Hypotéka u Komerční banky

11432
16.11.15 19:05

Hypotéka u Komerční banky

Ahoj všem,

náš finanční poradce nám vypočítal nejlepší hypotéku u KB - ověřovali jsme a opravdu výjde nejlépe. Je někdo, kdo u nich hypotéku má? Jaký je postup a kdy Vám penízky vyplatili?

Máme rezervační smlouvu, teď čekáme na potvrzení příjmu z práce (dnes by měl donést i přítel z práce) a zítra máme schůzku s makléřem k dalším krokům. Což by mělo být podání žádosti přímo u banky a domluvení bankovního odhadce? :nevim:

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2498
16.11.15 19:26

My máme u KB hypotéku už 4 roky…co si pamatuju, tak to šlo v celku hladce..měly sme tam smlouvu na smlouvu budoucí a smlouvu o uschování peněz… než se to vyplatilo protější straně jen jediné co mě na nich sralo, když to takmusím napsat bylo, že jak sme baráček kooupily, tak sme se teprv až po koupi dozvěděly, že baráček má garáž, která byla jako stavba na černo a neí zapsaná v katastru nemocitostí jako garáž, ale jako nějaký letní domek či co :pocitac: takže sme dodatečně musely na své náklady udělat projekt. dokumentaqci a geometrické zaměření atd..no peněz to stálomě šlo klepnout :pocitac: a k tomu sme na to měly určený limit a když by sme ho nestihly, tak by nám hrozila pokuta což mě taky naštvalo..bereš si od nich hypotéku, upíšeš se na nějakých 30let a pak si ještě dávaj ultimáta..kdybych tohle věděla tehdy dřív nešla bych do toho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32764
16.11.15 19:45

Mame u komercky na urok 1,69 nebo tak nejak.. Pozor na odhadce, nam neudelali odhad na castku jakou jsme po bance chteli, coz se muze stat a jste v dupe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
16.11.15 19:48

U nás tento rok a žádný problém a docela fofr to byl. Jsme spokojení! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11432
16.11.15 19:52

@smurfka Máme ve smlouvě, že kdyby tam byl problém, vyplatí zpět (na dům byl pořadník a klepe se na něj dalších x lidí - i my byli druží v pořadí, ti před námi neprošli preskoringem). Ale snad se to nestane, 8o

@Falko11 Bylo to v týdnech? Nám bylo řečeno, že cca i dva týdny jsou reálné. A švagr pojišťovák říkal, že budeme rádi když to zmáknem do konce roku. A já bych tak chtěla Vánoce u v našem :oops: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13722
16.11.15 20:18

My kdyz jsme podali vse na banku, tak asi do tydne jsme meli schvaleno a pak jen se muselo dolozit zaplaceni casti penez, ktere jsme meli a banka uvolnila zbytek z hypoteky. Odhad byl v pohode, jelikoz jsme meli hypo jen na 50%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 21:59

@Zannkaa podle mě to byla ale vaše chyba. Vy jste nekoukali do katastru před koupí? Já tam byla teda denně, ale z jiného důvodu, čekali jsme na vymazání exekutorského práva, které tam bylo. Muselo to být i specifikováno ve smlouvách.
My naopak máme v katastru zakresleno, že tam garáž je…asi 10let tam už nestojí a majitelé to nenahlásili. Problém to nebyl.

Máme taky KB. Čerstvě. Úrok 2,07%. S průběhem jsme byli spokojeni. Vše zvrzal jen makléř. Ale v poslední den, kdy nám platily příjmy z práce, jsme podepisovali smlouvu o úvěru. Jinak by to šlo mnohem rychleji. Jediný, co mě trápí, je jejich internetový bankovnictví, ale to nesouvisí s hypotékou. A pořád si říkám, že pokud by mi něco vadilo, v době fixace frnkneme pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11432
16.11.15 22:01

@Jolynka Taky máme jen částečnou. Super, tak snad to pofrčí rychle. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
16.11.15 22:06

My měli rozjednáno, vypadalo to dobře co se týče podmínek, kámen úrazu byl u paní, co nás měla na starost :roll: Nedalo se s ní domluvit, všechno ji strašně trvalo, zapomínala co měla udělat, nevolala když měla volat…no po měsíci jsme utekli ke konkurenci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2498
16.11.15 23:17

@Izzz právě že koukali a zapsané to tam bylo, ale pod starýma plánama, které už nikdo nikdy nedohledal, ptz baráček je z období 2.světové války a tohle ám zatajil bývalý majitel a všechny úpravy dělal na černo a tím, že mi to koupily na hypotéku, tak banka to po nás chtěla..on měl klid, ptz nic na hypotéku neměl a dělal si to vše jak se mu líbilo bez jakého kolik hlídání úřadu a bank..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
16.11.15 23:24

@chs.jasmin podepsie se zadost, dolozi se potvrzeni o prijmu. Banka udela prvotni scoring, kde overi bonitu a registre. Pokud je vse ok, domluvi se odhad. Ten by mel predevsim resit s odhadcem realitak, co to prodava. Je potreba dodat podklady k odhadu, staci mailem, to vam rekne poradce (nabyvaci titul dle LV s razitkem katastra). Pokud si myslite, ze nevyjde odhad a mohlo by to udelat problem, doporucuji se domluvit, aby poradce v zadosti zaskrtnul „alternativni odhad“. Ten se sice neda pouzit vzdy, ale pokud to jde, je to vyhoda a odhad se udela na kupni cenu (nesmi se realny lisit o cca 30%). Je ale dulezite dodat do banky navrh kupni smlouvy pred tim, nez se bude odhad delat, jinak to nejde pouzit..
Kdyz bude hotovy odhad, odesle se hypo na schvaleni - cca 3-4 prac. dny, pak se udelaji smlouvy, max 24 hodin. Pak uz jenom podepsat. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
16.11.15 23:29

Jo a vyplata penez - kdyz podepsiete uverovou smlouvu, tak si musite vyridit pojistku na dum, podepsat kupni smlouvy, vlozit do katastru navrh na vklad zastavniho prava (pokud je tam hypoteka od soucasneho majitele, tak i vlastnicke pravo). Tyto dokumenty se pak dodaji do banky a ta je schopna vyplatit penize do 2 dnu. Penize zustavaji v uschove, kdyz tam dorazi, tak se vlozi do katastru vlastnicke pravo a kdyz se prepise vlastnicke pravo (cca 30 dnu), tak se penize z uschovy uvolni.. Nejkratsi uver, co jsem udelala, trval tyden, vcetne vyplaceni penez, ale bylo to refinancovani.
Zda budete do Vanoc bydelt, to zalezi na tom, jak se domluvite s prodavajicim a co ude uvedeno v kupni smlouve. Pokud vam daji klice hned, jak budou penize v uschove, tak to stihate. Pokud az kdyz se jim penize vyplati, tak si pockate o mesic dele..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
17.11.15 07:10

My měli všechny papíry v pořádku a fakt to trvalo 14 dní, no max. 3 týdny. Víc ne. ;) Držím palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11432
17.11.15 22:40

@evinina Jsme domluveni hned jak bude mít realitka peníze, tak my klíče (nebude se čekat na katasrt). Dnes jsme podali žádost o hypotéku a zítra jdeme sepsat návrh kupní smlouvy, do pátku prescoring (čistý) a příští týden snad odhadce. No rozjelo se to a snad nebude žádný problém. :think: :mrgreen:
A děkuji za podrobný popis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama