda jste byli v podobné situaci a jak se rozhodli. Či zda (ne)litujete hypotéky. Jinak je hypotéka výhodnější když jsme manželé co? Chceme se vzít, tak ať víme zda do hypotéky jít před nebo až po :) :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4314
22.7.21 17:20

Bydleli jsme s manželovými i mými rodiči, vztahy byly ok, až na tchána, ale tam jsme byli chvilku. Každopádně své je své. Nemusíš se na nikoho ohlížet, s nikým se domlouvat a žít podle svého. Klidně bych šla do nájmu a časem až to finance a dobrý dům či pozemek dovolí, šla do hypotéky. Samozřejmě stavba v nájmu je náročnější než koupit už hotový dům a stěhovat se, jelikož se u té stavby a platby hypotéky sčítají náklady s nájmem. Každopádně šla bych do svého. Tvu rodiče v domě dožijí a pak ho prodáš. Rozhodně lepší než investovat tam a pak zjistit, že to nejde. Navíc jak člověk stárne tak je s ním soužití mnohem složitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4537
22.7.21 17:39

Mně chybí celá řada informací, jako kolik vám je, jak dlouho jste spolu (tzn. jak moc jste si vyzkoušeli bydlení spolu-možná by stálo za to zkusit ještě pronájem bez rodičů, abyste měli reálnou představu o nákladech na život). Taky kolik vyděláváte, kolik peněz bude z toho stavebka, jestli máte vůbec představu o dnešních cenách nemovitostí a zejména baráku? Za jak dlouho plánujete děti? Paušálně platí, že bydlení s rodičema je většinou zlo, a to i tam, kde jsou vztahy dobré, protože se obvykle zhorší. A i kdyby ne, tak se ti pořád někdo plete do života, prostě si nemůžeš dělat co chceš. Na místě přítele bych se asi vzpouzela už ze začátku, ale tak on člověk neví, do čeho jde (nebo mu ze začátku nic jiného nezbývá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
22.7.21 18:03

S rodiči mám dobrý vztah a dlouho jsem u nich i bydlela..bylo to lepší než jit sama do podnájmu na který by padlo skoro třičtvrtě mojí tehdejší výplaty, takhle sem si aspoň nasetrila..pak se uvolnilo místo na firemní ubytovně (samostatný minibytecek) a teď sme s mužem v nájmu u jeho příbuzných (stejná věková skupina) a rekonstruujem byt který sme koupili.

S muzem bych u rodičů nebydlela, i když nám to nabídli abysme ušetřili teď za nájem, ale s díky sme odmítli :D neměli bysme dostatečné soukromí ani sami dva natož kdyby sme měli i děti. Je to sice velký dvougeneracni dům (2× 3+1) a ještě velká půda a sklep ale tady taky modernizují a funkční je tedy jen jedna koupelna a druhá kuchyň nikdy nebyla zařízená a je v ní skladiste.
A ten pocit že mám rodiče pořád za zadkem..navíc se nevyhnete tomu aby vám kecali do všeho…do životního stylu, do těhotenství, do výchovy dětí, do toho kdy máš co dávat za příkrmy, jak často krmit apod…tak to prostě je…ono to tak bude i když budete bydlet jinde ale to budou spíš jen takové poznámky při návštěvě který půjdou jedním uchem tam a druhým ven. Být vámi šla bych do podnájmu a rozhlížela se po nabídkách nemovitosti…až ti skončí stavebko tak pak jít do hypo a koupit si něco vlastního…pokud bude potřeba relkonstrukce můžete se na přechodnou dobu vrátit k rodičům abyste ušetřili za nájem, nebo taky ne to bude na vas ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9270
22.7.21 18:56

No jelikož hledání vhodného bydlení je v některých lokalitách na roky, tak přemýšlet tak „že jdu hnedka do svého“ je úplně mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat