Hypotéka v roce 2019 zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 15:15
Hypotéka v roce 2019 zkušenosti

Dobrý den, prosím řešil teď někdo nebo řeší hypotéku? Poohlizime se po barácku. Chtěli bysme dům k rekonstrukci a vzít si hypo do výše max 2.5 mil. Já jsem na rodičovské dovolené, manžel je OSVČ. Nejake základní podmínky už jsme si zjistili, ale u jaké banky s nejnižšim úrokem jste vy? A hlavně se mi jedná o zkušenosti, kdo řešil, když neměl nasporeno těch 20%, dá se „jen“ ručit v našem případě rodinným domem našich rodičů, který je dle odhadce za cca 5 mil abychom získali 100% hypotéky? Omlouvám se za anonym

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lasička1
Echt Kelišová 8142 příspěvků 28.01.19 15:40

100% hypotéka se již nedává.Musíte mít něco našetřené,nebo vzít jiný úvěr.Pokud jste dostatečně bonitní-příjmem.Pokud jsi na rodičovské dovolené,tak manžel musí k dani přiznávat docela veliké peníze,abyste na hypo dosáhli.

hesnom
Kecalka 371 příspěvků 28.01.19 16:00

My si brali v září… pak nějak měnili podmínky, ale říkali, že i tak bychom na hypo dosáhli. Ale máme 80% hypo 20% překlenovací úvěr + nezapomenout na daň z nabytí nemovitosti (4% hodnoty nemovitosti). Ale my oba chodíme do práce, já bych měla jít na mateřskou koncem března.

Nimie
Nadpozemská drbna 26926 příspěvků 28.01.19 16:02
@lasička1 píše:
100% hypotéka se již nedává.Musíte mít něco našetřené,nebo vzít jiný úvěr.Pokud jste dostatečně bonitní-příjmem.Pokud jsi na rodičovské dovolené,tak manžel musí k dani přiznávat docela veliké peníze,abyste na hypo dosáhli.

Nedává se 100% LTV, což není příjem zakladatelky.

dada85
Kecalka 321 příspěvků 28.01.19 16:06

Pokud budete ručit hodnotou 5mil. barákem, tak naspořené nemusíte mít nic.

Nimie
Nadpozemská drbna 26926 příspěvků 28.01.19 16:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím řešil teď někdo nebo řeší hypotéku? Poohlizime se po barácku. Chtěli bysme dům k rekonstrukci a vzít si hypo do výše max 2.5 mil. Já jsem na rodičovské dovolené, manžel je OSVČ. Nejake základní podmínky už jsme si zjistili, ale u jaké banky s nejnižšim úrokem jste vy? A hlavně se mi jedná o zkušenosti, kdo řešil, když neměl nasporeno těch 20%, dá se „jen“ ručit v našem případě rodinným domem našich rodičů, který je dle odhadce za cca 5 mil abychom získali 100% hypotéky? Omlouvám se za anonym

Zástava od rodičů vám v tomhle dost pomůže. Akorát doporučuju si dobře spočítat náklady… dům za 2,5 bude nejspíš určen k hodně velké rekonstrukci - což jednak je zátěž pro vás, může to být taky ve výsledku skoro dvojnásobná částka za rekonstrukci a jednak by se mohlo stát, že o to níž vám ho banka ohodnotí.

Jiné banky ti budou k posouzení více méně k ničemu, je to dost individuální. Navíc vy nemáte trochu komplikovanější situaci. Kolik má manžel přiznáno roční příjem? OSVČ obecně obvykle musí dokládat vyšší příjem než běžný zaměstnanec, navíc nezaopatřené dítě jsou náklady navíc, tudíž i na 2,5 mil. mohou požadovat ne úplně nízký příjem.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 2 inzeráty 28.01.19 16:11

taky mám za to, že bance bude jištění hypotéčního úvěru nemovitostí rodičů s odhadem 5mega stačit… ale pouštíte se na tenký led.. manžel osvč příjem nevíme jak moc má jistý a ty na rodičáku .. nemůžeš počítat jen splátku hypotéky, ale připočti energie, vodu, služby, náklady na dítě, jídlo pro tříčlennou rodinu.. navíc nemáte žádné úspory..
přesně takhle jsme se v minulosti spálili (pak stačilo snižování platů v r. 2010 o 10% a zrušení manželova místa) a taková zkušenost stačí jako rána od života opravdu jen jednou..
bez úspor bych se do toho „naknap“ už v životě nepouštěla…
jinak podmínky bank se dost liší, chce to si nechat udělat scoring a nabídku u více bank a pak se rozhodnout, bude se to lišit jak v procentech, tak v podmínkách (např. poplatky za pojištění, vedení účtu, fixace) apod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 16:17

@Nimie čím min nám ho banka ohodnoti, tim min nam dají? Nemusí mám poskytnou celkovou částku? Pokud tedy budeme ručit rodičů barakem dají mám 100% hypotéky? Je teprve rok OSVČ, teď bude dávat první daňové přiznání, příjmy okolo 500tis. /rok
U lišky nam řekli, alespoň 30tis měsíčně ale plus těch 20% což bohužel nasporeno nemáme, proto chceme najít ještě jinou banku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 16:20

@Lucy75 děkuji

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 28.01.19 16:23
@Anonymní píše:
@Nimie čím min nám ho banka ohodnoti, tim min nam dají? Nemusí mám poskytnou celkovou částku? Pokud tedy budeme ručit rodičů barakem dají mám 100% hypotéky? Je teprve rok OSVČ, teď bude dávat první daňové přiznání, příjmy okolo 500tis. /rok
U lišky nam řekli, alespoň 30tis měsíčně ale plus těch 20% což bohužel nasporeno nemáme, proto chceme najít ještě jinou banku

Zrovna liska Vam to klidne rozdeli na zajisteny uver,kde budete rucit nemovitosti a nezajisteny uver ;) a nebo si vezmete hypoteku na tech 80 % a preklenovak od lisky na tech zbyvajicich 20 % ;)

Lotrinka
Stálice 64 příspěvků 28.01.19 16:23

U nás byl velký problém s dokladem příjmů OSVC… Náklady si uplatnil paušálem, což z nás jako střední třídy udělalo skoro bezdomovce pro charitu v černém na bílém. Berou to podle daňového přiznání, kam samozřejmě člověk do nákladů barvě kdeco a oni berou za příjem jen čistý výdělek…
Chtělo by to finančního poradce právě pro poradu s tím meziuverem… Protože nejde jen tak si vzít uver abyste měli ten kus na hypo v cashi, protože už vám svítí zadluženost a o to musite mít větší příjmy.
Mám za to, že nelze ručením další nemovitosti obejít těch 20 %, které vypovidaji o vaší bonitě. Zástavní práva pro banku zas nejsou takové terno jak se může zdát…
Nejlepší je půjčka v rodině těch 20 %, ale kdo má dneska jen tak půl mega na půjčení…

Nimie
Nadpozemská drbna 26926 příspěvků 28.01.19 16:23
@Anonymní píše:
U lišky nam řekli, alespoň 30tis měsíčně ale plus těch 20% což bohužel nasporeno nemáme, proto chceme najít ještě jinou banku

Ano, čím míň ohodnotí, tím míň vám dají. Na druhou stranu dům rodičů je poměrně hodnotný, tudíž byste se měli vejít. Na druhou stranu je pak potřeba počítat s tím, že nebude tak snadné ten dům vyvázat když to bude potřeba.

30 tis. si nejsem jistá jestli bude ve vaší situaci stačit, ale ten příjem co máte přiznaný by mohl (pokud je to teda 500 tis. v čistém). Požádejte si o prescoring několika bankách a uvidíte co vám vyjde.

Příspěvek upraven 28.01.19 v 16:25

Nimie
Nadpozemská drbna 26926 příspěvků 28.01.19 16:25

@Lotrinka ručení další nemovitostí absolutně není problém.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 16:55

@Twixinka jej tak tomu teď moc nerozumím :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 16:58

@Nimie děkuji moc

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Matka utýraného chlapečka (†3) Simona: Je na svobodě, do bytu si vodí kamarády!

Přání smrti i výzvy k lynčování se na Facebooku Simony T. začínají počítat po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >