Hypotéka, těhotenství, zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 16:14
Hypotéka, těhotenství, zaměstnání

Holky mám dotaz. Týká se to mé sestry.
Sestra musela jít v prosinci na začátku těhotenství na potrat (čekali dvojčata a neprospívala). Včera ji skončila nemocenská (a tedy i šestinedělí) a dala v práci výpověď (dělá v Kauflandu a že prý tam nebude tahat ty bedny, atd.). Přitom žádnou jinou práci nemá, hledá si. S přítelem chtějí do toho stavět barák (pozemek mají) a vzít si samozřejmě i půjčku (přítel vydělává cca 30 000 Kč, je řemeslník). Bydlí zatím na chalupě s mou mamkou, která je v důchodu a mají tu jeden pokoj. Doktorka sestře řekla, že se za měsíc může zase snažit otěhotnět.
Já jsem z toho docela vyřízená, je to má sestra, mám jí moc ráda, ale ona si do ničeho nenechá kecat… Nevím, jak to všechno zvládnou, hlavně samozřejmě finančne. Budou stavět, do toho půjčka, ona bude bez práce… Tak jsem se chtěla zeptat, jaký na to máte názor, protože mi přijde, že jediná já si myslím, že se zbláznili…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9503 příspěvků 09.01.18 16:35

Ekonomicka sebevrazda co k tomu rict no.

truelly
Závislačka 2605 příspěvků 09.01.18 16:43

To jim nedají hypotéku s jedním příjmem a ještě takovým, jak píšeš.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61877 příspěvků 3 inzeráty 09.01.18 16:45

Byla bych naprosto v klidu, pokud jako řemeslník dělá na sebe, tedy na IČO, tak mu nikdo hypo nedá, stejně jako nezaměstnané sestře, takže bez obav, stavět hned tak nebudou.

debra.morgan
Závislačka 2941 příspěvků 09.01.18 16:45

Že o situaci tve sestry nemas psat na netu, nic ti do toho neni nebo ty s nima bydlis? budes jim to platit?

Evelýna 1
Kecalka 293 příspěvků 7 inzerátů 09.01.18 16:49

Bude záležet jak vysokou částku si chtějí půjčit a kolik mají našetřeno.
Nikdy nepochopím, jestli si to lidi neumí spočítat a ženou se do pekel :zed:
Za chvíli tu bude diskuze jak z toho ven…

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 09.01.18 16:53
lucika.k
@Anonymní píše:
Holky mám dotaz. Týká se to mé sestry.
Sestra musela jít v prosinci na začátku těhotenství na potrat (čekali dvojčata a neprospívala). Včera ji skončila nemocenská (a tedy i šestinedělí) a dala v práci výpověď (dělá v Kauflandu a že prý tam nebude tahat ty bedny, atd.). Přitom žádnou jinou práci nemá, hledá si. S přítelem chtějí do toho stavět barák (pozemek mají) a vzít si samozřejmě i půjčku (přítel vydělává cca 30 000 Kč, je řemeslník). Bydlí zatím na chalupě s mou mamkou, která je v důchodu a mají tu jeden pokoj. Doktorka sestře řekla, že se za měsíc může zase snažit otěhotnět.
Já jsem z toho docela vyřízená, je to má sestra, mám jí moc ráda, ale ona si do ničeho nenechá kecat… Nevím, jak to všechno zvládnou, hlavně samozřejmě finančne. Budou stavět, do toho půjčka, ona bude bez práce… Tak jsem se chtěla zeptat, jaký na to máte názor, protože mi přijde, že jediná já si myslím, že se zbláznili…

Sebevražda…

leňulejedna
Kecalka 287 příspěvků 09.01.18 17:00

Než jim hypotéku dají, pořádně si banka prověří, zda zvládnou splácet. Podle mě to není zas tak nereálné s 30 tisíci. Mají něco našetřené? Už se nedávají hypotéky 100%

lachtanice86
Kelišová 5425 příspěvků 09.01.18 17:09

Řekla bych že to není tvá věc.

PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 09.01.18 17:10

Buďte v klidu. Jednak není to váš život (a když se agnažujete, akorát si zaděláváte svojí dobrosrdečností na vlastní problémy a nemoci), jednak jako řemeslník s tím příjmem, počítám na IČ, bude míž pro banku čisté příjmy velmi malé a hypo nejspíš nedostanou nebo jen maličkou. Navíc bez vlstních finančních prostředků, jak už tu zaznělo, banky nepůjčují. Mám bratra, v podstatě to stejné, nechce si do ničeho nechat moc mluvit, a vždy dopadl blbě (finančně). Od určité doby to neřeším, protože nejsem hloupá, abych na svá bedra brala hloupost druhého, byť to je rodina či sourozenec. Je potřeba se od věcí, když člověk nechce diskutovat, prostě odprostit a neřešit je. Pro vaši duši a psychiku to je mnohem důležitější, než když jí do toho budete kecat.

jankajj
Závislačka 2786 příspěvků 09.01.18 17:21

Zakladatelce: třeba už se znovu pokouší o mimi. Proto nechce mít práci, kde tahá těžké bedny apod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 17:33

Má věc to není. Proto také píšu anonymně… Ale je to má rodina, sestra, kterou mám ráda a jako starší sestra se o ní bojím. Sestře je 25 let, takže je hodně mlaďounká.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 17:34

@leňulejedna Našetřené právě vůbec nic. Sestra má stavebko, ale končí jí až za 2 roky. K tomu všemu má přítel ještě nějaké dluhy (ale to nevím kolik) + maminku, která je sama a ledasco jí ještě platí…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 17:36
@jankajj
@jankajj píše:
Zakladatelce: třeba už se znovu pokouší o mimi. Proto nechce mít práci, kde tahá těžké bedny apod.

Ano za měsíc to znovu mohou zkusit, samozřejmě chápu, že nechce dále tahat bedny, ale dle mě si měla nejdříve najít něco jiného, než hned skončit, třeba by se jim povedlo otěhotnět hned a bylo by…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 17:37
@PETRAKIM píše:
Buďte v klidu. Jednak není to váš život (a když se agnažujete, akorát si zaděláváte svojí dobrosrdečností na vlastní problémy a nemoci), jednak jako řemeslník s tím příjmem, počítám na IČ, bude míž pro banku čisté příjmy velmi malé a hypo nejspíš nedostanou nebo jen maličkou. Navíc bez vlstních finančních prostředků, jak už tu zaznělo, banky nepůjčují. Mám bratra, v podstatě to stejné, nechce si do ničeho nechat moc mluvit, a vždy dopadl blbě (finančně). Od určité doby to neřeším, protože nejsem hloupá, abych na svá bedra brala hloupost druhého, byť to je rodina či sourozenec. Je potřeba se od věcí, když člověk nechce diskutovat, prostě odprostit a neřešit je. Pro vaši duši a psychiku to je mnohem důležitější, než když jí do toho budete kecat.

Asi máte pravdu, ale já ji pořád beru jako malou sestřičku a chci jí pomáhat :-( Hlavně se bojím, že toho pak bude litovat…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama