Hypotéka s novým přítelem a nejsem rozvedená

Anonymní
30.1.20 19:40

Hypotéka s novým přítelem a nejsem rozvedená

Ahoj všichni,

vůbec nevím, jak to v připadě který řeším je správně…

Nejsem stále rozvedená a s novým přítelem si chceme pořídit dům na hypotéku. Budeme žádat společně.

A já slyším od každého jiny názor, že manžel musí souhlasit a nebo že tedy nemusí, ale stejně jsem mu povinna nahlasit tento krok, jelikož se stále jakoby jedná o společný majetek a nakládání s financemi. Dále, že pokud si hypo vezmu, tak je má část i částí mého stále manžela atd.

Jde mi z toho už hlava kolem a nechci udělat něco špatně. Rozvodové řízení běží, jsme domluveni na dítěti i společném majetku, vše podepsáno atd…

Děkuji za každou odpověd..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

621
30.1.20 19:47
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,

vůbec nevím, jak to v připadě který řeším je správně…

Nejsem stále rozvedená a s novým přítelem si chceme pořídit dům na hypotéku. Budeme žádat společně.

A já slyším od každého jiny názor, že manžel musí souhlasit a nebo že tedy nemusí, ale stejně jsem mu povinna nahlasit tento krok, jelikož se stále jakoby jedná o společný majetek a nakládání s financemi. Dále, že pokud si hypo vezmu, tak je má část i částí mého stále manžela atd.

Jde mi z toho už hlava kolem a nechci udělat něco špatně. Rozvodové řízení běží, jsme domluveni na dítěti i společném majetku, vše podepsáno atd…

Děkuji za každou odpověd..

A nebude lepší počkat až bude po rozvodu?
Jinak bych si nechala od manžela nechat potvrdit, že si nebude nárokovat nemovitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 19:51
@topkiss píše:
A nebude lepší počkat až bude po rozvodu?
Jinak bych si nechala od manžela nechat potvrdit, že si nebude nárokovat nemovitost.

Ano to jsem chtěla, ale hypotéky jdou stále nahoru a jak dlouho bude trvat soud nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
30.1.20 19:53

A to tu hypotéku musíte mít teď hned? Evidentně se rozvádíte civilizovaně, tak to dotáhni do konce. A pak začínej něco nového.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
30.1.20 19:58
@Anonymní píše:
Ano to jsem chtěla, ale hypotéky jdou stále nahoru a jak dlouho bude trvat soud nevím…

Z toho co píšeš, to vypadá, že jste na všem domluvení, tak by to nemuselo trvat nějak dlouho. Já bych počkala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1573
30.1.20 19:58

S novým přítelem se znáte natolik, že už si berete hypotéku??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 19:59
@topkiss píše:
Z toho co píšeš, to vypadá, že jste na všem domluvení, tak by to nemuselo trvat nějak dlouho. Já bych počkala

možná ano, ale může se to táhnout, domluva trvala skoro rok a ted už opet má řeči o tom, jak si vše rozmyslí atd…tak proto řeším, že když cekat nebudu a vezmu si hypo, jak jednat správně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.1.20 20:00
@lucik2011 píše:
S novým přítelem se znáte natolik, že už si berete hypotéku??

na vsem jsme domluveni a vše bude podloženo a rozepsáno přímo u pravníka…takže ano

• Nahlásit
  • Citovat
12494
30.1.20 20:08

Pokud nemáte rozdělené SJM, manžel bude muset se vším souhlasit, tvůj podíl půjde automaticky do sjm a ještě bude mít manžel až do rozvodu nárok na polovinu zaplacených splátek. To všechno chceš? Vyžeň si ten nesmysl s hypotékou z hlavy a začni to řešit až po rozvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 20:10
@Janli píše:
Pokud nemáte rozdělené SJM, manžel bude muset se vším souhlasit, tvůj podíl půjde automaticky do sjm a ještě bude mít manžel až do rozvodu nárok na polovinu zaplacených splátek. To všechno chceš? Vyžeň si ten nesmysl s hypotékou z hlavy a začni to řešit až po rozvodu.

no predmanželskou smlouvu nemáme, ale dohodu o majetku a rozdělení máme v navrhu u soudu a podepsané…tak nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
621
30.1.20 20:19
@Anonymní píše:
no predmanželskou smlouvu nemáme, ale dohodu o majetku a rozdělení máme v navrhu u soudu a podepsané…tak nevim…

Návrh je ti houby platný… Jedině opravdu papír potvrzený u notáře, že si manžel nebude nic nárokovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 20:20
@topkiss píše:
Návrh je ti houby platný… Jedině opravdu papír potvrzený u notáře, že si manžel nebude nic nárokovat

no dohodu z něj dostat trvalo rok a říct mu ještě toto, asi už by to neklaplo…uplně slyším, že už nic podepisovat nebude atd…ach jo :-(

• Nahlásit
  • Citovat
22083
30.1.20 20:44
@Anonymní píše:
no dohodu z něj dostat trvalo rok a říct mu ještě toto, asi už by to neklaplo…uplně slyším, že už nic podepisovat nebude atd…ach jo :-(

Proc,,ach jo,,?Proste pockejte.Ja tady tu umanutost v takto velkych vecech nechapu. A manzelovi se nedivim, mne by se taky nechtelo porad neco resit s budouci exmanzelkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
30.1.20 20:45
@Anonymní píše:
no dohodu z něj dostat trvalo rok a říct mu ještě toto, asi už by to neklaplo…uplně slyším, že už nic podepisovat nebude atd…ach jo :-(

Tak to asi nemáš jinou možnost, než počkat když se nedomluvite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
30.1.20 21:34
@Anonymní píše:
no predmanželskou smlouvu nemáme, ale dohodu o majetku a rozdělení máme v navrhu u soudu a podepsané…tak nevim…

No tak v tom případě kupujte dům až po rozvodu. Nebo ať ho na sebe, včetně hypo, vezme tvůj přítel a po rozvodu ať ti půl daruje nebo se vezměte a vloží ho do SJM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama